Jaki telefon do 1500 warto kupić?

W tej półce cenowej przeważają wysokie modele ze średniej półki cenowej, ale także można znaleźć ubiegłoroczne topowe modele telefonów, które kosztowały ponad tysiące złotych, dzisiaj można je dostać za mniej niż 1500 zł.

Smartfon do 1500 zł to jeden z najlepszych wyborów dla osób, które chcą mieć bardzo dobry jakościowo telefon, a jednocześnie nie chcą wydawać na niego dwóch typowych polskich wypłat.

W dzisiejszych czasach smartfony są już tak popularne, że telefon tego typu posiada niemal każdy. Dość często wymieniamy swoje wysłużone sprzęty na nowe, chcąc zapewnić sobie wygodę i funkcjonalność działania, często jednak z pobudzeni przez agresywny marketing w telewizji i Internecie. To wszystko sprawia, że ofert telefonów na rynku jest naprawdę mnóstwo. Jak jednak nie dać zwieść się reklamie i wybrać naprawdę dobry smartfon?

 

Procesor w telefonie do 1500 zł

Sercem telefonu, jak każdego komputera (a na dobrą sprawę smartfon takowym przecież jest) pozostaje procesor, musi on więc zapewnić odpowiednią moc obliczeniową. Szukajmy więc telefonu, w którym zamontowana jest jednostka ośmiordzeniowa, zapewniająca zadowalającą wydajność oraz bezproblemową wielozadaniowość (brak ścinek przy wielu otwartych aplikacjach). Wiele telefonów charakteryzuje się tym, że cztery rdzenie takiej jednostki są taktowane wyżej i przeznaczone do wymagających zadań, pozostałe cztery z kolei taktowane nieco niżej i przeznaczone do utrzymywania działania podstawowych procesów. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jest to naturalne.

iPhone ma swój model z serii A, Samsung stawia na swojego Exynosa, warto zainteresować się również Qualcomm Snapdragon’em. Mediateki są przeznaczone przede wszystkim do najtańszych telefonów lub modeli od niektórych chińskich producentów. Ten powinniśmy brać tylko w ostateczności.

Pamięć RAM w telefonie do 1500 zł

Istotna jest też pojemność pamięci operacyjnej, która w dzisiejszych czasach, dla nowych wersji systemów Android, powinna już mieścić się w granicach 6-8 GB RAM, by uniknąć przykrych niespodzianek. 4 GB RAM jest to absolutne minimum, jednak Android w wersji 10 zdecydowanie lepiej współpracuje z wyższą ilością. Zapas tejże pamięci sprawi, że włączone aplikacje nie będą się nam samoistnie zamykały w tle, a jest to przecież bardzo denerwująca sprawa. Nie mylmy jednak pamięci operacyjnej z pamięcią dyskową. Pamięć ta, w czasach rozszerzania telefonów dużymi kartami pamięci, ma raczej mniejsze znaczenie. Nie wszystkie aplikacje da się jednak przenieść na kartę pamięci, dlatego też 32 GB są w tej dziedzinie takim standardem, a 16 GB powinno stanowić minimum.

Istota wielkości ekranu w telefonie do 1500 zł

Wielkość ekranu dobieramy pod osobiste preferencje (wiadomo, jedni wolą większą czytelność, inni niewielki rozmiar), rozdzielczość jednak powinna być co najmniej FULL HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, co zapewni solidne zagęszczenie (przy mniejszej może być widać ząbkowanie, czego przecież nikt nie lubi). Bateria musi być pojemności mniej więcej 3000-4000 mAh, nikt przecież nie chce doładowywać swojego telefonu codziennie, a w dzisiejszych czasach przecież używamy go bardzo aktywnie. 2-3 dni dość intensywnego użytkowania na jednym ładowaniu winno być tutaj standardem. Jeżeli mowa o aparacie fotograficznym, dobrze, by był wyposażony w niezłą, firmową optykę (ilość megapikseli matrycy ma tu drugorzędne znaczenie). Jakość dźwięku na słuchawkach i w głośniku najlepiej już sprawdzić doświadczalnie dla każdego modelu w sklepie. Wybierajmy więc mądrze i zwracajmy uwagę na specyfikację techniczną, nie zaś reklamowe slogany.

 

Jaki telefon do 1500 zł warto kupić?

Zestawienie bardzo dobrze obrazuje ten fakt umieszczając w nie znane i bardzo wysoko jakościowe telefony Premium, jednocześnie można w nim znaleźć tegoroczne smartfony z wysokiej średniej półki, niekiedy wykonane z aluminium.

W okolicach tej ceny nie tylko można znaleźć bardzo dobre telefony ze średniej półki, ale również flagowe telefony sprzed kilku lat, które pomimo starszych podzespołów nie utraciły na wydajności względem nowszych smartfonów.

Myśląc o telefonie do 1500 zł warto zaufać znanym markom jak Huawei lub LG albo Xiaomi, a także innym modelem, które znalazły się w zestawieniu. Celowo są pominięte nieznane marki o złym wykonaniu, jednak nie zdziwicie się modelom Meizu, Zopo i podobnym, które niemal zrewolucjonizowały rynek smartfonów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *