Jaki telefon z klawiszami

3

W dzisiejszych czasach telefony dotykowe zdecydowanie wyparły te klasyczne określane często jako „stare”, „antyki”. Jednak wiele osób w dalszym ciągu woli klasyczne telefony. Często z przyzwyczajenia, czasem ze strachu przed nową technologia. Są miejsca, gdzie smartfony po prostu nie spełniają swojej roli, np. w pracy na budowie.

Telefon na klawisze ma trzy, ale za to ogromne przewagi nad smartfonem. Można by nawet powiedzieć, że te cechy powinny odpowiedzieć na pytanie, smartfon, czy telefon na klawisze?

Spis treści:

1. Wstęp
2. Czy warto kupić telefon z klawiszami?
3. Samsung z klapką
4. Dla kogo telefon z klawiszami?
5. Zalety niewielkiego rozmiaru
6. Ranking telefonów z klapką
7. Nokia z klawiaturą

 

Telefon klawiszowy, w przeciwieństwie do dotykowego da się obsługiwać w rękawiczkach i z mokrymi dłońmi. Wyświetlacz smartfona nie będzie reagował na dotyk, jeżeli ekran będzie zachlapany. Często wystarczy nawet jedna kropla, aby się o tym przekonać.

 

Czy warto kupić telefon z klawiszami?

W obecnych czasach posiadanie telefonu komórkowego jest czymś oczywistym. To już jest standard. Zarówno młode pokolenie jak i starsze korzysta z nowoczesnej technologii. Na rynku pojawia się coraz więcej telefonów typu smartfon. W tym miejscu pojawia się pytanie co z telefonami klasycznymi z klawiszami? Czy ich już nie będzie można niedługo kupić? Spokojnie, nie ma powodów do obaw. Jak najbardziej takie aparaty nadal są dostępne na rynku i ciągle będą w sprzedaży, ponieważ klasyka tak łatwo nie odejdzie. Telefony z klawiszami cieszą się wciąż dużą popularnością i mają swoich zwolenników. Klasyczne urządzenia posiadają ogrom plusów. Przede wszystkim podstawową ich zaletą jest prostota.


Telefon Samsung z klapką

Telefony Samsung z klawiszami niemal od zawsze cieszyły się dużą popularnością.Na rynku w dalszym ciągu pojawiają się modele, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Oto najlepsza trójka.  Jeżeli jednak chcesz mieć większy wybór, pełną listę telefonów Samsunga z klawiszami znajdziesz w tym miejscu – kliknij.

 

Przeznaczenie klasycznych telefonów

Podstawową funkcją telefonu jest dzwonienie, ewentualnie pisanie sms-ów i klasyczne telefony te funkcje spełniają. Bardzo duża liczba osób chce korzystać wyłącznie z tych możliwości i nie potrzebuje skomplikowanych rozwiązań, które prezentują obecnie firmy produkujące smartfony. Kolejnym plusem telefonów ze standardową klawiaturą jest fakt, że bateria zazwyczaj bardzo długo w nich trzyma, czego nie można powiedzieć o telefonach typu smartfon. W nowoczesnych telefonach bateria trzyma przeważnie maksymalnie 2 dni i to wtedy, gdy urządzenie jest w stanie spoczynku i się z niego prawie w ogóle nie korzysta. Standardowe telefony mają bardzo mocną baterię, która często wytrzymuje nawet do około tygodnia. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ nie trzeba non stop ładować urządzenia.

 

Mały rozmiar to plus

Następną pozytywną stroną telefonów z klawiszami jest to, iż są ona zazwyczaj małych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością mieszczą się w kieszeni. Oczywiście nie można powiedzieć tego samego o smartfonie, który jest dużych rozmiarów i nie ma możliwości, aby zmieścił się do kieszeni spodni. Następną zaletą jest kwestia ceny, wiadomym jest, że klasyczne telefony są tanie i nawet gdy się zepsują lub zużyją, spokojnie można kupić następny model nie wydając przy tym fortuny. Jednak warto w tym miejscu podkreślić, że klasyczne telefony mają zazwyczaj mocną obudowę, często odporną na zarysowania czy nawet upadki. Kolejną zaletą jest fakt, iż telefony z klawiszami mają zazwyczaj dużą klawiaturę i dzięki temu pisanie sms-ów jest niezwykle komfortowe. Ponad to, klasyczne telefony są eleganckie i ładnie wyglądają, też dzięki swoim stosunkowo małym gabarytom. Obsługa takich telefonów jest prosta, dzięki czemu osoba, które kompletnie nie zna się na technologii, bez problemu sobie z nimi poradzi. Przykładem klasycznego telefonu z klawiaturą jest na przykład model Samsung S5610. Urządzenie posiada klasyczny wygląd, elegancki. Aparat jest przyzwoity, jego rozdzielczość wynosi aż 5 Mpix. Na forach internetowych wielu użytkowników deklaruje, iż bateria w telefonie bardzo długo wytrzymuje, bo około 6dni. Kolejny przykład od Samsunga to Solid B2710, ma on bardzo trwałą budowę, która jest wzmocniona odpowiednią konstrukcją.

Reasumując, telefony z klawiszami na pewno jeszcze nie znikną z rynku, z tego względu iż jest na nie ogromne zapotrzebowanie.

 

Jaki telefon na klawisze warto kupić?Nokia i klawiatura

Klienci często pytają sprzedawców w sklepie o klasyczne nokie z klawiaturą, gdyż cenię ja za bardzo intuicyjny interfejs. Telefonów od Nokii jest coraz mniej, jednak w popularne modele są łatwo dostępne i cieszą się dużą popularnością. Szczególnie modele 230 i 225. Te klasyczne Nokie z klawiaturą różnią się ze sobą tylko wielkością wyświetlacza. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, ale najważniejsze jest to, że zachowały swoją łatwość obsługi.


Maciej

3 thoughts on “Jaki telefon z klawiszami

  1. Tyle że te Nokie z opisu to nie Nokie, a jakieś pseudo telefony Microsoftu. Żal brać do ręki. Dlaczego w zestawieniu nie ma żadnego Samsunga?

  2. Zgadzam się z komentarzem Mariana… dlaczego w ogóle są tu nokie. Nokie się skończyły na latach 90, dziś jedyne telefony „klasyczne” niedotykowe warte uwagi to albo Samsungi albo Alcatele… chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

śr Kwi 10 , 2019
W celu efektywnego przeciwdziałania wypadaniu włosów konieczne jest poznanie przyczyny wystąpienia tego zjawiska. W przypadku, gdyby doszło do uszkodzenia mieszków włosowych, to nie wystarczą zwykłe kosmetyki, które odbudowują strukturę włosa. Konieczne jest wtedy zregenerowanie mieszki tak, aby całkowicie nie zanikły.
wypadanie włosów