Gaming

Najpopularniejsze gry ostatniego sezonu

  • 3 min
Najpopularniejsze gry ostatniego sezonu

W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy ogromną liczbę gier, co znacząco utrudnia wybór czegoś odpowiedniego. Wiele zależy od naszych osobistych upodobań. Poszukując gry dla dzieci należy sprawdzić, czy nie jest ona zbyt brutalna. Unikajmy produkcji z negatywnym przekazem. Poniżej opisano dwie najpopularniejsze gry ostatniego sezonu. To doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i starszych graczy.

Howrse

Howrse to gra online, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom koni. Grać możemy po dokonaniu rejestracji. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość założenia konta poprzez Facebook, co stanowi spore ułatwienie. Jak można się domyśleć, że głównym celem gry jest założenie własnego ośrodka jeździeckiego. Musimy zadbać o to, aby prężnie się on rozwijał. Pod naszą opieką są konie, które musimy nie tylko pielęgnować, ale również trenować. Wszystko po to, aby osiągnęły one zwycięstwo na zawodach jeździeckich. 

Howrse wymaga od nas sporego zaangażowania. Musimy karmić, czesać, czy też myć konie oraz kucyki. Ważne jest, aby poświęcić wystarczająco dużo czasu na zabawę, czy też trening. Prowadzenie własnego ośrodka jeździeckiego to ogromna odpowiedzialność. Ważne jest, aby racjonalnie zarządzać obiektem. W innym przypadku zacznie on przynosić straty. Warto podkreślić, że twórcy zadbali o to, aby rozgrywka była urozmaicona. Opieka nad zwierzętami nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Pamiętajmy, że mają one specyficzne potrzeby, a my musimy im sprostać.

Do dyspozycji mamy wiele ras koni. Nie zapominajmy, że każda z nich cechuje się zupełnie innymi umiejętnościami. Niektóre z nich łatwiej przyswajają nowe komendy, inne zaś potrzebują znacznie więcej czasu. Każdy koń opisany jest takimi cechami, jak wytrzymałość, prędkość, ujeżdżanie, galop, kłus, skoki. Do wyboru mamy takie rasy, jak np. arabska, fryzjerska, pinto, angielska, hanowerska, a także wiele innych.

Roblox

Roblox to edukacyjna gra internetowa. Plusem jest fakt, że nie wymaga ona instalacji. Jest to produkcja całkowicie darmowa. W grze znajdują się jednak mikro-płatności, a więc w dowolnym momencie możemy wykupić dodatkowe udogodnienia. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Twórcy pozwalają nam samodzielnie stworzyć otoczenie, mapy, czy też pozostałe elementy. Daje nam to pełną swobodę. Możemy również wykazać się kreatywnością. 

Akcja opisywanej gry toczy się w zaprojektowanym przez nas świecie. Mamy wpływ nawet na najmniejsze detale. Elementy występujące w grze tworzone są z klocków przypominających Lego. Kolorowa i ciepła grafika zachęca do zabawy. Jest to świetna propozycja dla młodszych graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własny scenariusz rozgrywki. Dzięki temu będzie ona urozmaicona. Na uwagę zasługuje fakt, że gotowy świat możemy udostępnić innym graczom. Niewątpliwą zaletą jest również to, że twórcy zadbali o to, aby produkcja była realistyczna. Obowiązują tutaj prawdziwe prawa fizyki.

O autorze

Michał