Jaki telefon

Najlepsze smartfony Compact

  • 4 min
Najlepsze smartfony Compact

W dzisiejszych czasach, gdy każdy człowiek posiada własny telefon, który jest dopasowany do ich preferencji. Zróżnicowany rynek proponuje nam całe mnóstwo urządzeń. Nawet najwybredniejszy człowiek wybierze dla siebie coś odpowiedniego. Jak jednak wybrać dobrego smartfona? Czy jest jakiś magiczny czynnik, który daje nam gwarancję, że nasz nowy telefon spełni nasze wymagania po dłuższym użytkowaniu?

Wiele osób myśli zapewne, że rozmiar telefonu ma znaczenie. W końcu na rynku są już urządzenia, które rozmiarem przypominają tablety. W naszych głowach często pojawia się często myśl, że im telefon większy tym lepiej. Jest to oczywiście mit, bo tak naprawdę jedynie specyfikacja powinna przyciągać naszą uwagę.

Co jednak z mniejszymi telefonami? Według mnie nie można ich ignorować, bo są one ciekawą alternatywą dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Przedstawię Wam teraz główne zalety smartfonów typu Compact, które swoim rozmiarem nie przekraczają 4,5 cala.

Bateria

Jest to zdecydowanie największa zaleta mniejszych telefonów. Nie zużywają aż tyle energii i większość z nich wytrzyma spokojnie przez kilka dni na jednym ładowaniu, co w porównaniu z większymi modelami jest całkiem niezłym wynikiem. Bateria, która nie przekracza zwykle 2000 mAh sprawdza się doskonale i nawet jeśli często korzystamy z naszego smartfona, to nie powinna Nas zawieść.

Cena

Drugim istotnym czynnikiem jest cena, która z reguły jest korzystna. Można śmiało powiedzieć, że kompaktowe smartfony są ciekawą alternatywą dla ludzi, którzy nie chcą wydawać kilku tysięcy na telefon. Znane marki przewidziały ten fakt, dlatego cały czas wypuszczają nieco mniejsze odpowiedniki swoich urządzeń. Posłużę się przykładem firmy LG, która regularnie wypuszcza serię telefonów o zróżnicowanych rozmiarach, które wahają się od 4,5 do 6 cali. Każdy możesz wybrać wielkość ekranu, która najbardziej spełnia jego potrzeby. Najlepsze jest to, że nie tracimy funkcjonalnych ulepszeń i możemy cieszyć się nimi, nie wydając przy tym fortuny.

Wygoda

Małe telefony są doskonałe dla ludzi, którzy mają zgrabne dłonie. Mogą oni bowiem spokojnie wziąć swoje urządzenie do ręki, co jest dość trudne przy większych modelach, które przez większy rozmiar zyskują też dodatkowe gramy. Nosicie telefon w kieszeni? Nie ma problemu, nie musicie upychać 5,5 calowego olbrzyma do kieszeni. Zdecydowanie lepiej będzie kupić coś mniejszego, co uda nam się schować wszędzie i co najważniejsze będziemy czuć się komfortowo podczas korzystania z naszego smartfona. Z tego tez powodu, compact sprawdza się najlepiej jako telefon dla kobiety.

Funkcje multimedialne

Jak już wspominałam nie tracimy zbyt wiele wybierając mniejszy telefon. Idealnym przykładem jest aparat fotograficzny, który ma zwykle od 5 do 8 megapikseli, co wcale nie odbiega za bardzo od większych modeli. Nie musimy się też martwić o GPS czy tryb 4G LTE. Są to funkcje, które są podstawą smartfona, więc można mieć pewność, że żaden producent z nich nie zrezygnuje. Resztę różnorodnych aplikacji możemy pobrać zawsze z Google Play, aby jeszcze bardziej spersonalizować nasz telefon.

Jak widać nie warto demonizować małych smartfonów tylko i wyłącznie ze względu na rozmiar. Mają one często takie same funkcje jak swoje większe odpowiedniki, więc niczego nie tracimy, a wręcz przeciwnie, bo oszczędzamy pieniądze, mogąc przy tym cieszyć się dobrym smartfonem, który spokojnie spełni nasze wymagania. Niezależni od tego, czy będzie korzystała z niego młoda kobieta, czy starszy mężczyzna, który niekoniecznie zna się na wszystkich technologicznych nowinkach.

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply