Pielęgnacja zniszczonych włosów

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych stanowi jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji ciała. Trudno sobie wyobrazić zadbaną kobietę w zapuszczonych włosach. Suche włosy nie tylko nie wyglądają dobrze, ale również często się łamią. Niestety, wiele z nas zapomina o tej istotnej kwestii i do pielęgnacji włosów używa tylko szamponu a na dalszy plan stawiając np. odżywkę nawilżającą do włosów.

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych stanowi jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji ciała. Trudno sobie wyobrazić zadbaną kobietę w zapuszczonych włosach. Suche włosy nie tylko nie wyglądają dobrze, ale również często się łamią. Niestety, wiele z nas zapomina o tej istotnej kwestii i do pielęgnacji włosów używa tylko szamponu a na dalszy plan stawiając np. odżywkę nawilżającą do włosów.

Jest to problem dość istotny, ponieważ wiele kobiet zmaga się z problemem przesuszonych włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli będzie się odpowiednio dbać o swoje włosy, to z pewnością problem przesuszania się zmniejszy się, albo całkowicie zniknie. W tym celu dobrze jest wiedzieć, co zapobiega występowaniu tego schorzenia.

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Najlepiej z suchymi włosami radzi sobie odpowiednio do nich dopasowana odżywka. Powinna być ona właśnie przeznaczona do włosów suchych i łamliwych, ponadto kosmetyki takie należy kupować od sprawdzonych producentów. Nie każdy kosmetyk dostępny na rynku, jest dobrym kosmetykiem. Dlatego też przed wyborem odpowiedniej odżywki, warto popytać się znajomych, czego oni używają i co im pomaga. Oprócz tego przez kupnem takiego kosmetyku warto wypróbować jego próbkę. Wtedy przynajmniej nie wyda się pieniędzy na kosmetyk, którego potem nie będzie się używać. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej odżywki w przypadku włosów farbowanych, które są przede wszystkim narażone na przesuszanie się i utratę koloru.

Włosy są czułe na każde kosmetyki, dlatego w trosce o ich zdrowie należy używać odżywki tylko renomowanych marek. Najlepiej wybrać odżywkę z tej samej serii, której ma się szampon do włosów.


Więcej odżywek do zniszczonych włosów

Aby uzyskać zadowalające efekty zdrowych i lśniących włosów, odżywki należy stosować regularnie Ich jednorazowa aplikacje będzie nieefektywna. Jeżeli będą prawidłowo stosowane, włosy staną się miękkie i błyszczące, oraz jednocześnie pozbędziemy się wielu problemów zdrowotnych, w tym łupieżu i rozdwajających końcówek.

Jeżeli z jakiś powodów nie możesz sobie pozwolić na odzywkę wymagająca spłukania, wybierz taką, która tego nie wymaga. Odzywka bez spłukiwania idealnie nadaje się podczas wycieczek, na obozach czy jako doraźna pielęgnacja włosów. Tego typu odzywki są w postaci mgiełki i sprayu.

Odpowiednia dieta dla zniszczonych włosów

Mało kto tak naprawdę zwraca uwagę na istotność diety w pielęgnacji włosów. Często zdarza się tak, że włosy stają się suche i łamliwe, ponieważ nie są im dostarczane odpowiednie witaminy i minerały. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie dopasowanie codziennych posiłków, aby zawierały wszystkie składniki odżywcze, jakie organizm potrzebuje każdego dnia. Ponadto aby uzupełnić utracone witaminy i minerały, można również kupić dodatkowe suplementy w aptece i przyjmować je w formie tabletek.

Regularne wizyty u fryzjera

Warto pamiętać o tym, że włosy suche to zazwyczaj włosy zniszczone. Aby odpowiednio zadbać o pielęgnację swoich włosów, to należy je co jakiś czas podcinać. Wiele osób nie przestrzega tej reguły twierdząc, że chcą aby włosy urosły. Ostatecznie jednak okazuje się, że zniszczone końcówki łamią się i włosy mało co zyskują na długości. Dlatego też tak ważne jest regularne odwiedzania dobrego fryzjera. Końcówki włosów powinny być średnio podcinane raz na trzy miesiące. Niektóre osoby mogą podcinać je nawet raz na pół roku. W tym przypadku jednak należy stale obserwować jak zachowują się włosy i jak wyglądają końcówki.

Podsumowując można powiedzieć, że ze schorzeniem przesuszonych włosów można skutecznie walczyć. Podstawą w ich pielęgnacji jest odpowiednia odżywka do włosów, dopasowana dieta i regularne wizyty u fryzjera. Oczywiście efekty nie będą widoczne od razu, jeżeli włosy są mocno zniszczone. Poprawa wyglądu włosów to terapia długookresowa, przy której należy cierpliwie czekać na efekty. Ponadto nawet jeśli stan włosów się poprawi, to nie należy przerywać ich pielęgnacji. Tak naprawdę po każdym myciu na włosy powinna być nakładana odżywka, a raz w tygodniu maska do włosów. Oczywiście również odpowiednie odżywianie się powinno być stałe. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie odpowiednio dopasować diety, to zawsze można udać się do specjalisty.

Jaki używać szampon do włosów zniszczonych?

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czym się charakteryzuje dobre kino domowe

pt Mar 29 , 2019
W dzisiejszych czasach producenci telewizorów przywiązują ogromną uwagę do jakości obrazu. Chwaląc się płynnością ruchu, żywymi kolorami oraz głęboką czernią zapominają, że telewizor to nie tylko obraz, ale i dźwięk. Niestety zamontowanie w cienką obudowę wysokiej jakości głośników jest trudne i spowodowałoby wzrost ceny końcowej produktów. Dlatego też bardzo często […]
kino domowe