Smartfon, który wytrzymuje cały dzień na jednym ładowaniu

 

Bateria to element w telefonie, który z niewiadomych powodów ciągle jest pomijany przez producentów. Co z tego, że dzisiejsze telefony są potężniejsze niż komputery kilka lat temu skoro muszą być każdego dnia ładowane?

Na pewno wiele osób słyszało historię o wybuchającym Samsungu Note 7. Sytuacja ta pokazuje, co może się stać, jeżeli bateria będzie źle dobrana do urządzenia.
Standardowo bateria w smartfonach z wyświetlaczem 5’ ma pojemność ok 3000 mAh, czasami więcej, czasami mniej, w zależności od zastosowanej technologii.
Baterie we flagowych telefonach Sony Xperia są z roku na rok coraz mniejsze, a mimo to czas ich działania jest dłuższy. Dlatego szukając telefonu o długim czasie działania, pojemność baterii to kwestia drugorzędna.
Istotnym elementem, który wpływa na czas działania telefonu to jego optymalizacja. Jeżeli smartfon z dobrą baterią jest źle zoptymalizowany, usługi działające w tle mogą szybko taką baterię rozładować. Z tego powodu, wszystkie wodotryski w systemie wpływają negatywnie na czas pracy telefonu na jednym cyklu ładowania.


Więcej o telefonach na http://mgsm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *