Fortnite na telefon – Battle Royale współczesnych czasów

Gry typu Battle Royale to prawdziwy hit ostatnich lat. Miliony graczy z całego świata na serwerach najpopularniejszych tytułów takich jak właśnie Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) to już norma. Na czym konkretnie ten tryb i dlaczego zyskał aż tak ogromną sympatię wśród graczy?

W grach Battle Royale zadaniem gracza jest najprościej mówiąc przeżycie. Zasady gry są bardzo proste: Postać wrzucana jest na mapę w tym samym momencie wraz z określoną liczbą innych graczy najczęściej około 50-u lub 100. W trakcie rozgrywki zbierane są porozrzucane po całej mapie bronie, a także medykamenty pozwalające odzyskać część zdrowia, które zostało utracone w starciu z przeciwnikiem. Gracz ma za zadanie wyeliminować pozostałych uczestników. Ostatnia osoba przy życiu zwycięża.

Battle Royale – współczesny sposób rozrywki

Tryb rozbudowane jest także o pojedynki w drużynach dwu lub cztero-osobowych. Gry tego typu zyskały wielkie zainteresowanie graczy ze względu na nowatorskie rozwiązanie jakich wcześniej było mało na rynku. Dodatkowym atutem z pewnością jest możliwość gry ze znajomymi. Niedawno podobne tryby zostały dodane także do takich tytułów jak Counter-Strike oraz Batllefield. 

Fortnite na telefon

Ku uciesze wielu użytkowników popularny Fortnite pojawił się również na urządzenia mobilne. Gra posiada rozbudowaną mechanikę przez co wykonywanie niektórych czynności za pośrednictwem pada bywa dość nieintuicyjne. Rozgrywka nieraz wymaga użyciu skomplikowanej kombinacji przycisków np. do zbudowania fortecy jednakże sprawa ta ma się inaczej na ekranie dotykowym. Tutaj czynność ta jest o wiele prostsza, ponieważ wystarczy kliknąć na odpowiedni wyświetlający nam się element. W mobilnej wersji Fortnite mamy dostępne również ułatwienia w postaci auto celowania oraz wizualizacji odgłosów dzięki której wyświetlą nam się one na mini mapce. Mobilna rozgrywka dzięki tym rozwiązaniom jest bardziej wyrównana niż ta za pośrednictwem konsoli czy komputera.

Fortnite mobile – wspólna rozgrywa niezależnie od urządzenia

Twórcy w bardzo przemyślany sposób poradzili sobie także z grą międzyplatformową. Po zapowiedzi przez Epic Games tego rozwiązania wielu graczy obawiało się, że granie na jednym serwerze graczy mobilnych z konsolowcami i pecetowcami kompletnie nie wypali. Tytuł w tej kwestii stosuje jednak pewną zasadę przy dobieraniu rozgrywki. Gracze mobilnie mogą trafić na serwer z konsolowcami bądź też pecetowcami tylko w przypadku rozgrywki drużynowej. To jednak nie jedyna zasada jaka musi zostać spełniona. Aby rozpocząć międzyplatformową rozgrywkę oprócz wyszukiwania meczu drużynowego, chociaż jeden z naszych znajomych musi grać w Fortnite za pośrednictwem konsoli bądź komputera. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki czemu mobilni gracze nie muszą obawiać się, że bez ich wyraźnej inicjatywy będą musieli stawiać czoła przeciwnikom uzbrojonym w myszki i drogie wygłuszające słuchawki.

Animowana oprawa graficzna, a także brak krwi sprawia, że w grze mogą brać udział również najmłodsi gracze. Mobilna wersja jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu fani tego tytułu będą w stanie rozegrać mecz przebywając poza domem np. podczas jazdy autobusem.

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jakie są zalety małych telewizorów ?

pon Gru 23 , 2019
Obecnie żyjemy w czasach, kiedy technologia jest na niebywale wysokim poziomie, tworzenie urządzeń, których kiedyś wydawało się być niemożliwe dzisiaj nie stanowi już niemal żadnego problemu, bowiem sprzęt, za pomocą jakiego można tworzyć, a także dostępność maszyn, czy wysoki poziom wykształcenia projektantów, znajdują się na imponująco wysokim poziomie. Stąd też możemy korzystać z wielu zaskakujących osiągnięć technologicznych, zarówno tych większych, z których nie każdy ma możliwość korzystać, jak i tych mniejszych które ogólnie są bardziej dostępne, nawet dla zwykłych ludzi.

Może ci się spodobać