Profilaktyka cery. Jak o nią dbać?

profilaktyka kondycji cery

Większość kobiet ma problem z cerą twarzy. Jednym z najlepszych sposobów na leczenie jest – zapobieganie poprzez codzienną pielęgnację twarzy. Jak więc sprawić, aby cera zawsze była dokonała? Czy są skuteczne metody oszczyszczania twarzy, które diametralnie poprawia jej wygląd?

Artykuł ten dotyczy sposobów na codzienna pielęgnację cery. Warto zatem zajrzeć na pokrewne artykuły dla utrzymania doskonałej cery

Dlaczego cera się starzeje?

W zależności od wieku, każda cerę ma inny problem. Odpowiednia pielęgnacja, nie tylko odmłodzi skórę, ale też opóźni powstawanie zmarszczek. Dlatego im szybciej weźmiesz się za profilaktykę, tym dłużej będziesz cieszyć się młoda cera.

Na jakość cery ma wpływ wiele czynników:

  • Kremy, z których się korzysta,
  • Dieta,
  • Długość i jakość snu,
  • Przebyte zabiegi estetyczne,

Zmarszczek nie da się pozbyć. Dotka ona każda osobę prędzej czy później, ale można je opóźnić odpowiednią profilaktyką.

Dieta

Dieta to podstawą zdrowego organizmu. Jeżeli jedzenie jest mało wartościowe (fastfoody, tanie produkty ze sklepów, jedzenie GMO, alkohol) to cera szybciej się starzeje, a zmarszczki pojawią się znacznie szybciej. W dodatku twarz będzie wyglądać na zmęczoną.

Produkty w diecie powinny być przez wszystkim zdrowe. Najwięcej warzyw, potem odrobinę owoców. Na ryby uważaj. Kupuj tylko te, które zostały złowione w Oceanie atlantyckim (nie bierz ryb z hodowli ani z Bałtyku, ze zdrowiem mają niewiele wspólnego).

Jedną z zadań odpowiednio dopasowanej diety jest eliminacja wolnych rodników, które powstają z powodu otaczającego nas zanieczyszczenia powietrza, alkoholu czy konserwantów. Staraj się spożywać jedzenie zawierające bardzo duża ilość antydoksykantów. Oczyszczają one organizm z wolnych rodników oraz zapobiegają zbyt wczesnemu starzeniu się cery.

W diecie powinny znaleźć się produkty bogate w bogata w witaminy A, C, E, cynk, selen oraz flawonoidy.

Istotna jest także witamina A (stosowane w kremach przeciw zmarszczkowych). Witamina A reguluje poziom keratyny w zewnętrznej warstwie skóry i zapobiega wysuszani

u skóry. Zadbaj o to, by w diecie zaistniały:

  • zielone warzywa,
  • marchew i dynia,
  • melon, morela, mango,
  • papryka czerwona,
  • czarna porzeczka,
  • truskawki, maliny.

Witamina C jest odpowiedzialna za produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Bardzo dużą ilość znajdziesz jej w kiwi, mandarynkach i pomarańczy.

Sen na doskonałą cerę

Podczas gdy za dnia skóra zmaga się z zanieczyszczeniami, tak w nocy ma czas regenerację, kiedy jest najbardziej aktywna podczas snu. To w środku nocy, gdy spokojnie śpimy w łóżku, komórki regenerują się nawet 10 razy szybciej niż za dnia! Dzieje się tak dlatego, że podczas snu mięsie twarzy są rozluźnione, a zmarszczki nie są pogłębione. Chcesz mieć doskonała cerę? Spij więc dłużej.

Sauna dla twarzy

Coraz popularniejsze są przenośne sauny do twarzy, czyli tzw. „jonizatory” lub „parownicy do twarzy”. Ich zaletą jest doskonałe oczyszczenie twarzy przy jednoczesnym jej wygładzeniu.

Systematyczne czyszczenie twarzy sauną parową daje długotrwałe efekty.

Działanie sauny doi twarzy jest bardzo proste.  Wysoka temperatura wytworzonej pary wodnej rozszerzają pory skórne, co z kolei sporawa, że zalegający się w nich łój upłynnia się.

Sama para wodna wykonana jest z kropelek kilka tysięcy razy mniejszych, niż zwykła para wodna. Jest to możliwe, dzięki zdrowotnym jonom ujemnym. Rozpylona para dużo głębiej wnika w pory przyśpieszając jej regenerację.

Sauny do twarzy są idealne dla osób zmagających się ze z wadami każdego typu cery, w tym o tendencji trądzikowej i  suchej

Po wykonaniu oczyszczenie twarzy parą, warto przejść do dalszego etapu, który może być peeling lub maseczka.

Zobacz inne sauny do twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *