Jak zapobiec wypadaniu włosów?

1

W celu efektywnego przeciwdziałania wypadaniu włosów konieczne jest poznanie przyczyny wystąpienia tego zjawiska. W przypadku, gdyby doszło do uszkodzenia mieszków włosowych, to nie wystarczą zwykłe kosmetyki, które odbudowują strukturę włosa. Konieczne jest wtedy zregenerowanie mieszki tak, aby całkowicie nie zanikły.

W celu efektywnego przeciwdziałania wypadaniu włosów konieczne jest poznanie przyczyny wystąpienia tego zjawiska. W przypadku, gdyby doszło do uszkodzenia mieszków włosowych, to nie wystarczą zwykłe kosmetyki, które odbudowują strukturę włosa. Konieczne jest wtedy zregenerowanie mieszki tak, aby całkowicie nie zanikły.

Preparaty na wypadanie włosów

Efektywność działania preparatów na wypadanie włosów związana jest z wyborem właściwego środka do ich pielęgnacji, a także wytrwałości w ich używaniu. Kuracja musi trwać minimum 3 miesiące. Ważne jest również, aby zadbać o wzmocnienie każdej części włosa. Nie możemy zapominać o cebulkach. Rekomendowane jest wcześniejsze skonsultowanie się z dermatologiem, który skieruje nas na właściwe badanie. jest to konieczne, by poznać przyczynę wypadania włosów, co w następstwie umożliwi dobór efektywnego preparatu.

Kosmetyki do włosów powinny mieć w składzie składniki mające hamujące działanie na ich wypadanie. Efektywny produkt przeciw wypadaniu włosów powinien dostarczyć koniecznych substancji odżywczych, poprawiając mikrokrążenie skóry głowy, jej dotlenienie, i przede wszystkim zwiększające zakotwiczenie włosów. Takimi substancjami są np. wyciąg z kłączy tataraku, a nawet kawy!

Wypadanie włosów w ciąży

Wypadanie włosów w ciąży jest niestety dość przykrym zjawiskiem u kobiet. Jednak znacznie częściej sytuacja taka występuje po porodzie. Zjawisko to jest jednak odwracalne. Kluczowa dla dobrej kondycji włosów jest ich właściwa pielęgnacja, a także zbilansowana dieta oraz stresująca sytuacja.

Najlepszym sposobem na cienkie, matowe, wypadające włosy jest ich skrócenie. Skrócenie włosów spowoduje, że skutek łysienia będzie zdecydowanie mniej widoczne. Dodatkowym atutem takiego ruchu może być korzystnie odmieniony wizerunek.

Mniej drastycznym posunięciem jest odpowiednie uczesanie. Należy czesać włosy w tzw. kucyka, by ukryć przerzedzone miejsca na głowie. Można też zdecydować się na noszenie szerokiej opaski, która pomoże nam zakryć ślady utraconych włosów. Należy unikać fryzur, które uwydatniają rzadkie, przerzedzone wypadaniem włosy. Trzeba też zrezygnować z warkoczy, loków i fal na włosach.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Na wypadanie włosów zostało już wymyślonych bardzo dużo specyfików. Najpopularniejszy z nich to sok z cytryny i żółtka, szamponów i nafty kosmetycznej.

Składniki należy wymieszać w małym naczyniu w następujących proporcjach: 1 łyżka olejku na 2 łyżki nafty, sok z połowy cytryny i jedno żółtko. Zrobioną mieszankę powinno się wmasować we włosy, a następnie w skórę głowy przed jej umyciem. Kolejnym etapem jest owinięcie głowy folią spożywczą i ręcznikiem na dwadzieścia minut. Ciepło aktywuje składniki znajdujące się w maseczce. Następnie należy dokładnie umyć głowę, warto powtarzać maseczkę raz w tygodniu.

Dobrym rozwiązaniem jest również masaż olejkiem kokosowym lub z drzewa herbacianego. Mają działanie odżywcze, a także wpływają na pobudzenie mieszek włosowych do pracy. W celu łatwiejszego rozprowadzenia wystarczy dodać łyżeczkę lub dwie wybranego olejku do najczęściej używanej ilości szamponu do włosów. Mokre włosy i skórę powinno się masować mieszanką, która powstała przez kilka minut. Kolejnym etapem jest spłukanie włosów, następnie należy je umyć samym szamponem.

Siemię lniane używane jest doustnie, a także w postaci maseczki lub płukanki do włosów. Doskonale odżywia włosy oraz pozwala nadać im piękny połysk. Maseczkę można wykonać przez gotowanie łyżki ziaren lnu w szklance wody przez ok. 5 minut do otrzymania żelowej konsystencji. Papkę powinno się przecedzić i zaaplikować na włosy na mniej więcej 20–30 minut, ponadto owinąć głowę folią spożywczą i ręcznikiem. Działanie maseczki można wspomóc np. ciepłym powietrzem suszarki.

Zdecydowanie najprostszym domowym sposobem na wypadanie włosów jest zwykła płukanka ze skrzypu polnego. Wystarczy zalać trzy łyżki suszonego skrzypu czterema szklankami wody, a następnie gotować do wyparowania połowy płynu z garnka. Kolejnym elementem jest odcedzenie i użycie po ostudzeniu na umyte włosy. Nie należy spłukiwać.


Ana

One thought on “Jak zapobiec wypadaniu włosów?

  1. Moja dziewczyna zaczęła interesować się naturalnymi kosmetykami bo bardzo wypadały jej włosy. Znaleźliśmy zestaw przeciw wypadaniu włosów – Szampon + Żel Sport 2w1 marki Seboradin. Zawiera algi morskie i guarane, które przywracają równowagę skóry i pobudzają cebulki włosów do wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Najlepsze i skuteczne sposoby na prostowanie włosów

pon Kwi 15 , 2019
Proste włosy nadal utrzymują się jako modny trend. W przypadku większości osób uzyskanie prostych włosów wymaga jednak różnych zabiegów. Która z metod prostowania jest najbardziej efektywna, a która z nich jest najlepsza, by zachować zdrowe pasma?
prostowanie włosów