Jaki smartfon do 500 zł

 

Nie każdy potrzebuje najnowszy telefon za kilka tysięcy złotych. Smartfony do 500 zł są przeznaczone dla osób, chcący korzystać przede wszystkim z podstawowych funkcji telefonu. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy zmuszeni są pójść na kompromis. Jeżeli wybierze się dobrze, smartfon do 500 zł nie będzie odbiegać jakościowo i od droższego modelu.

 

Smartfony w tych cenach należą to tzw. budżetowców, ale mądrze wybrany model w niczym nie będzie gorszy od telefonu droższego. Przede wszystkim warto zaufać znanej marce oraz opiniom użytkowników. Nie warto lecieć do sklepu i kupować reklamowany model w gazetce za 100 zł, gdyż można się jedynie zawieść.

najpopularniejsze dobre i tanie smartfony, które warto wziąć pod uwagę:

Czy tani telefon dotykowy za 500 zł musi być gorszy?

Nie zawsze jest prawdą, że tani telefon komórkowy za 500 zł będzie dużo gorzej wykonanym od tego za 800 zł. Wiele modeli podlega różnym promocjom, zwłaszcza tych, które są na rynku jakiś czas. Niektóre droższe modele mają tragiczny stosunek jakości do ceny, przez co szybko znikają z rynku, podczas gdy ich tańsze odpowiedniki potrafią być dostępne latami ze względu na zaufanie klientów.

Na co zwrócić uwagę?

Przy tanim telefonie z Androidem do 500 zł zwróć uwagę na wyświetlacz, czy jest on plastikowy, czy ze szkła. Szklane wyświetlacze mają lepszą reakcje na dotyk. Jeżeli wyświetlacz jest wykonany w technologii IPS to z pewnością jest to szkło. Podobnie jak Amoled i OLED. Unikaj wyświetlaczy TFT (chyba, że przez błąd podano nazwę IPS TFT).

Kup smartfon z przynajmniej 1GB RAM, jeżeli uda ci się znaleźć budżetowy telefon z 2GB RAM, nie zastanawiaj się. W tej pamięci zapisywane są wszystkie aplikacje aktualnie uruchomione. Gdy jej zabraknie, telefon zacznie się zawieszać.

Bardzo ważnym elementem jest pamięć telefonu. 4GB to zdecydowanie za mało, ponieważ system zajmuje 3GB pozostawiając dla użytkownika ok. 1GB pamięci. Najlepiej wybrać taki z 8 GB lub 16 GB pamięci na pliki. Można poratować się karta pamięci, jednak nie każda aplikacja umożliwia instalację na karcie. Kardę microSD do telefonu wykorzystuje się na zdjęcia z aparatu, muzykę i inne pliki.

Standardem jest już aparat z matrycą przynajmniej 5MPx. Mniejsze wartości nie mają rację bytu, zwłaszcza, gdy już w tych cenach można niekiedy kupić smartfon z aparatem, 8MPx

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *