Oczyszczacz powietrza – urządzenia dla alergików

Czy warto w niego zainwestować? Odpowiedź mogłaby być krótka już na samym początku i będzie ona twierdząca bo tak, warto w taki oczyszczacz zainwestować.

Czy warto w niego zainwestować? Odpowiedź mogłaby być krótka już na samym początku i będzie ona twierdząca bo tak, warto w taki oczyszczacz zainwestować.


W dzisiejszej dobie mocnego zimową porą zanieczyszczenia powietrza smogiem jest to jak najbardziej uzasadniona pozycja do zakupu.

SMOG, wizytówka naszych czasów

Wystarczy pojechać do miasta (lub obejrzeć zdjęcia satelitarne) by zobaczyć ogrom problemu, jakim jest smog w mieście.
Ludzie mieszkający w zanieczyszczonych miejscach widzą na własne oczy ciemną chmurę, która nie pozwala normalnie oddychać. Ludzie na różne sposoby sobie radzą na przykład nosząc maseczki na twarzach, nie wychodząc z domów lub tworząc w nich trochę wyższe ciśnienie, żeby nic niepożądanego razem z powietrzem do niego nie dostało się z zewnątrz.

Jeszcze należy zwrócić uwagę na samą możliwość zatrucia powietrza jakimkolwiek zanieczyszczeniem. Przenoszą się one do pomieszczeń nawet poprzez zamknięte „otwory”, na przykład drzwi czy okna i tym podobne. A wszystko to dzięki mikro szparom i drobnym nieszczelnościom w nich.

Tu z wielką pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza

To właśnie dzięki nim teraz każdy może zadbać indywidualnie o jakość powietrza wokół siebie.
Trzeba też dodać, że w takim wypadku będzie to bardzo skuteczne w przeciwieństwie do innych „samodzielnych” metod.

A jak działają dokładnie takie oczyszczacze powietrza?

Na różne sposoby, niektóre filtrują powietrze wyłapując niektóre zanieczyszczenia. Przykładowo drobinki pyłów PM – 10 albo PM – 2.5 oraz niesamowitą większość zarodników pleśni.
Inne z kolei naświetlają pomieszczenia światłem UV w celu wybicia wszystkich wirusów w zasięgu Ważna uwaga! Zasięg może być ograniczony przez ściany pomieszczenia!
Tak więc każdy oczyszczacz powietrza ma jakiś określony zakres działania. Należy go dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami, które w zależności od miejsca mogą być zupełnie różne.

Istnieją również różne udogodnienia bo niektóre z nich działają nawet bezprzewodowo.
Niektóre oczyszczacze powietrza są sterowane za pomocą pilota, jednak są też takie (najczęściej), które są sterowane za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Pozwala to na uruchomienie samego urządzenia tuż po wejściu do mieszkania. Rozwiązanie te jest zdecydowanie najwygodniejsze. Bo kto dzisiaj nie ma dotykowego telefonu?

Na sam koniec warto wspomnieć, że technologia w zakresie przywracania dobrej jakości powietrza poszła niesamowicie do przodu. Powstały dzięki temu ogromne oczyszczacze powietrza dla całych okolic. Jednak ich kupno wymaga już znacznie większego kapitału, dlatego są kupowane przez kilka rodzin, albo przez same gminy dla mieszkańców.Najwydajniej pracują kiedy są ustawione w kilka sztuk jako „zapora” dla zanieczyszczeń. Wtedy te nie mogą w żaden sposób przemieścić się dalej.
Ciekawostka:
Niektóre takie zewnętrzne urządzenia potrafią zbierać wszystkie pyły robiąc później z nich stałe cząstki wyglądające bardzo podobnie do diamentów.

Jakiekolwiek oczyszczacze powietrza są wybawieniem oraz wielkim udogodnieniem dla korzystających z nich ludzi. Pomagają w zachowaniu jego dobrej jakości.
Dlatego z czystym sumieniem można śmiało polecić każdemu kupno takiego kto zauważył, że powietrze wokół niego nie jest najlepszej jakości.


Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jak wybrać odpowiednią lodówkę i czym się sugerować przy wyborze?

pon Sty 28 , 2019
Zakup lodówki wydawać się może prozaicznie prostym zadaniem. Lecz dziś na rynku producenci oferują bardzo zróżnicowany sprzęt, począwszy od małych lodówek do niewielkiej kuchni poprzez średniej wielkości z dodatkowymi funkcjami oraz te do zabudowy. Właśnie te wszystkie parametry powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki. Przecież to duże AGD każdego dnia jest otwierane i zamykane kilkanaście lub nawet kilkaset razy.
zakup lodówki