Jaki telefon

Najlepsze smartfony na rynku w dobrych cenach

  • 2 min
Najlepsze smartfony na rynku w dobrych cenach

Smartfony do ok 2000 zł to zazwyczaj zeszłoroczne flagowe modele najlepszych producentów, lub tegoroczne telefonu od marek, które wydają mniej na marketing, dzięki czemu można sobie pozwolić na obniżenie ceny.
Przy zapytaniu „ile kosztuje smartfon” można odpowiedzieć, że w okolicach 2000 zł można już kupić flagowe telefony, które premierę miały kilka miesięcy wcześniej. Telefony z tej półki cenowej mają wyższe parametry techniczne oraz funkcje, których smartfony ze średniej półki nie mają, jednocześnie mogą być cenowo bardziej przystępne, niż ich tegoroczne odpowiedniki. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością klientów świadomych tego, co kupują.

Wyższe bezpieczeństwo

Wyższa klasa średnia, bo o tych telefonach mówimy, już powinny posiadać czytnik linii papilarnych, aby zwiększyć bezpieczeństwo przy odblokowaniu telefonu i mikropłatnościach. Nie trzeba pamiętać haseł ani kodów, wystarczy przyłożyć palec.

 

Lepsze parametry telefonu

Równie ważny jest aparat fotograficzny, któremu już bliżej do aparatów kompaktowych, jakościowo odstających od zwykłych aparatów w smartfonach. Obiektywy są jaśniejsze, mogą mieć nawet f/1,9, podczas gdy zwykłe telefony mają f/2,2 (im mniej, tym lepiej). Standardem jest niemal 12 megapikselowa matryca, oraz ledowe lampy błyskowe. Aparaty w okolicach 2000 zł posiadają także lepsze oprogramowane, czeto także tryb manualny, aby mieć większe możliwości dostrajania parametrów fotograficznych.

Aktualizacja Androida

Zwróć uwagę na wersję systemu Android. Wybierz taki, który ma zainstalowaną wersję 6.0 lub wyżej, ponieważ Android Marshallow został wzbogacony w wiele przydatnych funkcji, jak np. uprawnienia przydzielane każdej aplikacji z osobna.

Ubiegłoroczne topowe modele mają najczęściej zapewnioną aktualizację do dwóch lat, jednak może być też tak, ze aktualizacja będzie tylko jednoroczna. Nie jest to rzecz, która powinna przeważać o decyzji zakupowej, jednak powinno się być świadomym tego faktu.

Smartfony do 2000 zł w 2017 roku warte uwagi

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply