Najpopularniejszy telewizor z wyższej półki

Przymierzając się do kupna nowego telewizora chcemy, aby dawał on jak najlepszy obraz. Telewizory za 10 tysięcy złotych to modele często z najwyższej półki, pozwalające przekazać najlepszy obraz, który na długo zapadnie w pamięć.

Telewizor 4K czy FullHD?

Telewizory FullHD doskonale zadomowiły się w dzisiejszych czasach, ale jak każda technologia, tak i ta musi ustąpić przed nowszą, często lepszą.

telewizory 4K oferują czterokrotnie więcej pikseli, dzięki czemu obraz może być bardziej bogaty w szczegóły. 2840×2160 jest obecnie największą rozdzielczością dostępną e Europejskich modelach, ale za oknem już widać telewizory 8K, jednak zanim się pojawią, minie wiele lat.

Telewizory FullHD cechują się rozdzielczością 1920×1080 pikseli, co teorii przekłada się na niższa jakość obrazu. A jak jest w praktyce?

Obecnie większość telewizji nadaje sygnał w FullHD, więc telewizor 4K będzie zmuszony do upscalingu sygnału do wyższej rozdzielczość, co nie zawsze poprawia jakość sygnału.

O ile nie podlega wątpliwości, że za 2 do 3 tysięcy lepiej kupić telewizor FullHD niż 4K, tak w przypadku wyższej półki cenowej, lepiej zainwestować w telewizor UltraHD jako inwestycję w przyszłość.

Obecnie aby oglądać materiał w wysokiej rozdzielczości można korzystać z usług steramingowych jak Netflix czy Youtube. Na filmy na płytach trzeba będzie bardzo długo poczekać, ponieważ jeden zajmuje średnio 300GB danych.

Może jednak drogi telewizor FullHD?

Droższe telewizory FullHD mogą zaoferować mocniejsze głośniki, lepsze algorytmy poprawy obrazy (z tego powodu FullHD lepiej wyświetlają obraz SD) czy zaawansowany SmartTV.
Oczywiście, dostępność kanałów telewizyjnych, oraz  materiałów w pełnym HD na sklepowych półkach jest potężna, a różnicę często widać tylko wtedy, gdy oba telewizory stoją obok siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *