Porady

Jakie akcesoria do iPhone warto posiadać?

  • 6 min
Jakie akcesoria do iPhone warto posiadać?

Zakup iPhone’a to zdecydowanie dobry krok w stronę posiadania (prawie) doskonałego telefonu. Po jego zakupie otwierają się możliwości dokupienia licznych akcesoriów i dodatków takich jak szkło hartowane czy bezprzewodowe słuchawki. W tym tekście przedstawiamy najpopularniejsze akcesoria do iPhone’a, aby nie tylko go ulepszyć, ale również nadać mu niepowtarzalny styl i zwiekszyć bezpieczeństwo.

Szkło hartowane do iPhone, a może jest coś lepszego?

Pierwszym wyborem u większości zadowolonych z nowego nabytku klientów jest szkło hartowane. Priorytetem jest zabezpieczenie wyświetlacza, który jest bardzo cenny i łatwo go uszkodzić. Na rynku istnieje wiele odmian oraz modeli szkła hartowanego, jednak każde znacząco wpłynie na poziom bezpieczeństwa. Podczas upadku szkło przejmuje całą energię uderzenia i rozprasza ją po całej powierzchni. Niezwykle wytrzymałe szkło pozwala też uniknąć zarysowań wywołanych np. monetami lub kluczami od mieszkania. Szkło hartowane ma jednak wadę, która przez wiele lat była jego największą “zaletą”. Szkło hartowane jest twarde i kruche, a więc przy upadku siła uderzenia jest niekorzystnie dla szkła ekranu rozprowadzana. Najczęściej szkło wymaga całkowitej wymiany na nowe (im tańsze, tym częściej), a niekiedy nie zdoła nawet ochronoć wyświetlacza.

Jeżeli nie folia, nie szkło ochronna, to co?

Folia hybrydowa na ekran

Folia hybrydowa na ekran to keleja ewolujucja ochrony ekranu. Posiada większą skutecznosć ochrony od szkła hartowanego, jes cieńsze, i przyjemniejsze w dotyku, a dotakowo potrafi pod wpływem ciepła wyeliminować mikoryski na folii. Dobra folia to koszt ok 100 zł, ale jest obowiązkowa, jeżeli zależny nam na ochronie ekranu iPhone’a.

Słuchawki bezprzewodowe do iPhone

Słuchawki bezprzewodowe to kolejny bardzo przydatny i popularny dodatek. Duża funkcjonalność sprawia, że komfortowo można używać je w niemal każdych warunkach, a bezprzewodowa technologia jest jedną z najnowocześniejszych. Słuchawki takie mogą być w różnych kolorach lub kształtach. Dobrym miejscem na ich kupno są sklepy internetowe, gdyż mają one duży wybór i przystępne ceny.

Szczególnymi właściwościami cieszą się markowe słuchawki od Apple. Nie są one najtańszym wyborem, gdyż ich koszt to kilkaset złotych, jednak z pewnością zrekompensuje to doskonały dźwięk i oryginalny design. Dostępne są w różnych wariantach — począwszy od samych słuchawek, po elastyczne konstrukcje, które można zawiesić na szyi.

  1. AirPods to słuchwki zaprojektowane dla iPhone (ale działają z innymi urządzeniami). Początkowo wyśmiewane za swój odważny designe kojarzący się z końcówkami od szczoteczki elektrycznej, szybko jednak inni producenci zaczęli je kopiowwważ, a słuchawki “pchelki” stały się czyms normalny. Bardzo dobra jakosć dzwięku, pełna współpraca z iPhone, lekkie i wygodne.

2. Jeżeli zależy nam na lepszej jakości dzwięku, w podobne cenie można kupić Sony WG1000XM5. Schuchawki pełnowymiarowe systemie zakmniętym, ale spokojnie zmieszczą się do kieszeni (do zestawu dodawane jest wysokiej jakości etui). Słuchawki posiadają atywne wygłuszenie, więc po ich założeniu odcina nas calkowicie od świata zewnętrznego – nawen, nim włączymu myzykę. Rewelacja.

Etui na iPhone

Etui na naszego nowego iPhone-a to bardzo dobre rozwiązanie. Ochrania nasz cenny sprzęt, a przy tym nadaje mu niepowtarzalny charakter. Na rynku istnieje wiele modeli i rodzajów etui. Pierwszym jest w pełni przezroczyste, które mieści w sobie i szczelnie zamyka cały telefon. Jego głównym przeznaczeniem jest chronienie telefonu przed upadkami czy porysowaniem. Specjalnie wycięte otwory pozwalają swobodnie korzystać z przycisków funkcyjnych, a silikon umożliwia komfortowe użytkowanie. Kolejnym typem są etui książkowe. Wykonane są one z materiału sztucznego lub skóry. Posiadają kieszenie na dokumenty, a ich kolorowe wzory przyciągają wzrok innych.

Tylne obudowy do iPhone

Jeśli w pierwszej kolejności zależy nam na stylu ciekawym pomysłem, będą tylnej obudowy telefonu. Są one różnokolorowe z ciekawymi grafikami czy hasłami. Super Samochód lub Big Ben jako tylna część telefonu mogą robić wrażenie, a stylowe abstrakcje nadadzą zupełnie nowy wygląd urządzeniu. Kupić je można w sklepach stacjonarnych lub internecie gdzie wybór jest szczególnie ogromny.

Zewnętrzne obiektywy

Bardzo ciekawymi dodatkami są zewnętrzne obiektywy aparatu. Znacząco zwiększają one właściwości sprzętu i pozwalają robić profesjonalne zdjęcia. Ujęcia z takich aparatów można dostosowywać niemal jak przy profesjonalnym sprzęcie i wykonywać bardzo dobrej jakości fotografie. Dodatek ten montuje się do górnej części ekranu, a ruchomą część nasuwa na obiektyw. Tak prosta instalacja nie powoduje żadnych trudności czy konieczności ingerencji w telefon.

O autorze

Michał