Jaki telefon

Telefon do gier

  • 3 min
Telefon do gier

W dzisiejszych czasach telefony zaczęły pełnić funkcje, jakie kiedyś pełniły inne urządzenia. Jedną z nich są gry. Oczywiście w starszych telefonach również gry były dostępne, jednak wtedy nie były tak spektakularne jak aktualnie. Nawet dzisiaj nie na wszystkich telefonach można grać we wszystkie gry. Dlatego też kupując telefon właśnie do gier, powinno się zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Procesor

Dobry procesor jest podstawą do odtwarzania gier dobrej jakości z zaawansowaną grafiką. To właśnie on dba o to, aby gra się nie zacinała. Warto więc przed zakupem telefonu zorientować się, jakimi parametrami charakteryzuje się dany procesor. Aktualnie optymalnymi procesorami są te sześciordzeniowe i ośmiordzeniowe. Powinny one sobie poradzić z większością gier.

RAM

Bardzo ważnym parametrem w smartphonie jest pamięć RAM. To ona właśnie odpowiada za możliwość odtwarzania grafiki. Jeżeli telefon posiada zbyt mało pamięci ram, to zwyczajnie gra może się nie odtworzyć, albo nie będzie działać tak jak powinna. Warto również pamiętać o tym, że powstają coraz to nowe telefony, z coraz to większą pamięcią RAM. W związku z tym twórcy gier również tworzą coraz bardziej zaawansowane gry do nich przystosowane. Tak więc jeżeli ktoś kupuje telefon typowo do gier, to powinien zakupić taki, który posiada jak największą pamięć RAM mając świadomość tego, że za parę miesięcy wyjdzie kolejny telefon, który będzie miał jej więcej.

Pamięć wewnętrzna

W dzisiejszych czasach również gry na telefon ważą bardzo dużo. Dlatego też tak ważne jest kupienie telefonu, który posiada jej dużą ilość. Jest również inne rozwiązanie, jeżeli sam telefon nie posiada dużo pamięci wewnętrznej, to ważnym jest aby posiadał czytnik kart pamięci. Gry zawsze mogą być zapisane na takiej karcie, która jest umieszczona w telefonie. Wtedy nie ma z tym większego problemu.

Ekran2

Przy zakupie telefonu di gier, bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na wielkość i parametry ekranu. Wiadomym jest, że jeżeli granie ma być wygodne, to konieczne jest posiadanie dość dużego ekranu w telefonie. Oczywiście jego wielkość powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji gracza. Ponadto ważna jest również rozdzielczość ekranu. Im wydajniejsza rozdzielczość, tym wygodniej będzie się grało. Warto więc również na to zwrócić uwagę.

 

 

Podsumowując można powiedzieć, że wybierając telefon typowo do gier, nie można zwracać uwagi na te same parametry, jak przy telefonie tradycyjnym. Ważne jest tutaj sprawdzenie wydajności procesora, ilości pamięci RAM, pamięci wewnętrznej i parametrów ekranu. Jeżeli dany telefon nie charakteryzują określone parametry, to może okazać się ostatecznie, że granie na nim albo nie będzie sprawiać przyjemności, albo zwyczajnie znaczna ilość gier się na nim nie odtworzy. Dobrym sposobem jest również poczytanie opinii w internecie na temat konkretnego telefonu do gier, który chcemy zakupić. Z pewnością osoby, które z niego korzystały będą w stanie stwierdzić, czy jego parametry są wystarczające do grania.

Telefony komórkowe - porównaj ceny
O autorze

Michał

Leave a Reply