Suszarki do włosów. Wszystko, co musisz wiedzieć

Zakup suszarki do włosów nie wydaje się być problematyczny. Wystarczy pójść do sklepu, wybrać jedną, która przede wszystkim będzie dopasowana pod względem estetycznym (wielkość i wygląd), ewentualnie wybrać taką, która ma jonizację powietrza. Niestety, tak łatwo nie jest. Inaczej po co kupować suszarkę za 200 zł, skoro równie dobra będzie ta za 20 zł z pobliskiego marketu?

Zakup suszarki do włosów nie wydaje się być problematyczny. Wystarczy pójść do sklepu, wybrać jedną, która przede wszystkim będzie dopasowana pod względem estetycznym (wielkość i wygląd), ewentualnie wybrać taką, która ma jonizację powietrza. Niestety, tak łatwo nie jest. Inaczej po co kupować suszarkę za 200 zł, skoro równie dobra będzie ta za 20 zł z pobliskiego marketu?

Które suszarki warto wziąć pod uwagę, czym się od siebie różnią? Jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Zapraszam do artykułu.

Od wyboru odpowiedniej suszarki do włosów zależne jest zdrowie i kondycja włosów. Przy lepszej jakości sprzętu istnieje znikome ryzyko, że włosy spala się, a sama suszarka ulegnie przegrzaniu i uszkodzeniu.. jeżeli stoisz przed zakupem suszarki, zwróć uwagę przede wszystkim na poniższe parametry.

Parametry techniczne suszarki do włosów, moc i temperatura

Kwestia techniczna to podstawa przy wyborze dobrej suszarki do włosów. Szybkość suszenia włosów powiązana jest z wygodą, oraz bezpieczeństwem.

 1. Moc suszarki, wyrażona w Watach (W) najczęściej uwzględniona jest w samej nazwie modelu, dlatego jest to parametr, który najszybciej można sprawdzić. Od mocy zależy, jak szybko włosy będą wysuszona. Czyli im jest wyższa, tym włosy szybciej wyschną. Brzmi wspaniale, ale aż tak fajnie nie jest. Jeżeli mas delikatne włosy, unikaj modeli o największych wartościach W, ponieważ są one bardziej narażone na zniszczenie. Dla włosów gęstych, odpowiednia będzie suszarka o mocy od
 2. Regulacja temperatury nie jest dostępna w każdym modelu. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad suszarką z regulacją i bez, wybierz tę pierwszą. Temperatura może zostać obniżona dla delikatniejszych włosów. Standardem natomiast jest nawiew zimnego powietrza, które poprawia ogólna kondycję włosów, a także wzmacnia utrwalenie umodelowanej fryzury.
 3. Trzecim parametrem technicznym suszarki, na który trzeba zwrócić uwagę jest siła nawiewu. Najczęściej suszarka ma kilka stopni nawiewu, ale zdarzają się tez takie, które maja ich zaledwie dwa. Odpowiednie dobranie nawiewu pozwoli na stylizacje włosów (najsłabszy), najmocniejszy zaś skróci czas potrzebny na ich wysuszenie. Suszarka powinna mieć co najmniej trzy stopnie nawiewu.

Suszarki do delikatnych włosów

Zobacz więcej suszarek do włosów

Suszarki do mocnych i grubych włosów

Zobacz więcej suszarek do włosów

Czy wygląd suszarki jest ważny?

Nie sam wygląd, a budowa suszarki jest kolejnym kluczowym elementem. Dzięki licznym komponentom zawdzięcza się ogólną pracę suszarki do włosów. To one odpowiadają za jej jakość i bezpieczeństwo.

Zacznijmy jednak od zewnętrznej cechy suszarki, nim wejdziemy do środka.

Składana raczka suszarki do włosów zdecydowanie nada jej mobilności i wygody przy przechowywaniu, jednak nie należy się sugerować tym atutem,. Dużo ważniejsze jest to, czy owa raczka jest wyposażone w antypoślizgowy uchwyt, który odpowiada za ergonomię trzymania. Zwróć uwagę na długość kabla. Im dłuższy, tym lepszy, chociaż tak naprawdę wszystko zależy od warunków pracy. Profesjonalne modele maja 3 metrowy kabel, ale taka długość jest przecież zbędna, jeżeli kontakt jest zaraz przy lustrze.

Wnętrze suszarki

Idąc dalej po aspektach estetycznych, zwróć uwagę na powłokę w suszarce.

Można wyróżnić trzy rodzaje powłok, które są warte uwagi.

 1. Powłoka ceramiczna,
 2. Powłoka turmalinowa,
 3. Powłoka tytanowa.
 1. Suszarki wykonane w technologii ceramicznej bardzo często są wykorzystywane w profesjonalnych zastosowaniach. Doskonale przewodzą ciepło, które dodatkowo wnika do wnętrza włosa, a nie pozostaje na nim naruszając jego strukturę. Są one bezpieczne dla włosów, gdyż nie nagrzewają się do takiego stopnia, jak ich tańsze odpowiedniki.
 1. Suszarki wykonane w technologii turmalinowej dostępne są na rynku od stosunkowo krótkiego czasu. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że podczas pracy dodatkowo produkują korzystne dla włosów jony ujemne, które sprawiają, że włosy są gładkie i błyszczące. Dodatkowo taka suszarka szybciej suszy włosy przy bardzo ograniczonym ich elektryzowaniu. Suszarka do włosów z jonizacja powietrza to jeden z najlepszych wyborów. Ale o tym za chwilę.
 1. Suszarki z powłoką tytanową mają największą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Suszarki „tytanowe” należą do jednych z najbardziej bezpiecznych dla włosów. Tytanową powierzchnia równomiernie rozprowadza temperaturę, dzięki czemu jest większa kontrola nad włosami (w każdym miejscu są jednakowo wysuszone).

Serce suszarki – silnik

Teraz przejdźmy do sedna, a więc serca suszarki, jakim jest jej silnik. Dostępne są trzy rodzaje silników:

 • Silnik DC, którego zaleta jest lekkość oraz trwałość. Praca wystarczy na ok 1200 godzin. Są one zasilane prądem stałym i znajdują siew e wnętrzu większości suszarek domowych.
 • Silnik AC mogą pochwalić się żywotnością do 2000 godzin, dzięki zasileniu prądem zmiennym. Znajdują się one w modelach profesjonalnych.
 • Silniki bezszczotkowe to najnowsza generacja. Mają o 50% większą wydajność niż inny typ silników.

Ograniczenie elementów podatnych na uszkodzenia pozwala na pracę do 10 000 godzin.

To, jaki silnik znajduje się w suszarce można przeczytać na pudełku oraz przy kablu.

Dodatkowe funkcje i akcesoria suszarek

Dodatkowe funkcje suszarek to nie zawsze jest tylko tani chwyt marketingowy. Dzięki rozwojowi technologii suszarki mogą sprawić, że włosy będą bardziej błyszczące i zadbane.

Jedną z najbardziej wartościowych funkcji jest jonizacja powietrza, które ujemnie elektryzuje włosy. Włosy naelektryzowane dodatnio maja otwarte łuski włosów, oraz matowy kolor. Zjonizowane powietrze temu zapobiegają, nie dopuszczając do otwierania się łusek.

Dostępne w zestawie nakładki, nie są niepotrzebne. Koncentrator, czyli spłaszczona końcówka ma za zadanie dokładniej modelować włosy. Dyfuzor zaś (okrągła końcówka z długimi wypustkami) pozwalana uniesienie włosów aż spod in nasady, dzięki czemu zwiększa one swa objętość!

Najpopularniejsze suszarki do włosów

Zdaje sobie sprawę z tego, jak czasochłonne może być poszukiwanie odpowiedniej suszarki do włosów, które spełni wszystkie wymagania, a jednocześnie będzie atrakcyjna cenowo. Pomożemy zatem w odpowiedzi na pytania: jaka suszarka do włosów jest najodpowiedniejsza dla mnie? Poniżej znajduje się zestawienie najpopularniejszych suszarek do włosów w Polsce. Kliknij w która, aby poznać szczegóły i porównanie cen w najlepszych sklepach w Polsce!

Zobacz więcej suszarek do włosów

Ana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czarna maska do twarzy - doskonała na cerę

czw Kwi 4 , 2019
Problemy z trądzikiem, skóra zanieczyszczona, czy z zaskórnikami - wszystkie te problemy można rozwiązać stosując odpowiednią pielęgnację. Jednym z produktów, które doskonale wspomaga walkę o piękną cerę jest czarna maska. Choć jej kolor może budzić wątpliwości, tak już po jednym jej zastosowaniu można dostrzec pozytywne efekty. Bez względu na to, czy ma się problemy skórne, czy chce się tylko dogłębnie oczyścić skórę, jest to produkt, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób, które cenią sobie świadomą i naturalną pielęgnację urody. 
czarna-maska-krem