Co to jest smartfon

W dzisiejszych czasach przed kupnem telefonu należy sobie zadać najważniejsze pytanie, iOS czy Android? Windows jest przeznaczony dla osób, które szukają stabilnego systemu w bardzo niskiej cenie kosztem braku aplikacji, dlatego na rynku smartfonów dominuje Apple i Google.

 

najlepszy smartfon 2017Postanowiłem wybrać najlepszy telefon na rynku, który został wydany w poprzednim roku. Było to dość trudne, ponieważ pojawiło się bardzo dużo telefonów wartych uwagi. Wiele z nich, tych tańszych oczywiście często były lepszym wyborem niż ich droższe odpowiedniki.

Spis treści

  1. Co to jest smartfon
  2. Nowe funkcje
  3. Podręczne centrum rozrywki
  4. Alternatywa dla kart płatniczych
  5. Smartfony w przyszłości

 

Co to jest smartfon w dzisiejszych czasach?

W czasach, gdy w Polsce produkty z tzw. “Zachodu” były dobrem luksusowym i praktycznie nieosiągalnym, jednym z przedmiotów pożądania było oryginalny szwajcarski scyzoryk. Taki który w kompaktowej obudowie ma dziesiątki ostrzy, końcówek i akcesoriów. Który można użyć przy szeregu codziennych czynności, w kuchni, garażu, warsztacie itd. Po latach odpowiednikiem takiego szwajcarskiego scyzoryka stał się telefon.

Czym jest smartfon? Połączenia głosowe to już nie jest podstawowa funkcja telefonu

Smartfon używamy prawie cały czas i to niemalże do wszystkich codziennych czynności. Czasy, w których telefon służył tylko do rozmów (a następnie także do wysyłania i odbierania Smsów) dawno minęły. Przy dzisiejszej technologii utrata możliwości wykonywania połączeń głosowych z telefonu (np. na skutek awarii) przez wielu użytkowników mogłaby zostać przez dłuższy czas niezauważona. Smartfon udostępnia tak wiele możliwości komunikowania się, że używanie standardowego sygnału GSM dla wielu osób jest czynnością wyjątkową. Oczywiście istnieje nadal ogromna grupa użytkowników, którzy rozmawiają przez swoje smartfony bardzo dużo, ale także Ci użytkownicy nie mogliby się prawdopodobnie obejść bez innych funkcji które udostępniają dzisiejsze smartfony.

 

Smartfon – podręczne centrum rozrywki

Smartfon stał się wypełniaczem każdej wolnej chwili. Wystarczy spojrzeć na pierwszy z brzegu przystanek autobusowy, poczekalnię u lekarza czy autobus. Ludzie używają swoich smartfonów wszędzie i przez cały czas. Nikogo oczywiście nie dziwi przeglądanie Internetu, mediów społecznościowych, skrzynki mailowej przy użyciu telefonu. Co więcej, smartfon stał się już dawno urządzeniem, na którym oglądamy filmy, seriale, ulubione programy. Czytamy na nim książki i czasopisma. Słuchamy ulubionej muzyki. Dzięki smartfonom rozrywka i edukacja są cały czas z nami, w zasięgu ręki, w naszej kieszeni.Aplikacja zamiast wizyty w banki, smartfon zamiast karty płatniczejnajlepszy smartfon 2017

Współczesne smartfony to jednak nie tylko zabawa i rozrywka. Coraz większa część handlu internetowego odbywa się przy użyciu smartfonów, coraz większa liczba użytkowników usług bankowych realizuje je przy użyciu smartfonów. Jeszcze niedawno wizyta w banku w celu zrealizowania przelewów, modyfikacji stałych zleceń czy uruchomienia linii kredytowej była koniecznością. Później czynności te przeniosły się do sieci, ale wymagały użycia komputera. Dzisiaj te funkcje przejmuje smartfon. Mamy dzięki niemu dostęp do konta bankowego, możemy wykonywać dowolne transakcje, a samo urządzenie może zastąpić kartę płatniczą. Nie da się ukryć, że smartfony pozwalają nam w tym zakresie oszczędzić naprawdę sporo czasu.


Co jeszcze będą potrafiły smartfony w przyszłości?

Wszelkie wymienione wyżej funkcje smartfonów plus dziesiątki innych to oczywistość. Większość z nas nie używa już aparatów fotograficznych, odtwarzaczy MP3, nawigacji GPS, gdyż wszystkie te funkcje przejęły smartfony. Do czego zatem będą zdolne w przyszłości? Przy obecnym tempie rozwoju technologii możemy być pewni, że ekspansja smartfonów szybko się nie skończy, a nowe funkcje będą nas cały czas zaskakiwać. Przynajmniej na początku, bo z czasem staną się tak powszechne jak to, że smartfon może być zamiennikiem komputera.

 

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Muzyczny smartfon

pt Wrz 13 , 2019