Smartzegarki

Samsung Gear S3 czy Apple Watch? Wady i zalety

 • 3 min
Samsung Gear S3 czy Apple Watch? Wady i zalety

Wiele osób w momencie zakupu zegarka zastanawia się na odpowiednim wyborem, porównujemy ceny, dane techniczne i inne kwestie, które według nas są niezbędne w naszym urządzeniu. Teraz postaramy się przedstawić porównanie dwóch mobilnych zegarków o podobnych gabarytach i funkcjach, a mianowicie Samsung Gear S3 oraz Apple Watch, postaramy się rozwiać każde wątpliwości, które pojawiają się przed ostatecznym wyborem.

Samsung Gear S3 smartzegarek

Samsung Gear S3 swoim wyglądem sprawia wrażenie standardowego, lecz ekskluzywnego zegarka. Posiada on jednak możliwość przekręcenia pierścieniem, dzięki czemu zmieni się w smartwatch, który zaskoczy nas swoimi ukrytymi funkcjonalnościami Ciekawym rozwiązaniem jest to, że możemy zmieniać tarczę zegarka, kiedy mamy tylko na to ochotę, ponieważ model ten posiada 15 wgranych, gotowych wzorów tarcz. Jeżeli jednak chcemy wymyślić coś swojego, bardziej indywidualnego wystarczy spersonalizowanie urządzenia z aplikacją Gear App lub odwiedzić sklep Galaxy Apps. Samsung Gear S3 został stworzony z myślą o tych, którzy chcą uniknąć częstego sięgania po telefon co jest dużą korzyścią dla wielu osób. Plusami tego modelu, są wbudowane funkcje, takie jak:

 • wyzwanie kroków, po włączeniu tej możliwości możemy nie tylko liczyć nasze kroki, ale także ustawić określoną liczbę, którą pragniemy wykonać w ciągu całego dnia,
 • chronograf, czyli funkcję umożliwiającą dokładny pomiar i odliczanie różnej długości czasu,
 • mierzenie pulsu, dzięki czemu możemy go kontrolować w każdej chwili,
 • wbudowany GPS, który pomoże dotrzeć nawet w najdalsze miejsce z możliwością wolnych dłoni,

Model ten pokazuje także, położenie, wysokość oraz zmiany ciśnienia atmosferycznego, przez co pozwoli nam uniknąć niespodzianek po drodze. Ma on 4GB wbudowanej pamięci, dzięki czemu możemy wgrać wiele piosnek, które będą nam towarzyszyć w każdej sytuacji. Dodatkowym plusem jest wytrzymała bateria oraz odporność na kurz i wodę, wytrzyma w takich warunkach do 30 minut. Niestety Samsung Gear S3 ma kilka minusów, takich jak słabą wytrzymałość dla sportowców, ponieważ czujnik tętna słabo wczytuje przyspieszone tętno oraz zestaw bluetooth traci często zasięg.

Apple Watch Series 4

Przyjrzyjmy się teraz Apple Watch, przede wszystkim ma on lekką i wytrzymałą konstrukcję oraz pięknie się prezentuje na naszym nadgarstku czy ramieniu. Plusami tego modelu jest:

 • wbudowany głośnik, dzięki czemu możemy słuchać ulubionej muzyki głośno, bez zbędnych słuchawek,
 • jest wodoodporny, możemy w nim nawet nurkować,
 • akcelerometr, który mierzy nam prędkość,
 • czujnik światła,
 • pulsometr, który pozwala na mierzenie pulsu w każdym momencie dnia,
 • żyroskop

Warto dodać, że urządzenie to jest bardzo lekkie, dzięki czemu komfort użytkowania jest bardzo duży. Posiada ono trochę więcej pamięci, bo 8GB, posiada także dobrą baterię, ponieważ trzymającą nawet do 18 godzin oraz posiada funkcję szybkiego ładowania. Ma też funkcję wyzwań, które sami sobie ustawiamy i staramy się ją spełnić w ciągu dnia, niezależnie czy chodzi o liczbę kroków, czy spalonych kalorii. Jedną z poważnych wad tego modelu jest fakt, że Apple Watch jest kompatybilne jedynie z urządzeniami iPhone, ponadto tylko z konkretnymi oprogramowaniem, przez co nie każdy może sobie pozwolić na spokojne korzystanie.

O autorze

Michał