Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu. To ogromnie popularna niechirurgiczna technika odnowy skóry. Za pomocą zabiegu można poprawiać wygląd nie tylko skóry twarzy, ale także brzucha, pleców, dekoltu, pośladków, szyi itd.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu. To ogromnie popularna niechirurgiczna technika odnowy skóry. Za pomocą zabiegu można poprawiać wygląd nie tylko skóry twarzy, ale także brzucha, pleców, dekoltu, pośladków, szyi itd.

 

Głowice diamentowe w mikrodermabrazji diamentowej mogą różnić się między sobą średnicą i średnicą ziaren diamentu. Wybór narzędzia zależy od wielkości obszaru zabiegu i związanej z tym głębokości złuszczania naskórka.

Kilka słów o samej zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję można nazywać peelingiem mechanicznym, ponieważ w trakcie jej wykonywania wierzchnie warstwy naskórka zostają kolejno starte, przez co odsłaniają czyste części skóry. Zabieg ten radzi sobie z wieloma różnymi problemami skórnymi, przy czym należy pamiętać, że dzieli się na różne typy w zależności od używanego sprzętu (tym kryterium jest rodzaj głowicy ścierającej). Istnieje zatem mikrodermabrazja korundowa, tlenowa oraz diamentowa.

  • Diamentowa mikrodermabrazja to najpopularniejszy rodzaj złuszczania zrogowaciałego naskórka za pomocą głowicy, ponieważ jest niezwykle skuteczna, a zarazem niezwykle delikatna. Z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą więc korzystać kobiety i mężczyźni o różnych typach skóry, nawet tych wrażliwych i alergicznych.
  • Mikrodermabrazja korundowa polega na tym, że przy mechanicznym złuszczaniu naskórka, wypychane są pod ciśnieniem kryształki kurundu przy jednoczesnym zasysaniu martwego naskórka do oddzielnego pojemnika
  • Mikrodermabrazja tlenowa zaś, to inaczej Oxybrazja, przy której stosuje się silny strumień soli fizjologicznej i tlenu, dzięki czemu doskonale oczyszcza i nawilża skórę, nadając jej odmłodzenia.

Przebieg mikrodermabrazji diamentowej

Podczas mikrodermabrazji zasysająca pompa wciąga martwy, zrogowaciały naskórek, który został wcześniej złuszczony kryształkami diamentu. Po jej zakończeniu następuje jeszcze dodatkowe nałożenie odżywczej maseczki. Wykonuje się także masaż twarzy, co pozwala na pełne zrelaksowanie się. Bezpośrednio po przeprowadzeniu mikrodermabrazji na skórze zaobserwować można niewielkie zaczerwienienia, które łatwo jest jednak zniwelować delikatnym makijażem. Efekty mikrodermabrazji są oszałamiające. Zaczerwienienia znikają już całkowicie po kilku godzinach, a cera pozostaje gładka, bez żadnych problemów.

efekty mikrodermabrazji diamentowejKiedy należy wykonać mikrodermabrazję diamentową

Mikrodermabrazja diamentowa pobudza produkcję kolagenu i elastyny, więc należy wykonywać ją wtedy, kiedy chcemy zwiększyć elastyczność i poprawić jakość naszej skóry. Zabieg ten pozwala spłycić drobne zmarszczki, usunąć niewielkie przebarwienia, a także zniwelować nowo powstałe rozstępy. Mikrodermabrazja jest praktycznie bezbolesna, dlatego nadaje się dla osób o niskim progu bólu. To także alternatywa dla tych, którzy nie tolerują peelingu chemicznego.

Diamentową mikrodermabrazję możemy często powtarzać. Jest genialnym sposobem na regenerację skóry, a przy tym i bezpiecznym zabiegiem dzięki zróżnicowaniu głowic ścierających (dzięki temu kontrolujemy głębokość zdzierania naskórka).

Czy kosmetyczka jest konieczna?

Mikrodermabrazję można zrobić samemu w domu. Porównując koszt jednego zabiegu u kosmetyczki a jednorazowy koszt zakupu urządzenia, zdecydowanie lepiej jest przeprowadzać taki zabieg w domu. Koszt zwróci się już po kilku zabiegach.

Dzięki mikrodermabrazji diamentowej możemy zwiększyć absorpcję kosmetyków i innych składników odżywczych dla naszej skóry. Za pomocą zabiegu eliminujemy nadmierne rogowacenie, suchość, uszkodzenia i zanieczyszczenia, a także przyspieszamy krążenie krwi i limfy. Mikrodermabrazja diamentowa wzmacnia zdolności obronne naszej skóry.

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Sposoby na pękające pięty

pon Maj 27 , 2019
Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, co w równym stopniu medyczny. Dlatego ważne jest leczenie zmian oraz odpowiednia pielęgnacja mająca na celu zapobieganiu pękaniu pięt w przyszłości.
pekniecia na pietach