Sprzedaż telefonu z abonamentu

Zazwyczaj wydając dużą sumę pieniędzy na telefon chce się go w przyszłości odsprzedać. Najczęściej niestety telefony tracą na wartości w zastraszającym tempie.  Są jednak modele smartfonów na rynku, które trzymają cenę bardzo długo dzięki swojej jakości i bardzo dobrej opinii. Takie telefony warto brać w abonamencie.

 

Spis treści:

  1. Od czego zależy wartość telefonu?
  2. Telefon na sprzedaż z abonamentu
  3. Komfort psychiczny
  4. Kolejny plus
  5. Łatwo dostępny

 

Dlaczego niektóre modele tanieją niemal o połowę w krótkim czasie, a inne utrzymują cenę przez długi czas?

Odpowiedź jest prosta. Są dwa czynniki uwarunkowujące, czy dany smartfon będzie utrzymywać swoją cenę przez długi czas. Pierwszym czynnikiem jest częstotliwość wypuszczania nowych modeli w kategorii cenowej, w której znajduje się dany telefon. Drugim jest zaufanie klientów do marki i modelu. Nikt nie kupi telefonu za kilka tysięcy złotych, jeżeli wszyscy uznają, że producent jest mało znany. Nie ma problemu ze sprzedażą nowego iPhone’a za 5 tysięcy złotych. Ale gdyby próbować za taką cenę sprzedać telefon Manta, Telefunken czy Prestigio, klient tylko uśmiechnąłby się pod nosem i odwróciłby się w drugim kierunku.

Ponownie warto posłużyć się przykładem Apple. Wypuszcza on co rok nowy model iPhone, kiedy inni potrafią to robić nawet kilka razy w roku, czego przykładem jest Sony i jego półroczny cykl każdego modelu.

Klienci ufają marce Apple, dlatego nie przejmują się ceną jego sprzętu będą przekonanym, że warto tyle na niego wydać.

Oczywiście konkurencyjni producenci nie są inni. Zrozumieli już, że wypuszczanie modeli co kilka miesięcy działa na ich niekorzyść. Istnieją modele telefonów na Androidzie, które z pewnością będą trzymały zbliżona ceną długo po premierze. Idealne, by wziąć w abonamencie telefon na sprzedaż.

 

Telefon na sprzedaż w abonamencie

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek posiada minimum jeden telefon komórkowy. To urządzenie już nie służy wyłącznie do dzwonienia, tak jak było kiedyś. Dzięki niemu można łączyć się z internetem, grać w gry, słuchać muzyki, oglądać filmy i wiele innych. Rynek obecnie proponuje klientom wiele rozwiązań związanych z kupnem telefonu. Z pewnością niektórzy zastanawiają się jaką ofertę wybrać, czy wziąć telefon na abonament, na kartę, a może mix ? Każda z tych możliwości wyróżnia się czymś innym i dedykowana jest dla różnych użytkowników. Warto zadać sobie pytanie, czego właściwie oczekuje się od oferty, czy ma to być tani telefon w abonamencie, czy może coś innego.

 

 

Z pewnością wzięcie telefonu w abonamencie jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim jeśli zależy nam na jakimś nowoczesnym smartfonie, to zdecydowanie łatwiej spłaca się go w tak zwanych miesięcznych ratach niż jednorazowo. Niektórych po prostu nie stać na jednorazowy wydatek związany z zakupem nowego telefonu komórkowego. Abonament to także brak adnotacji zobowiązania w BIK – co z pewnością ucieszy osoby starające się o kredyt hipoteczny. Z pewnością dla takich osób zakup telefonu wraz z abonamentem jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Właśnie niska cena telefonów sprawia, że opłaca się go wziąć i sprzedać drożej, a następnie korzystać z atrakcyjnych usług operatora.

 

Kolejnym plusem jest fakt, iż telefony dzięki abonamentowi można wymieniać cyklicznie, na przykład co dwa lata, czyli przy każdym przedłużeniu umowy. Możemy uzyskać nowy telefon przy okazji kolejnej umowy, a dodatkowo warto wówczas sprzedać ten stary. Jest to opłacalna transakcja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim otrzymujemy nowy smartfon na własność, a poprzedni model warto wystawić na przykład na aukcji i z pewnością znajdzie się jakiś kupiec, który zainteresuje się tym modelem. Wybór telefonów w abonamencie jest naprawdę bardzo duży i to też jest ogromny plus. Nie trzeba ograniczać się do jednego modelu zaproponowanego przez konsultanta lub pracownika salonu. Warto porównać różne modele, tak aby podjąć właściwą decyzję co do kupna telefonu komórkowego w abonamencie.

Z pewnością dużym komfortem psychicznym jest wzięcie telefonu w abonamencie. Dlaczego? Przez cały okres umowy mamy spokój i nie musimy się zastanawiać jaki model telefonu wybrać, ponieważ mamy świadomość, że przy kończącej się umowie z pewnością skontaktuje się z nami przedstawiciel firmy i doradzi nam korzystne rozwiązanie. W standardowej ofercie na kartę raczej nie możemy liczyć na pomoc ze strony przedstawiciela firmy. Z problemem zostajemy sami i nie otrzymujemy fachowej pomocy.

Zdecydowanie ogromnym plusem jest fakt, że możemy uzyskać telefon bez wychodzenia z domu! Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób na przykład zapracowanych, które nie mają czasu wybrać się samodzielnie po telefon, ale jednak potrzebują nowego modelu. Jest to bardzo proste, wystarczy zdecydować się na jakąś ofertę przez telefon i konsultant, czyli przedstawiciel firmy załatwia za nas wszelkie formalności i tylko wysyła kuriera z aneksami do podpisu. Dzięki temu możemy cieszyć się nowym telefonem i co najważniejsze, odbywa się to bez wychodzenia z domu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Muzyczny smartfon

śr. gru 8 , 2021
Muzyka towarzyszy człowiekowi od bardzo, bardzo dawna. Kiedyś, w zamierzchłych czasach obcowanie z muzyką ograniczało się do jej słuchania na żywo. Brak możliwości rejestrowania dźwięku, powodował, jedynym źródłem muzyki były koncerty lub na przykład spotkania rodzinne podczas których grano na instrumentach i śpiewano. Wynalezienie urządzeń odtwarzających muzykę zmieniło ten stan […]