Rodzaje i zastosowanie balsamów do ciała

Odpowiednia pielęgnacja ciała znacząco może poprawić wygląd skóry. Najczęściej używanym produktem, który służy do kosmetyki całego ciała, jest oczywiście balsam. Pod hasłem tym kryją się jednak rozmaite preparaty, które różnić mogą się nie tylko przeznaczeniem, rodzajem użytych składników, ale chociażby również i konsystencją. 

Odpowiednia pielęgnacja ciała znacząco może poprawić wygląd skóry. Najczęściej używanym produktem, który służy do kosmetyki całego ciała, jest oczywiście balsam. Pod hasłem tym kryją się jednak rozmaite preparaty, które różnić mogą się nie tylko przeznaczeniem, rodzajem użytych składników, ale chociażby również i konsystencją. 

Balsam nawilżający

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji ciała jest oczywiście balsam nawilżający. To właśnie pod tą nazwą znaleźć można szereg kosmetyków, które na celu mają odpowiednie nawilżenie skóry za pomocą substancji aktywnych. Do najczęściej stosowanych składników w takich balsamach zaliczyć można: aloes, kwas hialuronowy, glicerynę czy mocznik. Zadaniem takich substancji jest wiązanie wody w naskórku, co zapobiegać ma ich odwodnieniu. Balsam nawilżający może zawierać także rozmaite ekstrakty i witaminy. Nawilżacze dobrze współpracują w towarzystwie emolientów, czyli substancji natłuszczających. Są to przede wszystkim oleje, na przykład olej awokado, olej z pestek winogron czy olej ze słodkich migdałów.

Regeneracja i wzmocnienie skóry

Istnieją również balsamy, których celem jest nie tylko nawilżenie, ale także wzmożona regeneracja i ochrona skóry. Wśród nich warto wymienić dwa typy – z jednej strony będą to balsamy przeznaczone do skóry suchej i dojrzałej, z drugiej zaś mogą to być specjalne balsamy dla kobiet w ciąży, które zapobiegać mają powstawaniu rozstępów. W obu przypadkach można liczyć na to, że balsam będzie zawierał dużą ilość emolientów, zwłaszcza cięższych olejów i maseł (np. masło shea, masło kakaowe, czy olej kokosowy).

Krem na cellulit

Nieco inną funkcję spełniają produkty, których zadaniem jest ujędrnienie i pozbycie się cellulitu. Zwykle zawierają one substancje, których celem jest pobudzenie krążenia, a tym samym przyśpieszenie spalania niechcianego tłuszczu. Mogą to być: ekstrakt z cytrusów, kofeina kosmetyczna, czy algi morskie. Jednak, aby zobaczyć odpowiednie efekty, potrzebne jest cellulitsystematyczne stosowanie takiego kosmetyku. Ponadto balsam nie jest w stanie odchudzić kogoś bez dodatkowej aktywności fizycznej oraz diety odchudzającej.

Jak pozbyć się cellulitu? Tylko dzięki odpowiednim balsamom!


Regeneracja naskórka

Dostępne są również masła do ciała, które cechują się tłustszą i bardziej treściwą konsystencją. Najczęściej pełnią one funkcje podobne do balsamów do ciała, które mają chronić i regenerować naskórek. Poleca się ich stosowanie zwłaszcza zimą, gdy skóra narażona jest na szkodliwe działania czynników zewnętrznych, takich jak mróz i suche powietrze.

Warto pamiętać, że właściwie każdy balsam do ciała, bez względu na rodzaj i zastosowanie, pełni rolę balsamu nawilżającego skórę. Tak naprawdę producenci kosmetyczni starają się, aby ich produkt był uniwersalny i spełniał oczekiwania każdego rodzaju skóry. Wiele produktów posiada również substancje o podobnych właściwościach, a więc celem balsamu jest odpowiednie jego nawilżenie, zmiękczanie naskórka, a także ochrona i regeneracja. W stosowaniu balsamów kosmetycznych liczy się systematyczność,

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Nadmierna potliwość - jak sobie z nią radzić?

czw Lut 28 , 2019
Nadmierna potliwość skóry, pach i stóp to udręka dla osoby, która tego doświadcza. Ta przykra przypadłość dotyka również osób postronnych. Dlatego od wielu lat medycyna oraz kosmetologia poszukują wszystkich możliwych rozwiązań, aby odpowiedzieć na pytanie, jak poradzić sobie z tym wstydliwym problemem.
pocić się

Może ci się spodobać