Gaming

Battle Royale w każdym miejscu na ziemi

  • 3 min
Battle Royale w każdym miejscu na ziemi

Gry typu Rattle Boyale to prawdziwy Game Changer w popularności gatunków gier multiplayer. ostatnich lat. Miliony graczy z całego świata na serwerach najpopularniejszych tytułów takich jak właśnie Fortnite czyWarzone. Na czym konkretnie ten tryb i dlaczego zyskał aż tak ogromną sympatię wśród graczy?

 

Czym się wyróżniania Battle Royale?

W grach Battle Royale zadaniem gracza jest najprościej mówiąc przeżycie do końca meczu. Postać wrzucana jest na mapę w tym samym momencie wraz z określoną liczbą innych graczy najczęściej w liczbie około  100. W trakcie rozgrywki celem jest zbieranie porozrzucanej po całej mapie gotówki i  broni, by zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Ostatnia osoba przy życiu zwycięża a mecz kończy się.

Wielkimi mapami. Każdy mecz to zmagania na wielkich przeistoczeniach pokrywających góry, budynki, ulice itd. Chociaż starcia zdarzają się rzadko, to są bardzo dynamiczne i zawzięte.

Grac można w pojedynkę lub w drużynie. Opcja druga daje zdecydowanie więcej zabawy zwłaszcza, gdy gra się ze znajomymi.

Fortnite na telefon

Ku uciesze wielu użytkowników popularny Fortnite pojawił się również na urządzenia mobilne. Gra posiada rozbudowaną mechanikę przez co wykonywanie niektórych czynności za pośrednictwem pada bywa dość nieintuicyjne. Rozgrywka nieraz wymaga użyciu skomplikowanej kombinacji przycisków np. do zbudowania fortecy jednakże sprawa ta ma się inaczej na ekranie dotykowym. Tutaj czynność ta jest o wiele prostsza, ponieważ wystarczy kliknąć na odpowiedni wyświetlający nam się element. W mobilnej wersji Fortnite mamy dostępne również ułatwienia w postaci auto celowania oraz wizualizacji odgłosów dzięki której wyświetlą nam się one na mini mapce. Mobilna rozgrywka dzięki tym rozwiązaniom jest bardziej wyrównana niż ta za pośrednictwem konsoli czy komputera.

Twórcy w bardzo przemyślany sposób poradzili sobie także z grą międzyplatformową. Po zapowiedzi przez Epic Games tego rozwiązania wielu graczy obawiało się, że granie na jednym serwerze graczy mobilnych z konsolowcami i pecetowcami kompletnie nie wypali. Tytuł w tej kwestii stosuje jednak pewną zasadę przy dobieraniu rozgrywki. Gracze mobilnie mogą trafić na serwer z konsolowcami bądź też pecetowcami tylko w przypadku rozgrywki drużynowej. To jednak nie jedyna zasada jaka musi zostać spełniona. Aby rozpocząć międzyplatformową rozgrywkę oprócz wyszukiwania meczu drużynowego, chociaż jeden z naszych znajomych musi grać w Fortnite za pośrednictwem konsoli bądź komputera. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki czemu mobilni gracze nie muszą obawiać się, że bez ich wyraźnej inicjatywy będą musieli stawiać czoła przeciwnikom uzbrojonym w myszki i drogie wygłuszające słuchawki.

Animowana oprawa graficzna a także brak krwi sprawia, że w grze mogą brać udział również najmłodsi gracze. Mobilna wersja jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu fani tego tytułu będą w stanie rozegrać mecz przebywając poza domem np. podczas jazdy autobusem.

 

O autorze

Michał

Leave a Reply