Link 4 Kasa Wraca

Link 4, jako pierwszy, i do tej pory jako jedyny postanowił wspierać bezpieczną jazdę poprzez motywację w postaci zwrotu części składki OC za jazdę zgodnie z przepisami. Ma to zachęcić kierowców do przestrzegania przepisów, a tym samym zwieszenie bezpieczeństwa na drodze. Jak to wygląda w praktyce i czy warto przyłączyć się do programu?

Niniejszy artykuł dotyczy tylko promocji Link 4 Kasa Wraca

 

Link 4 kasa Wraca – szczegóły promocji

Promocja ubezpieczyciela OC powiązana jest z aplikacją do nawigacji samochodowej Navi Expert. Instalacja nawigacji jest konieczna do uczestnictwa w promocji. Zasady uczestnictwa w Link 4 Kasa Wraca  są bardzo proste. Przy zakupie OC można wyrazić chęć uczestnictwa w promocji (dołączenie do programu Link 4 Kasa Wraca jest darmowe). I w zasadzie to wszystko. Przed startem polisy na podany email przyjdzie kod aktywacyjny promocję. Dzięki temu nawigacja Navi Expert Jest bezpłatna przez rok (normalnie kosztuje 99 zł rocznie).

Dzięki promocji Link 4 Kasa Wraca można odzyskać do 30% składki OC.  Aby uzyskać premię, przez każdy z 11 miesięcy (jeden miesiąc = jeden okres rozliczeniowy) trzeba przejechać co najmniej 200 kilometrów, z czego przez pięć dni minimum 10 kilometrów dziennie (podczas jednej jazdy).W trakcie jazdy oceniana jest przepisowa jazda oraz płynność, która w rezultacie złożą się na wynik ogólny.

Jak można przeczytać w regulaminie (dostępnym pod adresem https://www.link4.pl/sites/default/files/files/regulamin_promocji_kasawraca_2019_06_14.pdf)

  • 3.3 „Użytkownik korzystając w trakcie trwania Umowy Ubezpieczenia z Nawigacji jest oceniany według określonego niezależnego i obiektywnego algorytmu:
  1. uwzględniającego dane na temat przestrzegania przez Użytkownika ograniczeń prędkości (jak często użytkownik przekracza prędkość i o ile);
  2. uwzględniającego płynność jazdy Użytkownika (liczba gwałtownych przyspieszeń i hamowań, ich siła, częstotliwość oraz prędkość początkowa hamowania);
  3. uwzględniającego tzw. profil kierowcy, na który składają się parametry opisujące styl jazdy takie jak gwałtowne hamowania, gwałtowne przyspieszenia, przekraczanie prędkości, pora dnia, liczba tras, pokonywane dystanse;”

Warto jeszcze wspomnień, że obowiązkowym kryterium jest opłacenie składki i brak szkód w trakcie trwania polisy.

 

https://www.link4.pl/naviexpert/zasady-promocji

Link 4 Kasa wraca – wrażenia z użytkowania

 

Kończyła mi się polisa OC, więc postanowiłem przenieść się do Link 4, u którego zachęciła mnie ta promocja. Odzyskanie 30% polisy (w moim przypadku to ok 280 zł) wydało się kuszące. I chociaż byłem świadom, że pewnie nie uda mi się uzyskać 30%, liczyłem, że dostanę bonus ponad 200 zł.

Już pierwszego dnia uruchomiłem aplikację Navi Expert, podałem kod, który otrzymałem na link 4 by aktywować pełną wersję na rok i rozpocząłem jazdę.

Do pracy dojeżdżam 20 kilometrów w jedną stronę. Mieszkam w jednej z podwrocławskich Wsi, więc codziennie muszę pokonać odcinek drogi krajowej, odcinek obwodnicy i autostrady A4, oraz miejskie skrzyżowania. Pracuję w centrum, więc spełnienie wymogu 200 kilometrów w miesięcy wydało mi się dziecinnie proste. Zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę dodatkowe kilometry do sklepu (uroki wsi).

 

Aplikację zalicza kilometry nawet wtedy, gdy jest uruchomiona sama mapa, bez nawigacji. Mając jednak doświadczenie z Yanosikiem, włączałem nawigację do pracy i z powrotem, aby być informowanym o korkach, kontrolach itd. Gdyby nie to, nie zauważyłbym, że nawigacja g***no wie jak dobrze prowadzić.

Chociaż do domu miałem 2 kilometry w linii prostej, nawigacja kazała mi skręcić, zrobić dodatkowe 1,6 kilometry aby wrócić do domu.

A – trasa prosto do domu

B – trasa wskazana przez nawigację.

 

Sytuacja powtórzyła się podczas powrotu do domu – w centrum miasta. Zamiast prowadzić prosto – ulica główną przez Powstańców Śląskich z Renomy, nawigacja kierowała mnie zaułkami, przez co trasa wydłużyła się o dobre kilka kilometrów (nie, w tym czasie nie było korków).

 

Niewątpliwie, jedną z zalet Nawi Expert jest informowanie o ograniczeniu prędkości. W 90% aplikacja nie myli się, na terenach wiejskich brakuje informacji o ograniczeniu.

Ponieważ korzystałem z aplikacji, aby otrzymać bonus, dlatego bardzo jeździłem zgodnie z przepisami wg. Navi Expert.

Dla pewności ustawiłem ogranicznik w samochodzie, aby na pewno nie przekroczyć dozwolonej prędkości. Tutaj zauważyłem istotną rzecz, przez która nikt, absolutnie nikt nie będzie w stanie spełnić 100% przepisowej jazdy. Np. jadąc droga krajową, bardzo często są odcinki, z których dozwolona prędkość nagle spada z 90 na 60 lub 40. Wtedy albo trzeba fragment przejechać ze znacznie przekroczoną prędkością albo ostro hamować, co ma wpływ na płynność jazdy.

Korzystając z aplikacji i przestrzegając przepisów szybko zorientowałem się, że w Polsce nikt ich nie przestrzega. Niemal codziennie czułem na karku oddech innych, gdy stawałem się zaprzęgiem, bo jechałem przepisowo. Każdego dnia sprawdzałem statystyki z jazdy i mimo przepisowej jazdy i stawania się zaprzęgiem ani razu nie uzyskałem kompletu punktów. Mało tego, w dniu o nasilonym natężeniu ruchu, gdy co chwilę musiałem przystawać na światłach.  W tym dniu, mój wynik z płynnej zady wyniósł 0. Oczywiście miało to wpływ na główną punktację.

 

Gdy spełniłem wszystkie wymogi odnoście naliczenia statystyk, mój wynik wyniósł 18/100, przez co zarobiłem 2,86 zł.

 

Link 4 Kasa wraca opinia

Gdy otrzymałem wynik poczułem się oszukany. Przepisową jazdę zniweczyła płynna jazda, na którą de facto nie miałem najmniejszego wpływu. Bo jak ominąć korki albo światła w mieście?   W zasadzie jeden dzień przyczynił się na drastycznego spadku punktacji. Spowalnianie ruchu (pomimo przepisowej jazdy nie jest wart tych 2,86 zł. Nie będę dalej uczestniczył w tej promocji, szkoda tak naprawdę czasu i nerwów, bo coś, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa tak naprawdę je zmniejsza, z powodu ciągłego zerkania na ekran czy prędkość nie została przekroczona.

 

Zalety:

Promocja jest darmowa,

Otrzymuje się roczną licencję na Navi Expert;

Gerald jako lektor.

 

Wady:

Nie opłacalne;

Niejasne zasady co do punktacji, pomimo wyjaśnienia w regulaminie;

Promocja nie jest uczciwa;

Zmniejsza bezpieczeństwo z powodu ciągłego zerkania na ekran;

Nawigacje nie umie nawigować.

 

 

 

 

 

 

Szukasz telefonu? Wpisz model albo markę!

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Telefon dla kobiety

śr Lis 20 , 2019

Może ci się spodobać