Gaming

Crash Bash!

  • 2 min
Crash Bash!

Crash Bandicot jest kultową serią gier wydanych na konsole PlayStation, Xbox, Game Boy, Nintendo, a także na komputery z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Seria jest znana niemal każdemu, kto wychowywał się w pod koniec lat dziewięćdziesiątych oraz na początku dwudziestego pierwszego wieku. Jedną z najpopularniejszych gier z ów serii jest imprezowa część Crash Bash wyprodukowana przez Eurocom, która światło dzienne ujrzała szóstego listopada dwutysięcznego roku w Stanach Zjednoczonych, a w Europie była dostępna już niecały miesiąc później. 

Przebieg rozgrywki

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie czterech graczy, ale także jest możliwość gry ze sztuczną inteligencją. Głównie Crash Bash opiera się na rywalizacji i wspaniałej zabawie. Podczas jednej rozgrywki jest pięć poziomów, gdzie trzeba unicestwić bossa. Jednak nim staniemy do walki z wrogiem czekają nas mini gry, podczas których zbiera się trofea, kryształy i relikty. Po zebraniu wystarczającej liczby przedmiotów można zmierzyć się z bossem. Twórcy przygotowali aż 8 różnych mini gier. W trybie turniejowym wygrywa gracz, który zbierze jak najwięcej trofeów. Jeżeli chodzi o wybór postaci, to jest ich naprawdę bardzo dużo, a każda z nich ma swoją wyjątkową umiejętność przydatną w trakcie rozgrywki. Wśród postaci są te znane z poprzednich gier z serii Crash Bandicot, a także zupełnie nowe twarze.

Minigry

  • Ballistix- gierka polega na trafieniu piłką do bramki innego gracza. Każdy z graczy zaczyna z określoną liczbą punktów, a gdy piłka trafi do jego bramki, punkty są odejmowane. Uczestnik mający zero punktów zostaje wyeliminowany.
  • Tank Wars- głównym celem graczy jest podkładanie min na pola innych uczestników.
  • Crash Dash- wyścig samochodowy
  • Polar Push- celem graczy jest zepchnięcie rywali z areny lodowej. Uczestnicy jeżdżą na niedźwiedziach polarnych.
  • Crate Crush- gracze rzucają w siebie skrzynkami wypełnionymi materiałami wybuchowymi.
  • Pogo Pandemonium– uczestnicy mają za zadanie zamalować jak największą liczbę pól swoim kolorem.

Podsumowując Crash Bash jest grą idealną na imprezę z przyjaciółmi oraz na miły wieczór w gronie rodzinnym. Dynamiczna rozgrywka, wiele wariantów gry, wiele postaci do wyboru gwarantują świetną zabawę pełną śmiechu.

O autorze

Michał

Leave a Reply