Najlepszy telefon dla seniora

Przy zakupie telefonu dla osoby starszej trzeba zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Telefon dla babci i dziadka jest dość specyficznym produktem. Przede wszystkim należy wczuć się w osobę, która będzie korzystać z tego telefonu.

Przy zakupie telefonu dla osoby starszej trzeba zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Telefon dla babci i dziadka jest dość specyficznym produktem. Przede wszystkim należy wczuć się w osobę, która będzie korzystać z tego telefonu.

Obsługa telefonu

Nie każdy potrzebuje dużych klawiszy, być może bardziej przyda mu się większy wyświetlacz. Najczęściej wyświetlacz w telefonach dla osób starszych jest podobnych rozmiarów, zazwyczaj 1,8 cala lub odrobinę więcej. Występują również jako telefon dla seniora z klapką Wszystko opiera się na jego obsłudze. Potestuj go najpierw, jeżeli menu telefonu jest czytelne, to możesz dalej sprawdzać dany model. Jeżeli obsługa sprawia ci trudności to wiedz, że prawdopodobnie to samo spotka przyszłego użytkownika tego telefonu.

Poniżej są najchętniej wybierane modele telefonów dla osoby starszej:

Zwróć uwagę na głośno dzwonka, niektóre modele, zwłaszcza tych nieznanych producentów ma ledwo słyszalny dźwięk. Wejdź w ustawienia telefonu, możliwość sprawdzenia dzwonków powinna znaleźć się w Profilach. Ustaw najgłośniej jak się da i testuj każdy dzwonek po kolei. Zobacz, czy telefon umożliwia obsługę kart pamięci, aby można było wgrać głośniejszy dzwonek.

Duże i czytelne klawisze to główny powód, wybór tego typu telefonów przez osoby starsze. Można spotkać gumowe i wypukłe klawisze, a także wklęsłe. Najchętniej wybierane są te pierwsze, jako że da się je wyczuć w ciemnościach. Jednak pamiętaj, że nie każdy potrzebuje takich klawiszy.

Z tyłu telefonu znajduje się przycisk SOS, który można ustawić, aby po jego przytrzymaniu telefon wydobywał głośny dźwięk alarmowy, zadzwonił pod numer awaryjny lub do kogoś z rodziny. Czasami można kupić telefon z opaską SOS, aby nosić taki przycisk zawsze przy sobie.

W opakowaniu powinna znaleźć się również podstawka ułatwiająca ładowanie a jednocześnie imitująca telefon stacjonarny. Jest to bardzo wygodne i często decydujące o zakupie rozwiązanie.

Każdy z tych telefonów można używać jako telefon stacjonarny na kartę SIM. Tego typu telefony są także sprzedawane u operatorów jako telefony stacjonarny, właśnie ze względu na dołączoną do zestawu podstawkę.

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Domowa depilacja laserem - co warto wiedzieć

wt Mar 19 , 2019
Jednym z większych problemów, który trapi kobiety jest dokładna depilacja. Istnieje na nią wiele różnych sposobów, każda ma swoje wady i zalety.
Depilacja laserowa