Najlepszy telewizor 4K w dobrej cenie

Jaki telewizor 4K? To istotne pytanie. Świat się zmienia, tak samo szybko jak technologia, która nas otacza. Nadeszła nowa generacja telewizorów. Po FullHD czas na 4K, który ma dwa razy więcej pikseli a to oznacza dwa razy lepszy obraz.
5000 zł to cena, w której można dostać naprawdę przyzwoity telewizor Ultra HD 4K. Przyzwoity, ponieważ już  wyposażone w matryce 100Hz/120Hz. Matryce w telewizorach 4K za 2000 zł, których jest pełno w promocji mają tak naprawdę odświeżanie 50Hz/60Hz. Oznacza to, ze wzrok szybciej się męczy a  obraz jest mniej płynny. Można to zauważyć przy oglądaniu piłki nożnej, kiedy to piłka zostawiać będzie smugi na ekranie. Dlatego w tych cenach lepiej wypada zwykły TV 1920x1080p z matrycą 100Hz.  Trudno też spotkać telewizor 4K 3D. Można więc się też zastanowić, czy warto kupić tv 4K w tej cenie.

W telewizorach w okolicy cenowej blisko 5000 zł mają już na standardzie technologii HDR, która jest odpowiedzialna za odpowiedni kontrast na ekranie. Inaczej, dopasowuje zakres jasności na ekranie do oczu człowieka, więc telewizor wyświetli więcej szczegółu. Koniec z ciemnymi obrazami na ekranie, zwłaszcza w scenach w nocy.

Najlepszy telewizor 4K z akceptowalnej cenie

Czym jest telewizor 4K

4K i Ultra HD jest używane [rzez producentów zamiennie. Różnica telewizora 4K polega na czterokrotnie większej rozdzielczości obrazu. Obraz 4K jest lepszy niż ultra HD. W przypadku pierwszego rozdzielczość wynosi 4096×21660 px co daje obraz kinowy. Obraz UltraHD to 3840x2160px dając obraz telewizyjny. To w tej rozdzielczości najczęściej ogląda się telewizję wysokiej rozdzielczości.

Nowe telewizory mają obraz dużo ostrzejszy i bogatszy w szczegóły niż poprzedni standard Full HD. Poza rozdzielczością obrazu możliwe jest także dużo płynniejszy obraz, gdyż teraz zona wygenerować go w 120 klatkach na sekundę (w telewizorach fullHD płynności jest w 24 klatkach na sekundę).

Osoby lubiące oglądać filmy w 3D będą zachwycone, ponieważ teraz technologia pasywna niczym nie ustępuje okularom aktywnym. Obraz kw każdym oku będzie wyświetlanym w pełnym FullHD, co było dotąd niemożliwe w telewizorach FullHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *