Najlepszy telewizor FullHD do 55 cali

Kiedy boom zakupowy na pierwsze telewizory pojawił się w 2006 roku, na rynku sprzedawane były modele z naklejkami „HDReady”, które miały sprawiać, ze klient kupi tani model myśląc, że będzie to telewizor wysokiej rozdzielczości. Tak naprawdę nie było wtedy różnicy w HD lub HD Ready, ponieważ za duży telewizor uważano wtedy 42 calowy, z czego i tak kupowano 32 calowy model.

Wybór odpowiedniego telewizora nie jest prosty. Na rynku elektronicznym praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe propozycje. Ceny telewizorów wahają się od kilkuset złotych do kilku a nawet kilkunastu tysięcy. W sklepach możemy znaleźć telewizory LED, LCD i plazmy, z prostym i zakrzywionym ekranem. Wszystkie tworzone po to, aby odpowiedzieć na potrzeby dzisiejszych konsumentów. W niniejszym tekście przedstawimy wam kilka informacji na temat telewizorów Full HD do 55 cali. Wskażemy ich zalety i zakres cenowy. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom łatwiej wam będzie dokonać wyboru odpowiedniego telewizora.

Co oznacza Full HD?

Pod tą tajemniczą nazwą, możemy odnaleźć po prostu rozdzielczość jaką posiada dany telewizor (rozdzielczość, czyli ilość pikseli w pionie razy ilość pikseli w poziomie). Rozdzielczość Full HD to 1080 na 1920 pikseli. Oznacza to, że telewizor posiadający niniejszą rozdzielczość wyświetla ponad 2 miliony pikseli.

Zalety Telewizorów Full HD?

Można powiedzieć, że zalety niniejszych telewizorów widoczne są gołym okiem. Nie bez przyczyny wysoka rozdzielczość znienawidzona jest przez wszystkie aktorki, bowiem dzięki tej technologii jesteśmy dostrzec nawet najmniejsze zmarszczki, czy niedoskonałości skory na ich twarzach.

55 calowy telewizor doskonale prezentuje się w każdym salonie

Telewizor Full HD to idealny wybór dla wszystkich tych, dla których jakość obrazu ma znaczenie. Filmy, które oglądaliśmy w niższej rozdzielczości staną się dla nas zupełnie nowym doznaniem. Dzięki jakości Full HD, będziemy mogli dostrzec głębie kolorów oraz płynność ruchu, która tak ważna jest w odbiorze dzisiejszej kinematografii.

Full HD świetnie radzi sobie z przedstawieniem zaawansowanych efektów specjalnych. Dzięki niniejszej rozdzielczości będziemy mogli się poczuć się jak w kinie, siedząc w sowim ulubionym domowym fotelu.

Również wytrawni gracze, często wybierają telewizory z rozdzielczością Full HD. Wiemy przecież, jak ważne są dla nich doznania wizualne.

W jakiej cenie możemy kupić telewizor Full HD?

Oczywiście cena wybranego przez nas modelu uzależniona będzie nie tylko od wielkości (cali) wybranego sprzętu, ale również od jego producenta. Wiodące marki za telewizor o wielkości 55’ będą wymagały od konsumenta inwestycji około 2-3 tysięcy złotych, natomiast mniej znani producenci około 1000 złotych. Zwracajmy również uwagę na pozostałe parametry produktu. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się telewizory SMART dzięki, którym jesteśmy w stanie zainstalować na naszym telewizorze popularne aplikacje i oglądać ulubione filmy i seriale w dowolnym momencie.

Dokonując ostatecznego wyboru telewizora pamiętajmy, aby dokładnie przyjrzeć się jego parametrom. Tak jak wspomnieliśmy powyżej telewizory o rozdzielczości Full HD są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych użytkowników, dla których jakość obrazu ma znaczenie. Przed wybraniem konkretnego modelu, zwróćmy również uwagę na opinię poprzednich klientów. Wybierajmy raczej znane marki, które są gwarancją jakości produktu, w końcu zakup telewizora to inwestycja przynajmniej na kilka lat.

Najlepszy telewizor do 55 cali wg. popularności

 

Dlaczego Full HD a nie 4K

Ludzie uwielbiają większe cyfry a marketingowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. 3840×2160 prezentuje się dużo lepiej niż 1920×1080, w dodatku slogany „2 razy lepszy oraz” robi swoje.

Jednak nie do końca tak jest. Telewizor FullHD i 4K w tej samej cenie będą znacząco się od siebie różnić. Telewizja nowej generacji ma dwa razy wyższą rozdzielczość, jednak telewizor HD w podobnej cenie z pewnością został wyposażony w matrycę 100Hz / 120Hz która zapewnia płynny obraz bez smug, co szczególnie widać, gdy ogląda się mecz piłki nożnej. Telewizory 4k z niższej i średniej półki mają matryce 50Hz, co powoduje charakterystyczne smugi przy dynamicznych scenach.

Jest jeszcze drugi argument, w Polsce nikt nie nadaje w 4k, poza Youtubem. Dekodery, które obsługują tę rozdzielczość dopiero się pojawiają, ale nie ma materiały, który wyświetli taki obraz, poza prezentacjami sprzedażowymi.

Jest oczywiście Netflix, Youtube, ale są to rozdzielczości interpolowane („i”) , inaczej mówiąc – skompresowane, które nie pokażą prawdziwego potencjału telewizji nowej generacji. Fil, w rozdzielczości 3840×2160p zajmuje kilkaset GB danych, to często więcej niż dyski twarde w dzisiejszych komputerach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *