Najlepszy tani telefon

 

Zestawienie dla osób nie tylko poszukujących tani telefon z androidem, który swoimi parametrami dorówna dużo droższym modelom.

Nie każdy chce wydawać wszystkie swoje oszczędności na zakup telefonu, który posłuży rok, czasami nawet dwa. Nie każdy tez potrzebuje wszystkie cechy telefonu flagowego jak najlepszy i najszybszy procesor, aparatu z możliwością nakładania trójwymiarowych animacji w czasie rzeczywistszym czy termometra (ukłon w stronę Samsunga).
Poniższe telefony muszą spełnić 4 warunki:

  • Kosztować w przedziale 400zł do 700 zł i być produktem znanej i cenionej marki, z dobrym wsparciem technicznym.
  • Rozdzielczość wyświetlacza nie mniej niż 1280×720 aby mieć ostry obraz o naturalnych kolorach.
  • Pamięć przynajmniej 8GB pamięci na aplikacje, zdjęcia, muzykę. Przeważająca większość telefonów w tej cenie ma 4GB, z czego 3 GB zajmuje system.
  • Przedni aparat musi mieć 5MPx, aby robić wyraźne zdjęcia sobie i znajomym.

 

Tani smartfon – sprawdź przed zakupem

Jak już wspomnieliśmy, najlepiej by było, aby telefon posiadał parametry nie gorsze, niż wcześniej wskazane. Zorientuj się, czy ekran wyświetlacza jest pokryty szkłem, czy jest plastikowy. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejechać po nim paznokciem. Nie kupuj telefonu, jeżeli bateria nie jest wymienna. Wbudowana jest zaletą przy telefonach z wyższej półki. Te tańsze nie produkują tyle ciepła, aby warstwa powietrza pomiędzy baterią a klapka była wadą. W razie czego zawsze będziesz mógł kupić nową na allegro.

Najtańsze smartfony mogą mieć nie do końca spolszczone oprogramowanie. Jeżeli wejdziesz w ustawienia i zobaczysz, ze połowa tekstu jest w obcym języku, lepiej wybierz inny telefon. Jest to oznaka, że producent nie przykłada większej wagi to tego modelu i nie ma co liczyć na dobre wsparcie techniczne. Nie dotyczy to języka w aplikacjach. Bardzo często w zainstalowanych programach jest obcy język i jest to normalne.

Włącz aparat i spróbuj zrobić zdjęcie pod światło. Zwróć też uwagę, czy smartfon ma autofocus, tj. po dotknięciu palcem w danym miejscu, obraz się tam wyostrzy. Jest to bardzo przydatna funkcja w aparatach fotograficznych.

Smartfony, któe warto kupić

Model (Najlepszy tani telefon) Cena telefonu
1Xiaomi Mi A1 32GB Dual Sim CzarnyAktualna cena
2Xiaomi Mi A1 64GB Dual Sim ZłotyAktualna cena
3Xiaomi Mi A1 32GB Dual Sim ZłotyAktualna cena
4Doogee BL5000 64GB Dual Sim CzarnyAktualna cena
5Xiaomi Mi A1 32GB Dual Sim RóżowyAktualna cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *