Najlepszy telewizor 4K 40 cali ze średniej półki

Nie każdy chce mieć 60-calowy telewizor w pokoju, zwłaszcza gdy nie ma na niego miejsca.

Obraz 4K, który zapewnia czterokrotni lepszą jakość obrazu od FullHD jest wdrażany także w mniejszych modelach telewizorów.

Dla kogo jest telewizor 40 cali?

40 calowe odbiorniki idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Niekiedy po mimo chęci większy telewizor się nie zmieści. Problem pojawia się również wtedy, gdy segment meblowy ma wyodrębnione miejsce na telewizor tej wielkości.

Telewizor do konsoli najczęściej jest wybierane w tej wielkości przez graczy, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na odbiornik.

Mały telewizor to także szansa na niedostrzeżenie wad obrazu jak niedoświetlone miejsca, co jest cechą telewizorów LED czy vertical banding pojawiający się w dynamicznych scenach na jednolitym tle.

Czym się różni 4K od FullHD?

4K w marketingu używane jest zamiennie z UltraHD, tak i my zrobimy. Telewizory UltraHD wyświetlają  cztery razy  więcej pikseli, zapewniając obraz bogaty w detale niedostępne dla telewizorów HD.  Rozdzielczość 2840×2160 wydobyć z materiału nie tylko więcej szczegółów, ale lepsze kolory i kontrast. Telewizory 4K można postawić w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ wyświetlany na nich obraz można oglądać ze znacznie bliższej odległości.

Dzięki czterokrotnie wyższej rozdzielczości obrazu, technologia 3D w trybie pasywnym, a więc w takich telewizorach jak LG czy philips, gdzie okulary są bez baterii, obraz jest znacznie lepszy, niż 3D w telewizorach Full HD.

Telewizor 4K to inwestycja na przyszłość. Już dzisiaj konsola Playstation 4 Pro jest stworzona dla telewizorów o wysokiej rozdzielczości. W 100% wykorzystuje ich potencjał dzięki obsłudze HDR.

Jakie telewizory 4K są warte uwagi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *