Baza pod makijaż – ich rodzaje i zastosowanie

Odpowiedź na pytanie jak zrobić makeup to dobór odpowiedniej bazy pod cienie jest bardzo ważny, ponieważ pozwala on na zakamuflowanie przebarwień i niedoskonałości cery oraz wpływa na wygładzenie skóry. Dodatkowo jest odpowiedzialny za utrwalenie makijażu.
Jedną z najważniejszych cech bazy jest całościowe utrwalenie makijażu, który może dać nawet dodatkowe 12 godzin!

Odpowiedź na pytanie jak zrobić makeup to dobór odpowiedniej bazy pod cienie jest bardzo ważny, ponieważ pozwala on na zakamuflowanie przebarwień i niedoskonałości cery oraz wpływa na wygładzenie skóry. Dodatkowo jest odpowiedzialny za utrwalenie makijażu.
Jedną z najważniejszych cech bazy jest całościowe utrwalenie makijażu, który może dać nawet dodatkowe 12 godzin!

Bazy pod makijaż maja za zadanie przedłużyć trwałość makijażu. Nie ma przecież nic gorszego, gdy makijaż zaczyna schodzić w połowie spotkania.  Baza, jako pierwsza warstwa makijażu właściwego, odgrywa ogromna rolę  w jego trwałości, a tym samym zwiększa nasza pewność siebie, gdyż baza dobrej jakości może zapewnić trwałość makijażu nawet o 12 godzin dłużej, niż jakby go nie było!

Podstawowe rodzaje baz

Primery będące bazą podkładu pod makijaż ograniczają bezpośredni kontakt podkładu ze skórą będąc pierwszą warstwą makijażu, który stosuję. Z tego też powodu poświęcam im należytą uwagę i zdecydowałam się tylko na kilka wybranych baz.

baza pod makijaż
Bazy można podzielić na te matowe stosowany przy cerze mieszanej lub tłustej. Bazy matowe powinny być oparte na zastygających bazach pod makijaż, gdyż dają one efekt zmatowienia. Tego typu bazy zmniejszają widoczność porów oraz absorbują sebum. Nie powinny być jednak stosowane do cery suchej. Wtedy lepiej zaaplikować bazę na zasadzie sylikonu lub z krzemionką.
Oto najważniejszy podział baz

  • Bazy silikonowe idealnie współgrają z lekkimi podkładami na bazie wody. Z tego też powodu rekomendowane są dla skóry suchej (Ranking baz silikonowych)
  • Bazy na bazie oleju tworzą na skórze dodatkową warstwę, która zapewnia przyleganie podkładu. Tutaj bazą może być olej różany lub lniany. Przy użyciu bazy olejowej należy pamiętać o tym, aby podkład był lekki. Baza może być stosowana dla skóry suchej i tłustej.
  • Glicerynowe bazy pod makijaż , podobnie jak bazy silikonowe współpracują z podkładami opartymi na wodzie. Nie nadają się jednak dla podkładów mineralnych.
  • Żelowe bazy pod makijaż  zmniejszają widoczność porów przy jednoczesnym wygładzeniu skóry. Do stosowania z podkładem mineralnym i trwałym. Powinny być używane przez osoby z cerą tłustą. (Ranking baz żelowych)
  • Matowy efekt dadzą zastygające bazy pod makijaż.. powstała warstwa przyczynia się do zmniejszenia widoczności porów i absorbowania sebum.. Nie są przeznaczone dla cery suchej, tylko dla osób o tłustej skórze.
  • Bazy pod makijaż z krzemionką wygładza cerę. Podkreśla ona suche skórki, a długo stosowana dodatkowo odwadnia naskórek. Powinny być więc stosowane tylko przy lekkim podkładzie. Mają działanie matowienia i zmniejszają wydzielanie sebum. Większe kawałki zawartego w nim pyłu są widoczne na skórze, z kolei ten drobniejszy daje długotrwały efekt zmatowienia.
  • Bazy pudrowe matują i pochłaniają sebum, jednak w roli bazy powinno się używać pudru ryżowego.

Warto też wspomnieć o bazach pod cienie, którym zadaniem jest utrwalenie ich, dzięki czemu cień dłużnej utrzymuje się na powiece. Jest to istotne, gdyż zadanie o ten element pozwoli dłużej wyglądać zjawiskowo na każdej imprezie.

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Odtwarzacz blu ray, na co zwracać uwagę?

wt Kwi 23 , 2019
Postęp cywilizacyjny to wymagający pracodawca. Już jakiś czas temu zaczął grupowe zwolnienia odtwarzaczy Blue Ray. Wraz z nimi w pewnym sensie i do pewnego stopnia, na bruk poszedł klasyczny krążek optyczny. Ich miejsce, zajęły telewizory smart podłączone do Internetu i strumieniowe przesyłanie plików na żądanie. Nastała kolejna era przechowywania i dystrybucji […]
odtwrzacz blu ray

Może ci się spodobać