Smartfon z najlepszym wyświetlaczem

 

 

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów każdego telefonu jest jego wyświetlacz.Przecież każdą czynność na telefonie powstaje przy pomocy wyświetlacza. Dobry wyświetlacz potrafi przekonać kupującego w sklepie.
Na rynku można się spotkać z 4 rodzajami wyświetlaczy w telefonie:
TFT – występuje w najtańszych modelach smartfonów, a chroniony jest zwykłym plastikiem. Przy mocniejszych naciśnięciach pojawiają się kolorowe plamy, które stają się tym większe, im mocniejszy jest nacisk. Obra przy wyświetlaczach TFT jest wyprany i nieostry
IPS – najczęściej występujący rodzaj wyświetlacza. Zawsze musi być pokryty szkłem, jednak w zależności od klasy modelu, może to być zwykłe szkło hartowane lub specjalnie wzmocnione Gorilla Glass lub Dragontrail. IPS jest bardzo jasny i ma bardzo duże kąty widzenia. Jakość kolorów ma również na wysokim poziomie, jednak podobnie jak zwykle TFT nie ma czerni a jedynie odcień szarości. Przy mocniejszym nacisku także pojawiają się kolorowe plamy.
Retina – jest to rodzaj wyświetlacza IPS, opatentowany przez Apple. Często uważany za najlepszy wyświetlacz na rynku. Ma idealne kąty widzenia, obraz jest taki sam nawet pod kątem prostym. Czerń jest bliska ideału, przy zachowaniu perfekcyjnej bieli.
Amoles / superAmoled / Oled – superAmoled jest udoskonalonym wyświetlaczem Amoled. Z kolei Oled jest jego wariantem. W tego typu wyświetlaczach każdy piksel jest podświetlony osobno. Dlatego tam, gdzie ma być czarny piksele nie świecą, osiągając idealną czerń i bardzo wysoki kontrast Jednak kolor bieli odchodzi od ideału i bliżej mu do żółci. W przypadku superAmoleda trzeba liczyć się też z przejaskrawionymi kolorami.

Lista najpopularniejszych telefonów cechujących się najlepszym wyświetlaczem

Model (Smartfon z najlepszym wyświetlaczem) Cena telefonu
1Nokia 8 64GB Dual Sim NiebieskiAktualna cena
2Samsung Galaxy S7 G930 32GB CzarnyAktualna cena
3Nokia 8 Sirocco 128GB CzarnyAktualna cena
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB CzarnyAktualna cena
5Nokia 8 64GB Dual Sim SrebrnyAktualna cena
6Samsung Galaxy S7 G930 32GB ZłotyAktualna cena
7HTC U11 64GB Dual Sim CzarnyAktualna cena
8Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB ZłotyAktualna cena
9Nokia 8 64GB Dual Sim SzaryAktualna cena
10Nokia 8 64GB Dual Sim MiedzianyAktualna cena

Model (Smartfon z najlepszym wyświetlaczem) Cena telefonu
1Samsung Galaxy S7 G930 32GB CzarnyAktualna cena
2Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB CzarnyAktualna cena
3Samsung Galaxy S7 G930 32GB ZłotyAktualna cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *