Domowa depilacja laserem – co warto wiedzieć

1

Jednym z większych problemów, który trapi kobiety jest dokładna depilacja. Istnieje na nią wiele różnych sposobów, każda ma swoje wady i zalety.

Jednym z większych problemów, który trapi kobiety jest dokładna depilacja. Istnieje na nią wiele różnych sposobów, każda ma swoje wady i zalety.

Jednak jednym z najlepszych sposobów jest wykorzystanie domowych depilatorów. Jednak ta metoda ma swoje pozytywne i negatywne cechy, o których warto wiedzieć zanim zdecyduje się na zainwestowanie w tego rodzaju sprzętu. Przede wszystkim trzeba przypomnieć sobie, że standardowa depilacja maszynką podrażnia skórę, a depilacja u kosmetyczki nie zawsze jest komfortowa. Do tego potrafi kosztować dość drogo.

Dlatego też domowa depilacja laserem odbywa się zwykle taniej, niż zabieg u kosmetyczki. Dodatkowo przy obecnej technologii jest ona w pełni bezpieczna.

Na czym polega domowa depilacja laserem i jak ją stosować

Owłosienie usuwane jest przy wykorzystaniu specjalnie dobranej wiązki lasera. W przypadku depilacji laserem w domu stosowana jest wiązka światła IPL – Intense Pulsed Light. Jest to intensywne pulsujące światło.


Jeśli zastosuje się najlepszy depilator laserowy to skuteczność tej formy depilacji jest bardzo duża, ponieważ dociera ona aż do cebulki włosa, gdzie dzięki temu, że kumulowana jest przez melaninę powoduje zniszczenie cebulki włosa oraz jego wypadnięcie. Niestety tego rodzaju depilacja nie jest zabiegiem jednorazowym i trzeba powtarzać je w kilku seriach. Na początek najczęściej wystarcza 4-5 zabiegów w seriach co 4-8 tygodni. Niestety depilatory laserowe nie mogą być stosowane na ciemną skórę VI fototyp skóry oraz w przypadku posiadania włosów w kolorze blond, siwym bądź rudym. Dodatkowo przed i po zabiegu należy unikać opalania, a także nie można wykonywać go na skórze ze znamionami, przebarwieniami czy też tatuażami. Kolejnym ograniczeniem dla tej metody depilacji jest ciąża.

Depilator laserowy – zastosowanie w domu

Obecnie depilatory tego rodzaju są coraz popularniejsze jeśli chodzi o zastosowanie w domu. Zabiegi takie są bardzo opłacalne ponieważ urządzeń dostępnych na rynku jest całkiem sporo i ich zakup zwraca się bardzo szybko. Ceny tego rodzaju sprzętu są bardzo atrakcyjne, dlatego też każdy kto będzie chciał skorzystać z takich zabiegów będzie mógł bez problemowo wybrać dobry depilator laserowy IPL. W większości przypadków koszt dobrego lasera do domu zaczyna się już od ceny kilku zabiegów u kosmetyczki.

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o wybór depilatora to warto przeanalizować różne modele ponieważ różnią się one pewnymi szczegółami. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych depilatorów i dlatego też warto sprawdzić ich opinie, ceny oraz konkretne parametry techniczne. Poniżej znajdują się najchętniej wybierane depilatory laserowe.

Jak się przygotować do depilacji – laserowe usuwanie wąsika

Najważniejsze to poznać możliwości depilatora, który się posiada oraz przygotować odpowiednio skórę do depilacji. Dobre depilatory laserowe są delikatne i mogą bezboleśnie usunąć wąsik. Należy usunąć włoski przy wykorzystaniu klasycznej maszynki oraz oczywiście osuszyć skórę.

Depilacja laserowa w domu jest o wiele tańsza niż ta przeprowadzana u kosmetyczki.  Możliwość skorzystania z zabiegu w dowolnym czasie oraz możliwość wykorzystania urządzenia do depilacji różnych części ciała to tyko dwie z wielu zalet domowego depilatora. Można samodzielnie przeprowadzić zabieg, co pozwoli to zrealizować bez stresu i w kiedy ma się czas, dlatego też w większości przypadków ta metoda jest o wiele lepszym pomysłem niż udanie się do kosmetyczki..

Ana

One thought on “Domowa depilacja laserem – co warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Telewizor do konsoli, co powinien mieć telewizor dla gracza?

wt Mar 19 , 2019
Dla graczy gier komputerowych istotnym elementem staje się ekran. Można wybierać wśród różnego rodzaju monitorów lub kupić telewizor. Wybór telewizora należałoby rozpocząć od określenia wielkości budżetu. Gdy wiemy już, ile chcemy wydać na telewizor do gier, powinniśmy zastanowić się nad interesującymi nas parametrami technicznymi.
telewizor do konsoli

Może ci się spodobać