Wybieramy telefon na sprzedaż

 

Często wydając dużą sumę na telefon chce się go w przyszłości odsprzedać. Zazwyczaj jednak telefony tracą na wartości w zastraszającym tempie. Chciałby iPhone nowy mieć, a może warto kupić używany? Są przecież modele na rynku, które trzymają cenę bardzo długo dzięki swojej jakości i dobrej opinii. Dowiedź się też jaki telefon w abonamencie wziąć, by go szybko sprzedać!

 

Dlaczego niektóre modele tanieją niemal o połowę w krótkim czasie, a inne utrzymują cenę przez długi czas?

Odpowiedź jest prosta. Są dwa czynniki uwarunkowujące, czy dany smartfon będzie utrzymywać swoją cenę przez długi czas. Pierwszym jest częstotliwość wypuszczania nowych modeli w kategorii cenowej, w której znajduje się dany telefon. Druga jest zaufanie klientów do marki i modelu. Nikt nie kupi telefonu za kilka tysięcy złotych, jeżeli wszyscy uznają, ze nie jest on tyle wart.

Najlepszym przykładem jest Apple. Wypuszcza on co rok nowy model iPhone, kiedy inni potrafią to robić nawet kilka razy w roku, czego przykładem jest Sony i jego półroczny cykl każdego modelu.

Klienci ufają marce Apple, dlatego nie przejmują się ceną jego sprzętu będą przekonanym, że warto tyle na niego wydać.

Oczywiście konkurencyjni producenci nie są inni. Zrozumieli już, ze wypuszczanie modeli co kilka miesięcy działa na ich niekorzyść. Istnieją modele telefonów na Androidzie, które z pewnością będą trzymały zbliżona ceną długo po premierze. Idealne, by wziąć w abonamencie telefon na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *