Jaki telefon do 1500 zł wybrać?

Kupując telefon chce się mieć pewność, że dokonało się dobrego wyboru. Smartphone za 1500 zł to kompromis pomiędzy dobrą jakością, a niską ceną.

W tej półce cenowej przeważają wysokie modele ze średniej półki cenowej, ale także można znaleźć ubiegłoroczne topowe modele telefonów, które kosztowały ponad tysiące złotych, dzisiaj można je dostać za mniej niż 1500 zł.

Smartfon do 1500 zł to jeden z najlepszych wyborów dla osób, które chcą mieć bardzo dobry jakościowo telefon, a jednocześnie nie chcą wydawać na niego dwóch typowych polskich wypłat.

W dzisiejszych czasach smartfony są już tak popularne, że telefon tego typu posiada praktycznie każdy. Dość często także wymieniamy swoje wysłużone sprzęty na nowe, chcąc zapewnić sobie wygodę i funkcjonalność działania. To wszystko sprawia, że ofert telefonów na rynku jest naprawdę mnóstwo, większość z nich jest też szeroko reklamowanych. Jak jednak nie dać zwieść się reklamie i wybrać naprawdę dobry smartfon? Mówimy tu o smartfonach z tak zwanej średniej półki (czyli w cenie w granicach 1500 zł), gdyż te droższe to często nowinki, za które nie warto jest przepłacać, a te tańsze z kolei są budowane w oparciu o wiele kompromisów, odbijających się na wygodzie użytkowania.

Procesor w telefonie do 1500 zł

Sercem smartfona, jak każdego komputera (a na dobrą sprawę smartfon takowym przecież jest) pozostaje procesor, musi on więc zapewnić odpowiednią moc obliczeniową. Szukajmy więc telefonu, w którym zamontowana jest jednostka ośmiordzeniowa, zapewniająca zadowalającą wydajność oraz bezproblemową wielozadaniowość (brak ścinek przy wielu otwartych aplikacjach). Wiele telefonów charakteryzuje się tym, że cztery rdzenie takiej jednostki są taktowane wyżej i przeznaczone do wymagających zadań, pozostałe cztery z kolei taktowane nieco niżej i przeznaczone do utrzymywania działania podstawowych procesów. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jest to naturalne.

Pamięć RAM w telefonie do 1500 zł

Istotna jest też pojemność pamięci operacyjnej, która w dzisiejszych czasach, dla nowych wersji systemów Android, powinna już mieścić się w granicach 4-6 GB RAM, by uniknąć przykrych niespodzianek. Zdecydowanie lepiej jednak celować w co najmniej 6GB pamięci RAM, ponieważ system Android w wersji 10 i wyżej zdecydowanie lepiej współpracuje z wyższą ilością tej pamięci. Odpowiednia ilość pamięci RAM sprawi, że włączone aplikacje nie będą się nam samoistnie zamykały w tle, a jest to przecież bardzo denerwująca sprawa. Nie mylmy jednak pamięci operacyjnej z pamięcią dyskową. Pamięć ta, w czasach rozszerzania telefonów dużymi kartami pamięci, ma raczej mniejsze znaczenie. Nie wszystkie aplikacje da się jednak przenieść na kartę pamięci, dlatego też 64 GB są w tej dziedzinie takim standardem, a 32 GB powinno stanowić minimum w telefoniach za 1500 zł.

 

 

Istota wielkości ekranu w telefonie do 1500 zł

Wielkość ekranu dobieramy pod osobiste preferencje (wiadomo, jedni wolą większą czytelność, inni niewielki rozmiar), rozdzielczość jednak powinna być co najmniej FULL HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, co zapewni solidne zagęszczenie (przy mniejszej może być widać ząbkowanie, czego przecież nikt nie lubi). Bateria musi być pojemności mniej więcej 3000-4000 mAh, nikt przecież nie chce doładowywać swojego telefonu codziennie, a w dzisiejszych czasach przecież używamy go bardzo aktywnie. 2-3 dni dość intensywnego użytkowania na jednym ładowaniu winno być tutaj standardem. Jeżeli mowa o aparacie fotograficznym, dobrze, by był wyposażony w niezłą, firmową optykę (ilość megapikseli matrycy ma tu drugorzędne znaczenie). Jakość dźwięku na słuchawkach i w głośniku najlepiej już sprawdzić doświadczalnie dla każdego modelu w sklepie. Wybierajmy więc mądrze i zwracajmy uwagę na specyfikację techniczną, nie zaś reklamowe slogany.

 

Jaki smartphone do 1500 zł warto kupić?

Zestawienie bardzo dobrze obrazuje ten fakt umieszczając w nie znane i bardzo wysoko jakościowe telefony Premium, jednocześnie można w nim znaleźć tegoroczne smartfony z wysokiej średniej półki, niekiedy wykonane z aluminium.

W okolicach tej ceny nie tylko można znaleźć bardzo dobre telefony ze średniej półki, ale również flagowe telefony sprzed kilku lat, które pomimo starszych podzespołów nie utraciły na wydajności względem nowszych smartfonów.

Myśląc o telefonie do 1500 zł warto zaufać znanym markom jak Huawei lub LG albo Samsung

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Telefon z wideorozmowami

wt. lip 20 , 2021
Sieć GSM, a w jeszcze większym stopniu Internet, znacząco ułatwiły nam życie. Służą nam nie tylko jako źródło rozrywki, ale też – przede wszystkim – jako wszechstronne narzędzia usprawniające codzienne czynności. Dobrym przykładem są tutaj rozmowy wideo, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Czym więc są wideorozmowy, i z […]
telefon z wideorozmowami

Może ci się spodobać