Czy warto kupić konsolę do gier. Dlaczego wygrywają z komputerami?

Technika wciąż idzie do przodu i ciężko jest spędzić dzień nie korzystając z urządzeń takich jak komputer, tablet czy telefon. Na ulicy oraz w każdym miejscu publicznym widzimy osoby zapatrzone w ekrany swoich urządzeń a i sami zwykle nie jesteśmy całkowicie wolni od tego nałogu.

Współczesne urządzenia służą nam do pracy, wyszukiwania informacji, ale także do rozładowywania stresu i do rozrywki. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i dlaczego naszym zdaniem konsole do gier podpinane do telewizora są o wiele lepszym wyjściem, niż tradycyjny PC lub laptop?

Spis treści:

  1. Zalety konsol do gier
  2. Dźwięk
  3. Konsole i akcesoria
  4. Konsole do gier, najlepsze rozwiązanie?

 

 

Zalety konsol do gier

Popularne konsole takie jak PlayStation czy Xbox dają użytkownikowi możliwość połączenia się z Internetem i wyszukiwanie w nim dowolnych treści tak jak w komputerze. Akcesoria dedykowane do konsoli, takie jak kamera czy klawiatura, umożliwiają pracę równie sprawną jak przy ekranie komputera. Różnica jest taka, że zazwyczaj mamy wtedy do dyspozycji o wiele większy ekran. Konsola nie zmusza nas do zajmowania pozycji siedzącej przy biurku, korzystania z podstawek lub trzymania komputera na kolanach. Daje swobodę ruchu, co jest szczególnie cenne na przykład podczas przeprowadzania wideokonferencji.konsole do gry

 

 

O ileż lepiej będą wyglądały filmy, zdjęcia lub teledyski oglądane dzięki konsoli na ekranie telewizora. Nie bagatelizujmy także jakości dźwięku – możliwość synchronizacji konsoli z systemem kina domowego sprawia, że nie tylko odbiór obrazu, ale i dźwięku przeniesie nas w nową rzeczywistość. Każdy, kto zacznie korzystać z konsoli w ten sposób, z pewnością zauważy olbrzymią różnicę pomiędzy nią a komputerem.

 

 

Konsole i akcesoria

Poza dostępem do Internetu i ciekawych aplikacji, należy pamiętać, że konsole były początkowo urządzeniami dedykowanymi wyłącznie do gier. Także na tym polu nastąpił dynamiczny rozwój technologiczny i to właśnie w tej kwestii konsole nie mają sobie równych, a żaden komputer, niezależnie od rodzaju swojej karty graficznej, karty dźwiękowej, ilości pamięci i innych parametrów, nigdy konsoli nie dorówna.

Konsola daje wiele możliwości grania – możemy używać joypadów, joysticków lub klawiatury oraz dodatkowych akcesoriów takich jak kierownice, pistolety i inne, spotykane także w wersji dedykowanej dla komputerów. Tylko konsola daje jednak możliwość spędzenia czasu gry w ruchu i połączenia przyjemnego z pożytecznym. W zależności od zainteresowań, dzięki kamerze i czujnikom lub kontrolerom ruchu, możemy wziąć udział w rozgrywkach sportowych, tanecznych, lub w walce. Nie wychodząc z domu możemy startować w wyścigach, wygrywać mecze bokserskie i strzelać z łuku. Zdobywać uznanie w konkursach tanecznych, ćwiczyć gibkość trenując zumbę lub trenować całe ciało dzięki grom zawierającym ćwiczenia ogólnoustrojowe. Zachęty wirtualnego trenera i bicie własnych rekordów sprawią, że wysiłek przed ekranem będzie przyjemny i motywujący i nikt już nie powie, że marnujemy czas wpatrując się w ekran, bo czy można wykorzystać czas lepiej, niż jednocześnie relaksując się i dbając o swoją kondycję?

 

 

Konsole do gier – najlepsze rozwiązanie?

Oczywiście zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy konsoli i komputerów mają własne argumenty w dyskusji na temat „który sprzęt wybrać”. Warto przetestować i porównać wszystko osobiście, ale żywimy przekonanie graniczące z pewnością, że kto raz poznał możliwości konsoli, nigdy nie będzie chciał wymienić jej na komputer, bo na tak wszechstronny sprzęt ludzie czekali od lat – i nareszcie się doczekali.

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Zalety nawigacji GPS w telefonie

wt Lip 23 , 2019
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie komfortową podróż bez pomocy dobrej nawigacji GPS. Oczywiście, możemy polegać na tradycyjnych mapach papierowych, atlasach drogowych lub uprzejmości obcych ludzi, ale po co marnować czas i nerwy. Ponadto, korzystając z nawigacji posiadającej aktualną bazę danych, nie narażamy się na przykre niespodzianki w rodzaju objazdów […]
nawigacja samochodowa w telefonie