Dobry telefon do 1000 zł

Smartfony w przedziale ok 500 do 1000 zł, są najchętniej kupowanym segmentem telefonów w Polsce. Ich cena nie jest wysoka, ale pozwala zaoferować wszystko, czego potrzebuje użytkownik, oczekujący dobrego stosunku ceny do jakości.

Skończyły się czasy, kiedy niedrogie telefony w tych cenach cechowały się niską jakością wykonania, słabym aparatem i wyświetlaczem 400×800. Dzisiaj nie mają się czego wstydzić. Wyświetlacze FullHD (1920×1080 pikseli) stał się już standardem. Sam ekran pokrywa szkło hartowane, a niekiedy dodatkowo wzmocnione technologią Gorilla Glass.

Warto pozostać przy niższych rozdzielczościach, ponieważ mniej obciążają ona baterię, a wyświetlacze QHD czy 4K spisują się świetnie z goglami VR.

Zadając sobie pytanie „jaki smartfon do 1000 zł” można natrafić na złej jakości modele, w tym takich marek jak Infinity, Prestigio, czy Kazaam i GoClever. Kusza one co prawda większymi wyświetlaczami, większymi cyframi przy parametrach, ale nie są one w ogóle zoptymalizowane pod system. Telefon w krótkim czasie zacznie się zawieszać, do tego dojdzie nie w pełni spolszczone menu i bardzo niskiej jakości wykonanie.

 

Historia nie kłamie

Warto przypomnieć sobie wspomniane powyżej dawniejsze czasy. Gdy telefony komórkowe dopiero wchodziły na rynek. Wtedy mało, kto znał firmę Apple, która dziś króluje wśród celebrytów i innych elit. Wtedy była znana marka Nokia, która produkowała telefony najwyższej jakości. Mogły one spaść, wpaść do wody, a i tak dało się je uratować i użytkować je dalej. W dzisiejszych czasach iPhone’ów i Smartfonów nie możemy pozwolić sobie na upadek telefonu, gdyż zazwyczaj wiąże się to z tym, iż automatycznie przestaje nam on działać. Warto więcej pamiętać o przemyślanych zakupach i rozsądnie dysponować swoim kapitałem.

 

Na co patrzeć przy wyborze taniego smartfona?

Jeśli chce się cieszyć niedrogim telefonem przez dłuższy czas to powinien on posiadać co najmniej  6GB pamięci, jeśli szukamy kompletnie podstawowego modelu to opcja 4GB to absolutne minimum. Na rynku wtórnym  można jeszcze czasami znaleźć rozwiązania wyposażone w 512 MB RAM, ale zakup takich urządzeń mija się z celem.

Kolejną istotną kwestią jest procesor. Obecnie smartfon, który ma być odpowiednio wydajny musi posiadać co najmniej procesor cztero-rdzeniowy Qualcom Snapdragon lub Exynos, który za znośną cenę zapewnia akceptowalną wydajność. Na rynku pojawiają się również procesory Mediatek, ale są one przeznaczone przeważnie do najtańszych telefonów (tak, jak kiedyś Intel Celeron w komputerach PC)

Kolejną rzeczą, która ma znaczenia zwłaszcza dla osób chcących wykorzystać smartfon do grania jest układ graficzny. Najpopularniejsze obecnie są telefony wyposażone w układy Mali, Ardeno oraz PowerVR. Najbezpieczniej zawsze jest sprawdzić wydajność konkretnego układu według recenzji użytkowników. Są to najbardziej wiarygodne testy, ponieważ nawet jeśli na papierze dany układ czy też procesor jest dobry to w praktyce nie zawsze musi tak być.

Inną bardzo istotną kwestią jest fakt, że tańsze smartfony w większości przypadków są o wiele gorzej wyposażone niż flagowa konkurencja. Dodatkowo niestety sama dostępność akcesoriów i części zamiennych jest dużo mniejsza. Jeżeli urządzenie ma być używane w trudnych warunkach i mogą być potrzebne różnego rodzaju akcesoria to warto na to zwrócić uwagę.

Jednak ogólnie telefony z niższej półki tak się poprawiły, że spokojnie mogą być użytkowane nawet przez nieco bardziej wymagających użytkowników. Oczywiście Ci najbardziej wymagający mogą nie być z nich zadowoleni.

 

Zestawienie dla osób nie tylko poszukujących tani telefon z Androidem, który swoimi parametrami dorówna dużo droższym modelom.

Nie każdy chce wydawać wszystkie swoje oszczędności na zakup telefonu, który posłuży rok, czasami nawet dwa. Nie każdy też potrzebuje wszystkie cechy telefonu flagowego jak najlepszy i najszybszy procesor, aparatu z możliwością nakładania trójwymiarowych animacji w czasie rzeczywistszym czy termometr (ukłon w stronę Samsunga).

Poniższe telefony muszą spełnić 4 warunki:

  • Kosztować w przedziale 600zł do ok 1000 zł i być produktem znanej i cenionej marki, z dobrym wsparciem technicznym.
  • Rozdzielczość wyświetlacza nie mniej niż 1920×1080, aby mieć ostry obraz o naturalnych kolorach.
  • Pamięć przynajmniej 8GB pamięci na aplikacje, zdjęcia, muzykę. Przeważająca większość telefonów w tej cenie ma 4GB, z czego 3 GB zajmuje system.
  • Przedni aparat musi mieć 7MPx, aby robić wyraźne zdjęcia sobie i znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *