Jaki telefon z klawiszami

W dzisiejszych czasach telefony dotykowe zdecydowanie wyparły te klasyczne określane często jako „stare”, „antyki”. Jednak wiele osób w dalszym ciągu woli klasyczne telefony. Często z przyzwyczajenia, czasem ze strachu przed nową technologia. Są miejsca, gdzie smartfony po prostu nie spełniają swojej roli, np. w pracy na budowie.

Telefon na klawisze ma trzy, ale za to ogromne przewagi nad smartfonem. Można by nawet powiedzieć, że te cechy powinny odpowiedzieć na pytanie, smartfon, czy telefon na klawisze?
Telefon klawiszowy, w przeciwieństwie do dotykowego da się obsługiwać w rękawiczkach i z mokrymi dłońmi. Wyświetlacz smartofna nie będzie reagował na dotyk, jeżeli ekran będzie zachlapany. Często wystarczy nawet jedna kropla, aby się o tym przekonać.
Klawiszowiec jest także dużo bardziej odporny na upadki. Rozbity wyświetlacz mu nie straszy. Przede wszystkim jest plastikowy. Jak wiadomo z fizyki, plastik jest bardziej elastyczny od szkła, czyli inaczej mówiąc, mniej kruchy. Dodatkowo jego niewielka powierzchnia (2 cale w porównaniu do 5 smartfona) jest niemal niemożliwa do pęknięcia z powodu nieuwagi.
Jednak jego największą zaletą jest bateria. Telefon, który wytrzymuje kilka dni na ładowaniu, tylko tradycyjny na klawisze. Wg. producenta wytrzymują tydzień na ładowaniu, ale można trafić modele, które nie chcą się wyłączyć nawet po dwóch tygodniach.

Wbrew pozorom, telefony na klawisze są w dalszym ciągu produkowane, a poniższe zestawienie wskazuje najchętniej kupowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *