Android czy iOS. Zalety obu systemów

W dzisiejszych telefonach na dobrą sprawę licz się tylko dwa systemy. Obydwa systemy mają bardzo dużo wrogów jak i sympatyków i stereotypowo wykreowała się wojna pomiędzy posiadaczami tych dwóch. Mowa oczywiście o systemie iOS, stworzonym przez firmę Apple oraz o systemie Android. Systemy różnią się o tyle, że Androida spotkać możemy wśród różnych znanych producentów telefonów, a system iOS działa tylko na urządzeniach firmy Apple. Właśnie dlatego bardzo często krytyka systemu iOS przekształca się w krytykę całej firmy Apple i na odwrót. Podobnie i posiadacze urządzeń z nadgryzionym jabłkiem tak bardzo kochają swoją firmę, że nie uznają żadnych zalet systemu Android. Na sytuację należy spojrzeć chłodnym okiem, by dostrzec który system jest naprawdę lepszy i czy da się w ogóle o jakimś powiedzieć, że jest lepszy.

Google Android- dostępny dla każdego

Niewątpliwą zaletą telefonów z systemem Android jest fakt, że jest dostępny dla każdego posiadacza większości smartphonów. Oczywiście różne są nakładki poszczególnych producentów, jednak ciągle jest to jeden i ten sam system. Potrafi łączyć się więc z różnymi programami, bo jest jak najbardziej uniwersalny. Największym plusem, według użytkowników Androida jest sklep z aplikacjami- Google Play. Można znaleźć tam aplikację na każdą okazję, a w większości wszystko co jest potrzebne do korzystania z telefonu i ułatwiania sobie życia za jego pomocą, jest darmowe. Tutaj często pada atak na użytkowników systemu iOS, w którym jednak za wiele rzeczy trzeba zapłacić. Androidowi można jednak zalecić to, że bardzo łatwo go zaśmiecić i spowolnić. System przy nieodpowiednim korzystaniu z niego i braku regularnego czyszczenia może się zawieszać, co będzie bardzo irytujące przy codziennym korzystaniu.

Model (Smartfony na Android) Cena telefonu
1LG V30 64GB SrebrnyAktualna cena
2myPhone Pocket Dual Sim ZłotyAktualna cena
3myPhone Pocket Dual Sim CzarnyAktualna cena
4Archos 40D Titanium SzaryAktualna cena
5Overmax Vertis 4004 You CzarnyAktualna cena

iOS- niezastąpiona optymalizacji

System iOS, dostępny tylko na telefonach Iphone oraz tabletach Ipadach jest bardzo chwalony za swoją optymalizację i stabilność. Brak ekranu głównego i nakładek pozwala na jak najlepsze wykorzystanie jego możliwości, bez zaśmiecania pamięci niepotrzebnymi rzeczami. Telefon jest bardzo intuicyjny i stabilny dzięki systemowi iOS, za co kocha go wielu fanów Apple. Jego wielką zaletą jest idealna komunikacja z innymi urządzeniami firmy, przez co to co ma się na telefonie, bardo łatwo ekspresowo przetransportować na komputer i na odwrót. Można mieć włączoną stałą synchronizację, a nawet dokańczać zadania zaczęte na komputerze korzystając z telefonu i zaczynając od dokładnie tego samego momentu. Co do płatnych aplikacji- faktycznie jest ich sporo, ale bardzo często występują też darmowe wersje, które różnią się tym, że włączane są w nich reklamy, co jednak może denerwować niektórych użytkowników.

Model (Smartfony na iOS) Cena telefonu
1Apple iPhone 5s 16GB gwiezdna szarośćAktualna cena
2Apple iPhone 4 8GB białyAktualna cena
3Apple iPhone 4S 8GB czarnyAktualna cena
4Apple iPhone 5s 32GB złotyAktualna cena
5Apple iPhone 5s 32GB srebrnyAktualna cena

Który system jest lepszy?

Na pytanie który system wygrywa bardzo ciężko odpowiedzieć. To po prostu dwa różne systemy nastawione na różne cele. Poszczególne rzeczy są różnie rozwiązane, ale też przy Androidzie nikt nie oczekuje, by każde urządzenie tak ze sobą współgrało, jak w wypadku urządzeń Apple. Przy ocenie trzeba to wziąć pod uwagę i zastanowić się co kogo interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *