Telewizor ze Smart TV

Starsi telewidzowie pamiętają czasy, kiedy telewizja oznaczała tylko dwa programy i to niekoniecznie interesujące. To, czym obecnie może być telewizja jest tak odległe od tej z przeszłości, że właściwie można zastanawiać się, czy jest to jeszcze to samo medium. Od tradycyjne telewizji odwracają się ludzie młodzi – nie ma szans z Internetem. Jeśli telewizja chce utrzymać się w grze musi się zmieniać. I robi to. Największe zmiany związane są ze Smart TV. Warto przyjrzeć mu się dokładniej.

Smart TV co to jest?

Smart TV to coś więcej niż możliwość oglądania programów nadawanych o określonej porze. Należałoby potraktować ją jako oddzielne medium, umożliwiające korzystanie z oferty stacji telewizyjnych w sposób wygodny i dopasowany do widza, dające dostęp do Internetu, komunikujące się z innymi urządzeniami w domu. Jest to bardziej narzędzie służące rozrywce, zapewniające wysoką jakość obrazu i dające komfort i wygodę. Bardzo ważny jest w tym wszystkim dostęp do Internetu.

Jakość obrazu

Zacznijmy od obrazu. Jakość HD – to widać na pierwszy rzut oka. Kolory, kontrast – są świetnie. Nie tylko filmy i programy TV lepiej się ogląda. Smart TV daje możliwość oglądania na ekranie zdjęć. Jedna uwaga – nawet najlepsza jakość wyświetlacza nie usprawiedliwia pokazywania siedmiuset pięćdziesięciu dwóch zdjęć z wakacji zaproszonym gościom. Przy okazji jakości – dźwięk sam z siebie nie jest może powalający, ale już z dołożonym dodatkowo soundbarem jest świetny.

Wygoda użytkowania

O tym można najwięcej. Po pierwsze – możliwość nagrywania programów. Niepotrzebny jest dekoder z kablówki, sam telewizor daje taką możliwość. Nie trzeba pędzić na ukochany serial, można nagrać serię i obejrzeć ją potem hurtem w weekend. Co tu dużo mówić – nie jest się więźniem programu.

Po drugie możliwość skomunikowania telewizora ze smartfonem czy tabletem. Kiedy się o tym słyszy być może nie brzmi to jakość szczególnie. Ale w praktyce jest świetną sprawą. Dzięki połączeniu przez aplikacje można np. puszczać swoje playlisty z YouTube, Spotify czy Deezera, filmiki, muzykę i zdjęcia z telefonu. Zasoby z telefonu można bardzo łatwo prezentować na forum. To bardzo wygodne.

Prosta obsługa telewizora

Korzystanie ze Smart TV jest łatwe. Obsługa prosta, niemal intuicyjna. Potwierdzają to nawet osoby starsze, które nie zawsze są na bieżąco z cyfrowymi nowinkami. Pewien znajmy emeryt całymi dniami potrafi buszować po YouTube właśnie przez telewizor, ponieważ dzięki niemu może obejrzeć ulubionych wykonawców na dużym ekranie. W telewizorze zaszytych jest wiele aplikacji – nie wszystkie są jednakowo użyteczne, ale kilka na pewno jest bardzo przydatnych.

Dla zaawansowanych jest opcja Briefing On TV. To taki mega budzik, który oprócz pobudki zaserwuje najnowsze wiadomości, pogodę albo… plan dnia. Czasami może to być nieco przerażające, kiedy pomyśli się, ile o użytkowniku wie… telewizor.

Podsumowując – do dobrego człowiek bardzo łatwo się przyzwyczaja, kto raz spróbował Smart TV na ogół nie wyobraża sobie już powrotu do innej formy kontaktu z telewizorem.

Jaki Smart TV wybrać?  Oto najchętniej wybierane modele na rynku mające tę funkcję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *