Funkcjonalne i nowoczesne – najważniejsze aplikacje społecznościowe na smartfony

Media społecznościowe stają się zdecydowanie najważniejszym rodzajem aplikacji dostępnych na smartfony. Oprócz podstawowych funkcji nowoczesnych telefonów, takich jak odtwarzanie muzyki i robienie zdjęć oraz filmów, to właśnie dzielnie się nimi ze znajomymi interesuje użytkowników najbardziej. Oto przegląd najważniejszych aplikacji społecznościowych.

Facebook

Facebook

Najpopularniejsza, ale równocześnie najważniejsza aplikacja społecznościowa. Nie sposób używać smartfona do komunikacji i nie posiadać Facebooka. Oprócz najoczywistszych funkcji dostępnych również na portalu, warto zwrócić uwagę na możliwość dodawania relacji ze swojego dnia. Jest to główna funkcja Snapchata, dostępna obecnie również na Instagramie. Dzięki dodaniu takiej funkcji Facebook staje się aplikacją kompletną, udostępniającą nam zdecydowanie najwięcej możliwości spośród wszystkich aplikacji społecznościowych.

Instagraminstagram

Mimo tego, że opiera się wyłącznie na zdjęciach, jest świetny narzędziem do poznawania nowych ludzi i inspirowania się ich pracą. Eksplorowanie zdjęć proponowanych przez aplikację umożliwia nam poznanie twórczości niszowych artystów, początkujących blogerów czy zapoznanie się z najnowszymi kulinarnymi trendami. Dzięki wprowadzonej niedawno funkcji obserwowania hashtagów, możemy w bardzo prosty sposób być na bieżąco z interesującymi nas tematami. Oczywiście aplikacja, umożliwia nam także dzielenie się swoimi zdjęciami z gronem obserwujących nas znajomych. Jednakże najciekawszym aspektem Instagrama wydaje się być właśnie możliwość inspirowania się działalnością nieznanych nam osób.


Twittertwitter

Ten środek komunikacji niewątpliwie święci triumfy na zachodzie. W Polsce jednak, nie zdobył on należnego uznania. Aplikacja, w której możemy się podzielić swoimi przemyśleniami w zaledwie 280 znakach jest świetnym sposobem na ćwiczenie zwięzłego formułowania opinii oraz genialną odtrutką na zalew niepotrzebnych, nadmiernie rozwiniętych informacji. W Stanach Zjednoczonych czy w krajach Europy Zachodniej funkcjonuje on jako forma internetowego dziennika oraz sposób na komentowanie bieżących wydarzeń. U nas największą popularnością cieszy się wśród środowiska dziennikarzy sportowych. Niemniej jednak, warto przyjrzeć się Twitterowi uważniej i pamiętać, że „ćwierkanie” nie polega wyłącznie na opowiadaniu o tym, co jedliśmy na obiad. Aplikacja ta odgrywa bardzo ważną rolę w momencie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia dużej grupy osób. Informacje o zamachach terrorystycznych i aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa pojawiają się najszybciej właśnie na Twitterze.

Dustdust

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zapewne wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem swoich danych w sieci. Dzielimy się różnymi prywatnymi informacjami na facebookowych czatach, często nie myśląc o tym, co stanie się, gdy wpadną w niepowołane ręce. Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja Dust. Jest to nietypowa forma czatu, na której przesyłane informacje są dostępne wyłącznie przez 30 sekund od ich odczytania. Dzięki temu rozmówca bez problemu odbierze nasz komunikat, jednak nie będzie mógł go później wykorzystać przeciwko nam np. wyciągając wypowiedź z kontekstu. Nasze wiadomości nie są również przechowywane na serwerach, więc nie mogą być monitorowane przez twórców aplikacji.

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Telefon na komunię

sob Kwi 20 , 2019
telefon na komunię świętą