Porady

Smartfon od Mikołaja – co kupić na prezent?

  • 4 min
Smartfon od Mikołaja – co kupić na prezent?

Telefon w prezencie na Mikołajki będzie świetnym wyborem! Czy jednak każdy smartfon od Mikołaja nada dziecku radość na twarzy? Niekoniecznie, dlatego przeczytaj, na co zwracać uwagę aby być pewny, jaki smartfon od Mikołaja jest najbardziej pożądany!

Koniec roku, a co za tym idzie, święta, na które nasze dzieci czekają z utęsknieniem, to najlepsza okazja aby podarować im wyczekiwany prezent.

W Polsce tradycją jest, że każdego roku 6 grudnia, od najmłodszych lat czekaliśmy na prezent pod poduszką od Mikołaja.  Ne inaczej jest dzisiaj. Jednak zamiast słodyczy pod poduszką, coraz częściej znajduje się coś więcej.

W ostatnich latach jednym z najchętniej ofiarowanych podarunków stał się smartfon. Ich rosnąca z każdym rokiem jakość, a także przystępna cena sprawiają, że zakup takiego podarunku, to dla rodziców idealne rozwiązanie. Telefon komórkowy dla najmłodszych, to urządzenie, które nie tylko będzie służyło do telefonowania czy pisania wiadomości, ale to przede wszystkim źródło gier i multimedialnych nowinek. Są czymś dla najmłodszego pokolenia tym, czym  dla starszego pokolenia niegdyś zabawki Tamagotchi, z tą różnicą, że oferują znacznie, znacznie więcej.

Jaki smartfon od Mikołaja

Kupując dziecku smartfona na Mikołaja przede wszystkim zorientujemy  się w trendach na rynku, Jeżeli obecnie każde dziecko ma w Szkole Samsung lub iPhone’a, to nie kupujmy mu w prezencie Xiaomi (i odwrotnie!). Nie chodzi przynajmniej o cenę telefonu ale o sam fakt posiadania “modnej” marki.

Istotną kwestią są parametry telefonu, Zdecydowanie wygrywają na tym polu aparat oraz wyświetlacz.Istnienie w social mediach to fundament współczesnego społeczeństwa.

Smartfon na prezent od Mikołaja powinien posiadać przynajmniej 5MPx aparat z przodu i 12 z tyłu. Przy czym sama wartość MPx nie jest ważna, ale warto traktować wskazane powyżej wartości jako nieformalne minimum.

W kwestii wyświetlacza nie ma wątpliwości – co najmniej Full HD w technologii IPS lub OLED / Amoled. Technologia ta pozwala na wyświetlanie najlepszej jakości obrazu z telefonu.  Po więcej informacji odsyłam do artykułu Jaki wyświetlacz w Smartfonie

Pozostałe parametry telefonu powinny pozwolić na swobodne korzystanie z gier czy aplikacji, które bywają obciążające dla pamięci telefonu. Producenci telefonów komórkowych prześcigają się w zapewnianiu swoim klientom płynności działania smartfonów co korzystnie wpływa na ich ofertę jaka dostępna jest na chwilę obecną na rynku, jednak im telefon jest niższej półki tym dynamika jego działania spowalni abardzo szybko i pojawiają się charakterystyczne zacięcia i zawieszenia telefonu, które z czasem tylko się pogłębiają. Dając dziecku telefon na Mikołaja warto postawić na co najmniej bezproblemowy rok jego użytkowania.

 

Jaki smartfon na Mikołaja kupić

Ilość dostępnych na rynku modeli może przyczynić się do niemałego zawrotu głowy u większości z nas, dlatego też przed zakupem powinniśmy przeanalizować dostępne modele.

Jeżeli Mikołaj ma przynieść smartfon najmłodszemu dziecku, priorytetem może okazać duży i wytrzymały wyświetlacz.  A takie posiadają….najtańsze smartfony na rynku, jak najtańsze prestigio, Telefunken czy GoClever. Najtańsze telefony posiadają plastikowe ekrany TFT, które wytrzymają więcej naprężeń spowodowanych upadkiem telefony, a tych z pewnością będzie bardzo dużo.

Dla starszych dzieci nie warto inwestować w smartfon poniżej 1000 zł. jest to horyzont zdarzeń pomiędzy tanimi telefonami a średnią półką wartą uwagi.

 

Gdy Mikołaj dalej nie wie, jaki telefon kupić

Im dziecko jest starsze, tym ma większe wymagania, a tym samym łatwiej go rozczarować. Nie wolno winić o to dziecka, ale w takiej sytuacja idea podarunku przepada.

Jeżeli w miarę orientujesz się niekoniecznie w najnowszych technologiach, to wybór odpowiedniego telefonu na prezent od Mikołaja nie będzie stanowić problemu.

W innym przypadku najlepiej jest zapytać dziecko o fajne telefony nie dając mu do zrozumienia, że chodzi o prezent.

 

 

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply