Jaki telefon z klawiszami

W dzisiejszych czasach telefony dotykowe zdecydowanie wyparły te klasyczne określane często jako “stare”, “antyki”. Jednak wiele osób w dalszym ciągu woli klasyczne telefony. Często z przyzwyczajenia, czasem ze strachu przed nową technologia. Są miejsca, gdzie smartfony po prostu nie spełniają swojej roli, np. w pracy na budowie.

Telefon na klawisze ma trzy, ale za to ogromne przewagi nad smartfonem. Można by nawet powiedzieć, że te cechy powinny odpowiedzieć na pytanie, smartfon, czy telefon na klawisze?
Telefon klawiszowy, w przeciwieństwie do dotykowego da się obsługiwać w rękawiczkach i z mokrymi dłońmi. Wyświetlacz smartofna nie będzie reagował na dotyk, jeżeli ekran będzie zachlapany. Często wystarczy nawet jedna kropla, aby się o tym przekonać.

Czy warto kupić telefon z klawiszami?

W obecnych czasach posiadanie telefonu komórkowego jest czymś oczywistym. To już jest standard. Zarówno młode pokolenie jak i starsze korzysta z nowoczesnej technologii. Na rynku pojawia się coraz więcej telefonów typu smartfon. W tym miejscu pojawia się pytanie co z telefonami klasycznymi z klawiszami? Czy ich już nie będzie można niedługo kupić? Spokojnie, nie ma powodów do obaw. Jak najbardziej takie aparaty nadal są dostępne na rynku i ciągle będą w sprzedaży, ponieważ klasyka tak łatwo nie odejdzie. Telefony z klawiszami cieszą się wciąż dużą popularnością i mają swoich zwolenników. Klasyczne urządzenia posiadają ogrom plusów. Przede wszystkim podstawową ich zaletą jest prostota.

 

Przeznaczenie klasycznych telefonów

Podstawową funkcją telefonu jest dzwonienie, ewentualnie pisanie sms-ów i klasyczne telefony te funkcje spełniają. Bardzo duża liczba osób chce korzystać wyłącznie z tych możliwości i nie potrzebuje skomplikowanych rozwiązań, które prezentują obecnie firmy produkujące smartfony. Kolejnym plusem telefonów ze standardową klawiaturą jest fakt, że bateria zazwyczaj bardzo długo w nich trzyma, czego nie można powiedzieć o telefonach typu smartfon. W nowoczesnych telefonach bateria trzyma przeważnie maksymalnie 2 dni i to wtedy, gdy urządzenie jest w stanie spoczynku i się z niego prawie w ogóle nie korzysta. Standardowe telefony mają bardzo mocną baterię, która często wytrzymuje nawet do około tygodnia. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ nie trzeba non stop ładować urządzenia.

 

Mały rozmiar to plus

Następną pozytywną stroną telefonów z klawiszami jest to, iż są ona zazwyczaj małych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością mieszczą się w kieszeni. Oczywiście nie można powiedzieć tego samego o smartfonie, który jest dużych rozmiarów i nie ma możliwości, aby zmieścił się do kieszeni spodni. Następną zaletą jest kwestia ceny, wiadomym jest, że klasyczne telefony są tanie i nawet gdy się zepsują lub zużyją, spokojnie można kupić następny model nie wydając przy tym fortuny. Jednak warto w tym miejscu podkreślić, że klasyczne telefony mają zazwyczaj mocną obudowę, często odporną na zarysowania czy nawet upadki. Kolejną zaletą jest fakt, iż telefony z klawiszami mają zazwyczaj dużą klawiaturę i dzięki temu pisanie sms-ów jest niezwykle komfortowe. Ponad to, klasyczne telefony są eleganckie i ładnie wyglądają, też dzięki swoim stosunkowo małym gabarytom. Obsługa takich telefonów jest prosta, dzięki czemu osoba, które kompletnie nie zna się na technologii, bez problemu sobie z nimi poradzi. Przykładem klasycznego telefonu z klawiaturą jest na przykład model Samsung S5610. Urządzenie posiada klasyczny wygląd, elegancki. Aparat jest przyzwoity, jego rozdzielczość wynosi aż 5 Mpix. Na forach internetowych wielu użytkowników deklaruje, iż bateria w telefonie bardzo długo wytrzymuje, bo około 6dni. Kolejny przykład od Samsunga to Solid B2710, ma on bardzo trwałą budowę, która jest wzmocniona odpowiednią konstrukcją.

Reasumując, telefony z klawiszami na pewno jeszcze nie znikną z rynku, z tego względu iż jest na nie ogromne zapotrzebowanie.

 

Wbrew pozorom, telefony na klawisze są w dalszym ciągu produkowane, a poniższe zestawienie wskazuje najchętniej kupowane.

One thought on “Jaki telefon z klawiszami

  1. Tyle że te Nokie z opisu to nie Nokie, a jakieś pseudo telefony Microsoftu. Żal brać do ręki. Dlaczego w zestawieniu nie ma żadnego Samsunga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *