Porady

Sprzedaż telefonu z abonamentu

  • 4 min
Sprzedaż telefonu z abonamentu

Spis treści

Decyzja o sprzedaży telefonu z abonamentu

Kupując telefon w abonamencie, wiele osób planuje go później odsprzedać na rynku wtórnym. Najczęściej dzieje się to w momencie wymiany telefonu na nowy. Niekiedy można zdecydować się sprzedaż zaraz po podpisaniu umowy, czy można tak zrobić? Z jakimi konsekwencjami się to wiąże?

Wartość telefonów na rynku wtórnym

Zazwyczaj wydając dużą sumę pieniędzy na telefon chce się go w przyszłości odsprzedać. Najczęściej niestety telefony tracą na wartości w zastraszającym tempie. Są jednak modele smartfonów na rynku, które trzymają cenę bardzo długo dzięki swojej jakości i bardzo dobrej opinii. Takie telefony warto brać w abonamencie, ale czy takie smartfony można sprzedać?

 

Czy można sprzedać telefon z abonamentu?

Wiele osób zastanawia się, czy można sprzedać telefon z przedłużenia umowy. W umowie usługi abonamentowej nie ma zakazu odsprzedania telefonu wziętego na abonament, nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie legalnie i bezpieczne.

 

 

Telefony w lombardach

Wielu zastanawia się, czy lombard przyjmie telefon na abonament. Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Wiele lombardów może być niechętnych przyjmowaniu telefonów na abonament, ze względu na potencjalne problemy związane z niespłaconymi ratami czy blokadą telefonu przez operatora.

Dlaczego niektóre modele tanieją, a inne utrzymują cenę?

Odpowiedź jest prosta. Są dwa czynniki warunkujące, czy dany smartfon będzie utrzymywać swoją cenę przez długi czas. Pierwszym czynnikiem jest częstotliwość wypuszczania nowych modeli w kategorii cenowej, w której znajduje się dany telefon. Drugim jest zaufanie klientów do marki i modelu.

 

 

Wybór telefonu w abonamencie – zalety

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek posiada minimum jeden telefon komórkowy. To urządzenie już nie służy wyłącznie do dzwonienia, tak jak było kiedyś. Dzięki niemu można łączyć się z internetem, grać w gry, słuchać muzyki, oglądać filmy i wiele innych. Rynek obecnie proponuje klientom wiele rozwiązań związanych z kupnem telefonu.

Zalety zakupu telefonu bez wychodzenia z domu

Zdecydowanie ogromnym plusem jest fakt, że możemy uzyskać telefon bez wychodzenia z domu! Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób na przykład zapracowanych, które nie mają czasu wybrać się samodzielnie po telefon, ale jednak potrzebują nowego modelu.

O autorze

Michał

Leave a Reply