Telefon do filmów

 

Przy wyborze smartfona do filmów powinno się kierować przede wszystkim wyświetlaczem. Przynajmniej takie jest najczęstsze myślenie. Ale czy aby na pewno?

 

Smartfon jest niejako kompromisem między komputerem a tabletem. W przypadku oglądania filmów, zdecydowanie tablet wygra rozmiarami. Nie jest on jednak tak poręczny jak smartfon, i nie wszędzie da się o ze sobą zabrać.

Na smartfony jest coraz więcej aplikacji, dzięki którym można oglądać materiały wideo. Youutube w Polsce bije rekordy popularności, jednak poza nim można pobrać chociażby Netflixa, który da dostęp do setek filmów i seriali, aplikacji HBO GO czy iPla i TVN Player.

Podstawowym kryterium, jakim powinno się kierować przy wyborze telefonu, na którym będzie się oglądać filmy to wyświetlacz. Najlepiej, gdyby miał przynajmniej 5 cali. Oczywiście im większy, tym lepiej. Oglądanie youtube na telefonie ma sprawiać przyjemność, a nie być udrękom.

Obecnie najnowsze flagowe modele telefonów mają rozdzielczość wyświetlacza 2K, czyli 1440 x 2560 px, jednak do komfortowego oglądania wystarczy zwykłe 1280×720 px. Idąc z duchem czasu, w zestawieniu znajdują się tylko najlepsze modele, a więc te z najwyższą rozdzielczością.

Najlepsze filmy ogląda się na wyświetlaczu Retina, która daje bardzo żywe kolory oraz głęboką czerń. Inaczej mówiąc, łączy wszystkie najlepsze zalety wyświetlaczy superAmoled, Oled i IPS.

Drugim w kolejności jest wyświetlacz superAmoled, w którym nieużywane piksele nie świecą, a więc możliwe jest uzyskanie prawdziwej czerni. W wyświetlaczach IPS piksel zawsze jest podświetlony, przez co czarny jest szary, jednak naturalne kolory oraz wysoka jasność te braki rekompensuje.

Nie zawsze ogląda się filmy z serwisów streamingowych, dlatego warto zaopatrzyć się w telefon z dużą pamięcią, lub możliwości obsługi karty pamięci, aby bez problemu móc oglądać własne filmy, zgrane z komputera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *