Samsung Galaxy S10

Nowy model koreańskiego producenta był jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku. Czy Samsung Galaxy S10 spełnił oczekiwania? 

Wyjątkowość już od początku – 3 warianty

Samsung Galaxy S10 to już dziesiąta generacja flagowego Samsunga Galaxy S. Nowy model dostępny jest w trzech wariantach S10, S10e i S10+, co również zaskakuje – dotychczas nowe modele tworzone były jedynie w dwóch wariantach. W dziesiątej generacji, dodatkowy model oznaczony jest literą “e” – jest to najtańsza i najuboższa wersja. Kolejna wersja nowego smartfona to Galaxy S10, który jest modelem podstawowym i to właśnie on będzie dla nas punktem odniesienia do omówienia nowego modelu Samsunga. Trzecia i najbogatsza wersja oznaczona jest znakiem plusa – Galaxy S10+.


Poszczególne warianty różnią się, przede wszystkim, rozmiarem, baterią i pamięcią RAM. Mają za to, podobne podzespoły i takie same aparaty. Wyjątek stanowi najtańsza wersja, w której zabrakło trzeciego sensora z teleobiektywem. Różnica cenowa pomiędzy najtańszym i najdroższym wariantem nowego Samsunga wynosi ok 1100 zł. Oczywiście ceny modeli w poszczególnej wariacji są zróżnicowane, zależne m.in. od tego, jaki wybierzemy rodzaj pamięci (możliwość posiadania nawet 1TB), czy nawet typ obudowy. Poniżej cennik. 

  • Galaxy S10: 8/128 GB – 3949 zł;
  • Galaxy S10: 8/512 GB – 4999 zł;
  • Galaxy S10: 8/128 GB – 4399 zł;
  • Galaxy S10: 8/512 GB – 5499 zł;

Galaxy S10e , Galaxy S10 , Galaxy S10+ można z pewnością nazwać godnymi konkurentami iPhone’ów XR, XS oraz XS Max.

Wyświetlacz i aparat 

Skupiając się na podstawowej wersji nowego smartfona – Galaxy S10 – można śmiało powiedzieć, że nowa generacja wyróżnia się rewelacyjnym wyświetlaczem, który obsługuje technologię HDR10. Dzięki temu, rozpiętość tonalna jest naprawdę wysoka. Efekt zachwyca szczególnie podczas oglądania filmów. Ekrany nowego Samsunga bardzo wiernie odwzorowują też kolory. Technologia AMOLED, zapewnia natomiast pełen komfort użytkowania w słoneczny dzień.

Kolejną cechą nowej generacji jest ilość aparatów i obiektywów. Podstawowa wersja zawiera 3 aparaty tylne (aparat z teleobiektywem – 12 MP, aparat z szerokokątnym obiektywem – 12 MP i aparat z ultra szerokim obiektywem – 16 MP) oraz 1 przedni do robienia selfie (10 MP). W Samsungu S10+ znajdziemy natomiast aż 5 aparatów (dodatkowy aparat przedni do głębi ostrości 8 MP RGB ).

Aparaty nowej generacji wyposażone są w podwójną przysłonę, która umożliwia optymalizację oświetlenia jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki, zarówno w dzień jak i w nocy. Kolejną nowością modeli S10 jest ultraszerokokątny obiektyw zapewniający pole widzenia o kącie 123 stopni. 

Największą zaletą nowych aparatów Samsunga jest jednak możliwości nagrywania filmów w jakości 4K UHD. To pierwszy raz, kiedy koreański  producent zdecydował się na zastosowanie takiego rozwiązania. Dzięki temu Galaxy S10e, S10 oraz S10+ nagrywają filmy godne profesjonalnych kamer. Efekt profesjonalizmu wzmaga technologia stabilizacji Super steady pozwalająca na płynne nagrywanie nawet najbardziej szalonych i ruchliwych scen. Efekt Super Steady porównywalny jest do tego, jaki możemy osiągnąć za pomocą gimbala. 

Aparaty Samsungów S10 wyposażone są dodatkowo w optymalizator scenerii, pomagający w doborze prawidłowych ustawień aparatu (zależnie od fotografowanego obiektu). Nowa funkcja ostrzega również przed zrobieniem niedoskonałego zdjęcia. 

Więcej informacji o aparacie: tutaj.Dźwięk

Najnowsze modele Samsunga, oprócz obrazu, zapewniają też wysokiej jakości dźwięk. Gwarantują to głośniki stereo. Dzięki nim, wydobywające się dźwięki są czyste, szczegółowe i co najważniejsze, równomiernie rozproszone (z dwóch różnych stron wydobywa się jednolity dźwięk). Jedyną wadą może być brak niższych tonów, które obecne są m.in. w iPhonie XS.

Wydajność

Smartfony Samsung S10 wyposażone są w inteligentny całodobowy system zarządzania baterią. Dzięki niemu, urządzenie uczy się schematów użytkownika, co pozwala zarządzać poziomem naładowania baterii (np. poprzez wyłączenie nieużywanych aplikacji), a w rezultacie oszczędzać energię.

Samsungi dziesiątej generacji posiadają szybszy procesor niż poprzednie modele marki. Generacja S9 wyposażona była jedynie w 4 GB RAM, S10 posiada już procesor o dwa razy większej pojemności. Wpływa to na lepszą wydajność urządzenia, przy mniejszym zużyciu energii. 

Przy normalnym użytkowaniu Samsunga S10, bateria wystarcza na ok. 1,5 dnia. Nie stanowi to jednak wady – szybkość ładowania oryginalną ładowarką wynosi jedynie 1,5 h. Absolutną nowością, jeśli chodzi o ładowanie, jest technologia PowerShare umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie innych urządzeń (warunkiem jest posiadanie przez nie, funkcjonalności ładowania bezprzewodowego). Wystarczy aktywować w panelu powiadomień funkcję „Bezprzewodowa technologia PowerShare” i przyłożyć do telefonu urządzenie, które chcemy naładować. 

Wygląd nowej generacji

Nową generację Samsunga wyróżnia również atrakcyjne i oryginalne wzornictwo. W dobie, gdy wszystkie smartfonowe nowości, chcą upodobnić się do iPhone’ów, Samsung S10 stanowi prawdziwy unikat. Telefon posiada minimalnie wąskie ramki, dzięki czemu więcej jest miejsca na wyświetlacz. Najmniejsza wersja smartfona  – Samsung S10e posiada ekran o przekątnej 5,8 cala, podstawowa – Samsung Galaxy S10 – 6,1 cala, największa – Galaxy S10+ – 6,4 cala. Zaletą Samsungów jest też, na pewno, waga. Najcięższy model waży 195 g. 

Dodatkowe funkcje 

Wśród flagowych cech nowego modelu, sam Samsung wymienia m.in. ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, skaner twarzy, oraz inteligentne Wi-fi 6. 

Nowy model Samsunga z całą pewnością wyznaczył nową jakość na rynku smartfonów. Przerażająca może być jedynie dość wysoka cena urządzenia. 

Piotr Trzeski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Na co zwracać uwagę po kupnie iPhone?

pon Lip 29 , 2019
Kupno iphpne