Funkcje telefonu

Samsung S10 – czyli arcydzieło południowokoreańskiego giganta

  • 4 min
Samsung S10 – czyli arcydzieło południowokoreańskiego giganta

Wiadomo nie od dziś, że marka Samsung słynie z produkcji popularnych, stylowych, a co chyba najważniejsze: naprawdę godnych pozazdroszczenia smartfonów. Telefony Samsunga to obecnie już dziesiątki modeli, które od lat marka ta wypuszcza na rynek. Charakteryzują się one wspaniałymi parametrami technicznymi i ciekawym designie przy często naprawdę konkurencyjnych cenach. Samsung jest świadomy tego, że nasz świat rozwija się coraz szybciej, a to narzuca firmie naprawdę wysokie wymagania, które spełnia ona jednak bez najmniejszego problemu. Odpowiedzią na coraz to bardziej “wyrafinowane” potrzeby swoich klientów jest aktualnie wypuszczenie przez Samsunga linii smartfonów Samsung S10 i Samsung S10e. 

Samsung S10

To zdecydowanie telefon na miarę naszych czasów. Od poprzednich modeli Samsunga odróżnia go całkowicie nowy design oparty na laserowym wycinaniu bezramkowego ekranu, który posiada wbudowany już czytnik linii papilarnych chroniący nasz telefon przed “cudzą interwencją”. Technologia AMOLED jaką wykorzystuje ten smartfon pozwala nam na jego bezproblemowe użytkowanie nawet w najbardziej słoneczne dni.

Wyświetlacz Samsunga S10 jest również najbardziej innowacyjnym wyświetlaczem zastosowanym aktualnie w telefonach tej marki. Sprawia on, że oglądanie zdjęć i filmów na smartfonie nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Dużym plusem Samsunga S10 jest również jego ultraszerokokątny, inteligentny aparat. Przedni i tylny aparat urządzenia posiadają aż 12 i 16 megapikseli! Samsung słynie też zresztą ze zdjęć, które charakteryzują się dużym nasyceniem barw. Dzięki temu każdy użytkownik Samsunga S10 będzie mógł poczuć się jak gwiazda Instagrama! Mało który dostępny obecnie na rynku telefon będzie w stanie uchwycić tak szeroką perspektywę.

Kolejna zaleta tego telefonu to jego wydajność “czasowa”. Posiada on tryb szybkiego ładowania, jak również i inną bardzo przydatną funkcję, jaką jest możliwość dzielenia się poziomem energii urządzenia z innymi aparatami.

Samsung S10 dba również o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Korzystanie z darmowych, publicznych sieci Wi-fi jest teraz “nadzorowane” przez urządzenie. Co więcej, ogólna szybkość przesyłania danych, a tym samym korzystania z Internetu została zwiększona.

Samsung S10e

To młodszy brat Samsunga S10. Od starszego brata różnią go między innymi mniejsze wymiary (5,8” w pełnym prostokącie przy 6,1” Samsunga S10) czy nieco dłuższy czas bezprzewodowego ładowania. Pomijając te kwestie, pamięć telefonu czy parametry aparatu nie różnią się prawie wcale. Model ten jest zdecydowanie dobrym wyborem dla osoby, która chce posiadać telefon na miarę naszych czasów, ale która niekoniecznie potrzebuje bardzo dużego modelu. Nie każdy z nas ma przecież przysłowiowe “dłonie pianisty”, tak więc operowanie Samsungiem S10 dla osób o mniejszych dłoniach i krótszych palcach może być nieco problematyczne.

Niemniej jednak, linia Samsung S10 to zdecydowanie atrakcyjna alternatywa dla wszystkich tych, którzy marzą o telefonie spełniającym wszystkie ich zachcianki. Warto wypróbować te smartfony, aby przekonać się o ich niezawodności.

Samsung S10 Plus

Wersja Plusa Samsunga S10 to poprawiona wersja Samsunga S10. Wprowadzono niewiele zmian: procesor, czy karta a nawet rozdzielczość ekranu pozostaje bez zmian – 1440×3040.

Długość przekątnej ekranu wynosi 6,4 cala. To o 0,3 cala więcej od Samsunga Galaxy S10, przez co spadło zagęszczenie pikseli na cal spadło  do 526 ppi z 551 ppi dla Samsunga S20.

Dużą zmianą jest aparat przedni. W podstawowej wersji był on pojedynczy. Samsung Galaxy S10 plus posiada podwójny aparat z funkcją rozmywania tła. Zmienia się system chłodzenia. W przypadku S10 zastosowano bardziej efektywne chłodzenie procesora cieczą, niż klasyczne “rurki”, jakie mia jego podstawowa wersja.  Różnice można zauważyć w baterii: S10 – 3400 mAh, S10 plus – 4100 mAh. Zwieszono także pamięć RAM z 8 do 12 GB RAM. oraz  pamięć wewnętrzną, która wynosi teraz 1000GB .

 

Ulepszenia przyczyniły się do zwiększenia wagi telefonu  o 18 gram – Samsung S10 Plus waży 175 gram.

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply