Porady

Telefon dla kobiety

  • 6 min
Telefon dla kobiety

Smartfon dla kobiety to wbrew pozorom nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność. Kto, jak ni epłeć piękna tak często korzysta z portali społecznościowych, aparatu czy gier. Poza kolerm, telefon dla kobiety powinien przede wszystkim działać płynnie. Na co powinno się więc zwracać uwagę przy wyborze damskiego telefonu?

Co jest ważne w telefonie dla kobiety

Wielu mężczyzn uważa, że większość kobiet przy wyborze nowego telefonu kieruje się innym kryterium, niż wydajność telefonu, oparta przeważnie na procesorze. Cyferki są istotne, jeżeli dotyczą aparatu, ewentualnie wielkości ekranu.

Jeżeli jednak zapytasz kobietę, co jest dla niej ważne w telefonie, większość wspomni, że aparat i jakość zdjęć, ale jeżeli pociągnie się temat dalej, poza wielkością ekranu zostanie wymieniona pamięć telefonu, bateria oraz… marka.

Przywiązanie do marki to bardzo istotna kwestia. Na rynku króluje Samsung i Apple, chociaż istnieje większa szansa, aby namówić na zmianę producenta.

Dlaczego aparat w telefonie jest tak ważny dla kobiety?

Wbrew pozorom ilość megapikseli w aparacie nie świadczy o jakości zdjęć. A nawet wręcz przeciwnie. Im więcej megapikseli jest na matrycy, tym są one mniejsze, a więc pochłaniają mniej światła, dlatego trudno spotkać lustrzanki, które miałyby więcej megapikseli niż mają telefonem, a nawet mają ich mniej!

Chociaż aparatom w smartfonie jeszcze daleko do typowych lustrzanek czy bezlusterkowców, tak robią one coraz lepsze zdjęcia i często zastępują te pierwsze. Dlatego ich jakość jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie telefonem są robione najczęściej zdjęcia dzieci, spontaniczne zdjęcia rodzinne czy z imprez.

Nikt nie chciał aby po latach przy chęci ich wywołania okazały się bardzo słabej jakości. W telefonach do 1000 zł można już znaleźć zadowalający aparat, jednak im wyższy model, tym jakość zdjęć oraz funkcje (np. zapis w rawie) będą lepsze. W tej kwestii sprawdzą się flagowe modele smartfonów.

Jakich funkcji oczekuje kobieta w telefonie?

Każdy z nas jest inny i każdy ma inne oczekiwania do telefonu. Nie mniej jednak, smartfon najczęściej wykorzystywany jest do aplikacji społecznościowych

Obecnie mniej wywołuje się zdjęć do albumu, a znacznie częściej są umieszczane bezpośrednio w internecie. Popularność telefonu z coraz lepszym aparatem zyskuje wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych. Statystycznie Milennialsi chętnie korzystają z Facebooka, aby dzielić się innymi swoimi przeżyciami. Osoby młodsze porzucają Facebooka na rzecz TikToka. Można więc zaobserwować trend odchodzenia od wrzucania zdjęć społecznościowych na rzecz krótkich filmików. Przyczynia się to do kolejnego powodu, dla którego tak ważny jest dobra kamera w smartfonie.

Płynność działania to podstawa każdego telefonu, również tak to jest postrzegane przez kobiety, chociaż nie mówią o tym za pierwszym razem.

Gry typu Candy Crush chociaż nie wymagają dużo mocy, tak potrafią czasami zaklatkowac przy słabszych telefonach.

Telefony - wybierz na Ceneo

Jak długo bateria wytrzyma na jednym ładowaniu w telefonie dla dziewczyny

Drugim, bardzo ważnym aspektem jest czas, w jakim działa telefon. Kobiety potrafią rozmawiać długo, a dzisiejsze telefony tego nie ułatwiają. Producenci telefonów mówią o półtora dnia działania na jednym ładowaniu, niektórzy mówią nawet o dwóch dniach, jednak prawda jest taka, że przy normalnym użytkowaniu telefonu, przy czym używając słowa „normalnym” mamy na myśli stałe połączenie z Internetem, korzystanie z kilku aplikacji, w tym Messenger, oraz wykonanie kilku telefonów, baterię trzeba będzie ładować, zanim zapadnie zmrok.

Trudno powiedzieć, jakiej wielkości powinna być bateria w telefonie, ponieważ technologia idzie naprzód, i dzisiaj baterie o mniejszej pojemności potrafią utrzymać telefon w działaniu dłużej, niż większe baterie kilka lat temu, przykładem niech posłuży seria Z i X smartfonów SONY, który co roku wprowadza model o mniejszej pojemności baterii.

Samsung Flip 3 – zobacz na CENEO

Niestety, obecnie nic nie zapowiada się na to, by baterie działały dłużej. Zamiast większej pojemności baterii producenci “optymalizują” system, który po czasie i tak nie jest tak sprawny, jak przy pierwszym uruchomieniu. Rozwiązaniem jest szybkie ładowanie, które pozwala naładować telefon do ponad 60% w zaledwie 30 minut. Coraz więcej smartfonów oferuje też bezprzewodowe ładowanie, np. Samsung Flip 3 naładuje inny telefon, jeżeli się go na nim położy. Trzecim rozwiązaniem jest użycie dwustronnego kabla USB-C, który pozwoli naładować telefon z bardziej wyczerpaną baterią. Wystarczy podłączyć go innego smartfona.

Wygląd telefonu w oczach kobiety

Uwagę kobiety na telefon zwraca nie tylko kolor, ale i kształt. Smarton ma się przede wszystkim podobać,m.in dlatego designe telefonów idzie w kierunku szkła i metalu. Wg. danych statystycznych CBOS z 2017 roku* 59% korzystających ze smartfona to kobiety. Najpierw Samsung Galaxy, następie iPhone i dalej kolejni producenci zaczęli stawiać większą uwagę na materiały telefonów. Dzisiaj plastik można spotkać głównie w tańszych telefonach, ale i ten jest wypierany przez metalowe ramki.

W rzeczywistości kolor telefonu jest kwestią drugorzędną, bardziej liczy jest jego kształt. Minimalizm, bez udziwnień i przede wszystkim kompaktowy. To dlatego duże phablety kupują przeważnie mężczyźni.

zwracającym uwagę wyglądem niż parametrami technicznymi. te w istocie są ważne, ale możliwe jest produkowanie bardziej zaawansowanych smartfonów, jednak trend smukłości i szklanej obudowy to uniemożliwia.

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał