Suszarka do włosów – jaką wybrać?

Ten klasyczny i wydawałoby się prosty przyrząd pielęgnacyjny może posiadać wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Suszarki do włosów już dawno przestały być prostym akcesorium, a ich oferta ciągle się poszerza. Czym zatem kierować się, aby suszenie włosów było przyjemne i bezpieczne?

Ten klasyczny i wydawałoby się prosty przyrząd pielęgnacyjny może posiadać wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Suszarki do włosów już dawno przestały być prostym akcesorium, a ich oferta ciągle się poszerza. Czym zatem kierować się, aby suszenie włosów było przyjemne i bezpieczne?

Jonizacja powietrza

Suszarka do włosów z tą funkcją jest niezbędna dla osób, którym zależy na efekcie gładkich i błyszczących włosów. Cały proces odbywa się dzięki wykorzystaniu generatorów jonów ujemnych, neutralizujących jony dodatnie. Te drugie pojawiają się na naszych włosach w trakcie suszenia. Jeśli posiadasz długie i puszące się włosy, suszarka wyposażona w jonizator ułatwi Ci układanie fryzury. Ponadto zapobiegnie elektryzowaniu się kosmyków i domknie łuski włosów.

Wymienne nakładki

Dyfuzor idealnie sprawdzi się u posiadaczek włosów kręconych. Pomaga nam nieco unieść je u nasady. Nakładka prostująca skutecznie zastąpi prostownicę, zdecydowanie usprawniając codzienne układanie fryzury i pozwalając uniknąć ponownego narażania włosów na działanie gorącego powietrza. Koncentrator, czyli wąska końcówka ze szczeliną pozwoli nam skupić powietrze na wybranym przez nas fragmencie włosów. Doskonale sprawdza się zatem przy modelowaniu.

Moc suszarki

Oferta obejmuje urządzenia o mocy od 1000 do 2300 W. Oczywiście, im większa moc suszarki tym szybciej wysuszymy włosy. W tym przypadku wszystko zależy od rodzaju włosa. Jeśli jesteśmy posiadaczkami cienkich kosmyków, wystarczy urządzenie o mocy 1500 W. Natomiast, jeśli nasze włosy są gęste i grube, warto zaopatrzyć się w suszarkę o mocy 2000 W. W profesjonalnych salonach fryzjerskich stosuje się urządzenia właśnie o takiej mocy. Warto również pamiętać o tym, że każdy rodzaj sztucznego suszenia włosów wpływa niekorzystnie na ich kondycję. Dlatego, należy jak najbardziej skracać czas wystawiania włosów na podmuch gorącego powietrza. Umożliwi nam to właśnie wybór suszarki o większej mocy.

Regulacja temperatury i siły nawiewu powietrza

Najprostsze suszarki są wyposażone w dwustopniową regulację, jednak droższe i bardziej zaawansowane modele mogą posiadać nawet cztery. Część z nich zawiera również funkcję turbo, pozwalającą na szybkie przechodzenie między trybami pracy urządzenia. Połączenie kilku stopni mocy powietrza i wysokości temperatury pozwala na stosowanie jednego urządzenia do wielu różnych rodzajów włosów. Niezwykle przydatna jest także funkcja chłodnego nawiewu. Zimne powietrze nie niszczy włosów, zamyka łuski i sprawia, że włosy stają się gładkie. Należy stosować je zawsze na koniec suszenia. Ponadto zimny nawiew świetnie utrwala już wcześniej ułożoną fryzurę.


Długość kabla

Ten, wydawałoby się drobny i nieznaczący element suszarki, może w praktyce okazać się kluczowy. Przed zakupem urządzenia warto przemyśleć, gdzie będziemy je stosować, a nawet zmierzyć odległość do gniazdka elektrycznego. Przeciętna długość kabla wynosi od 1,8 do 2 metrów. Jednakże, niektóre modele mogą być wyposażone nawet w 3 metrowy kabel. Takie suszarki są zazwyczaj używane przez profesjonalistów i w domowych warunkach mogą być niepraktyczne w użytkowaniu. Chyba, że potrzebujesz korzystać z urządzenia w nietypowym miejscu. Jeśli natomiast zamierzasz używać suszarki w łazience, która jest wyposażona w źródło prądu znajdujące się obok lustra, wystarczy standardowy model.

Które modele cieszą się największym zaufaniem wśród polek?


Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Funkcjonalne i nowoczesne - najważniejsze aplikacje społecznościowe na smartfony

wt Kwi 16 , 2019
Media społecznościowe stają się zdecydowanie najważniejszym rodzajem aplikacji dostępnych na smartfony. Oprócz podstawowych funkcji nowoczesnych telefonów, takich jak odtwarzanie muzyki i robienie zdjęć oraz filmów, to właśnie dzielnie się nimi ze znajomymi interesuje użytkowników najbardziej. Oto przegląd najważniejszych aplikacji społecznościowych.
Aplikacje spolecznościowe