Dobry smartfon na dwie karty sim

 

Coraz bardziej popularne stają się telefony z dual sim. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli nie chce się nosić dwóch telefonów jednocześnie, np. telefonu służbowego i prywatnego. Wybierzmy najlepszy smartfon na dwie karty do 1000 zł.

Jaki telefon dual sim wybrać nie jest taka prosta sprawa, jak się może wydawać. Na rynku jest wiele modeli, co może powodować niemały mętlik w głowie.
Zdecydowana większość telefonów na dwie karty sim działa w trybie pasywnym. W cenie do 1000 zł nie można oczekiwać trybu aktywnego na dwóch kartach jednocześnie. Oznacza to tyle, że dwie karty działają jednocześnie, ale tylko do momentu odebrania lub wykonania połączenia. Wtedy druga karta przechodzi w tryb nieaktywny, i każda próba dodzwonienia się skończy się porażką. Oczywiście brzmi to tylko groźnie na papierze, w rzeczywistości osoba dzwoniąca usłyszy sygnał zajętości, a gdy tylko skończy się połączenie obie osoby zostaną stosowne powiadomienie. Osoba, która próbowała się skontaktować, że już można dzwonić, a z kolei druga osoba numer próbującego się dodzwonić. Tylko jak często zdarza się, że kilka osób dzwoni jednocześnie?

Jak wykorzystać dual sim?

Smartfon na dwie karty to idealne rozwiązanie dla osób mających telefon służbowy. Można wtedy umieścić w nim obie posiadane karty sim, zamiast nosić dwóch telefonów jednocześnie.

Jeżeli nie posiada się karty służbowej, drugi slot może przypaść dla operatora Internetu. Wtedy SIM 1 to główny numer telefonu, z kolegi SIM 2 to karta jedynie z dużym pakietem Internetu.

Zestawienie popularności obrazuje najlepiej, jaki dual sim wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *