Najlepsze i skuteczne sposoby na prostowanie włosów

Proste włosy nadal utrzymują się jako modny trend. W przypadku większości osób uzyskanie prostych włosów wymaga jednak różnych zabiegów. Która z metod prostowania jest najbardziej efektywna, a która z nich jest najlepsza, by zachować zdrowe pasma?

Proste włosy nadal utrzymują się jako modny trend. W przypadku większości osób uzyskanie prostych włosów wymaga jednak różnych zabiegów. Która z metod prostowania jest najbardziej efektywna, a która z nich jest najlepsza, by zachować zdrowe pasma?

Rodzaje włosów, a ich prostowanie

Kręcone włosy są zazwyczaj wysoko porowate. Taka ich struktura sprawia, że szybko można je wysuszyć po umyciu, jednak jednocześnie są one podatne na przesuszenie. Włosy, które wymagają prostowania to zwykle również te, które są średnio porowate. W takim przypadku standardowe zabiegi prostowania mogą je zniszczyć. Najbardziej znanym sposobem na proste włosy jest użycie tak zwanej prostownicy. Prostownicę stosuje się zazwyczaj na wcześniej umyte i wysuszone włosy, na które należy również nałożyć środek, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. Częste prostowanie włosów przy pomocy prostownicy zazwyczaj kończy się ich przesuszeniem. Dlatego zaleca się ograniczenie jej stosowania na specjalne okazje.

Włosy można również wyprostować podczas ich suszenia. W tym celu warto jest użyć specjalnej modelującej okrągłej szczotki. Ta metoda wymaga pewnych umiejętności, jednak daje bardzo dobre efekty. Włosy prostowane w ten sposób są zazwyczaj podwinięte na końcach, jednak można zdyscyplinować końcówki przy pomocy produktów do stylizacji, takich jak wosk, lakier, lub tak zwana woda dyscyplinująca. Podobny efekt można uzyskać poprzez nałożenie na włosy bardzo grubych wałków. Nie tylko pomogą one w wyprostowaniu włosów, ale także podniosą je u nasady.

Jak prostować włosy przy użyciu prostownicy?

Krok 1: Przygotowanie włosów do prostowania

Przede wszystkim przed prostowaniem włosów trzeba je odpowiednio przygotować. Podstawą jest dokładne umycie włosów, a następnie ich odpowiednie nawilżenie przy użyciu dobrej odżywki nawilżającej, aby prostownica nie uszkodziła delikatnych włosów.

Zdecydowanie pracę ułatwi prostownica z możliwością prostowania mokrych włosów. jeżeli posiadana przez ciebie nie ma takiej funkcji, włosy należy wysuszyć. prostowanie włosów prostownica nie przystosowaną do wilgoci poskutkuje uszkodzeniem włosów – będą one suche i połamane, na myśl przywodząc siano, a tego chcemy uniknąć.

.Na koniec użyj kosmetyków zabezpieczających włosy, dające efekt lśniących włosów.

Po odpowiednim przygotowaniu można użyć prostownicy do włosów.

Krok 2: Prostownica

Prostowanie włosów powinno zaczynać się od pas znajdujących się z tyłu głowy. Włosy powinny zostać podzielone w dwa rodzaje kosmków – prostowanych najpierw i prostowanych w drugiej kolejności. Do tego celu zalecane jest użycie specjalnych spinek.

Prostownica powinna znajdować się jak najbliżej skóry, ale nie a tyle blisko, by jej nie poparzyć. prostownica powinna zostać przesuwana wzdłuż pasma włosów, od ich nasady po końcówki. Nie wolni w tym czasie się zatrzymywać, gdyż grozi to uszkodzeniem włosów, lub w mniej drastycznym przypadku da efekt karbowanych włosów.

Przy samych końcówkach można zakręcić prostownicą, aby uzyskać efekt podkręconych włosów.

Ostatnim krokiem jest przeczesanie włosów grzebieniem.


Prostowanie włosów poprzez użycie kosmetyków

W niektórych przypadkach możliwe jest wyprostowanie włosów poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Niektórzy producenci proponują różne serie, które mają wspomóc prostowanie włosów. Jednak osiągnięty rezultat zazwyczaj zależy od tego, czy dana osoba użyje prostownicy po umyciu włosów specjalnym szamponem. W przypadku włosów średnio porowatych włosy mogą jednak wyprostować się dzięki tak zwanemu keratynowaniu. Zabieg tego typu polega na położeniu na włosach specjalnego preparatu, który ma na celu ich wzmocnienie. Taki zabieg można wykonać również w domu przy pomocy samodzielnie wykonanego środka na bazie żelatyny. W wielu przypadkach włosy po zabiegu keratynowym stają się lśniące i gładkie, a skutkiem ubocznym może być także ich wyprostowanie się. Należy jednak pamiętać, że w przypadku włosów wysoko porowatych może dojść do ich przeciążenia. Wtedy włosy będą szorstkie i zaczną się puszyć.

Trwałe prostowanie włosów

Trwale proste włosy można uzyskać również w salonie fryzjerskim. Do tego celu używa się tak zwanej trwałej. Należy pamiętać, że efekt utrzymuje się zwykle kilka tygodni, a potem zabieg wymaga powtórzenia. Chemiczne prostowanie może również obciążyć i zniszczyć włosy, ponieważ tego typu zabieg polega zwykle między innymi na zdjęciu z nich warstwy ochronnej. Dlatego też po tego typu prostowaniu włosów konieczne jest stosowanie skutecznych kosmetyków nawilżających. Osoba ze zniszczonymi włosami nie powinna decydować się na tego typu zabieg, lepiej jest wcześniej odżywić pasma.

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Suszarka do włosów - jaką wybrać?

wt Kwi 16 , 2019
Ten klasyczny i wydawałoby się prosty przyrząd pielęgnacyjny może posiadać wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Suszarki do włosów już dawno przestały być prostym akcesorium, a ich oferta ciągle się poszerza. Czym zatem kierować się, aby suszenie włosów było przyjemne i bezpieczne?
Suszarka do włosów