Telefon do selfie

1

Ewolucja zawsze postępuje powoli. Kiedyś aparat do telefonu trzeba było dokupić osobno. Potem wbudowane proste aparaty VGA zdominowały rynek, by potem ustąpić bardziej zaawansowanym obiektywom, mających czasami z kilkudziesięcio – megapikselową matrycę. Dzisiaj coraz częściej patrzy się na przedni aparat, a to za sprawą dobrze już zadomowionej mody na zdjęcia selfie.

Poznaj zestawienie najlepszych smartfonów z kamerą selfie, która umożliwi ci zrobienie świetnych jakościowo zdjęcie Tobie i Twoim znajomym.

Do czego służy aparat z przodu

Producenci telefonów komórkowych prześcigali się w podbijaniu parametrów głównie tylnych aparatów, którymi najczęściej robi się zdjęcia, pomijając ten z przodu. Brało się to z błędnego myślenia, że przedni aparat służy jedynie do komunikacji, np. rozmowy przez Skype. Zauważcie, że kamerki w laptopie nie mają więcej jak 2MPx, ponieważ ta rozdzielczość wystarczy do przeprowadzenia rozmowy w rozdzielczości FullHD. Z czasem jednak trzeba było zadbać o ulepszenie przedniego aparatu ze względu na rosnące zainteresowanie klientów.

Rosnąca popularność selfie

W ostatnich latach popularność robienia sobie zdjęć urosła do takich rozmiarów, że producenci telefonów komórkowych nie mogli przejść obok tego faktu obojętnie. Zaczęto więc ulepszać przednia kamerkę, aby jakościowo zbliżyć je do głównych aparatów. Zamiast 1.3MPx z przodu dano do dyspozycji 5 MPx, potem 8 MPx. Niektóre telefony dzisiaj mają nawet 13MPx w przedniej kamerce. Czy słusznie? To zależy od oczekiwań klienta.

Razem z lepszymi aparatami swój rosnący popyt zanotowały kijki do selfie, czyli statywy, na których można zamocować smartfon i wykonać zdjęcie za pomocą przycisku w rączce lub pilocie na bluetooth.

Korzyści płynące z lepszego aparatu

Głównym powodem, dla którego to przednim a nie tylnym aparatem robi się zdjęcia to podgląd na wyświetlaczu. Rezultat widać jeszcze zanim wykona się zdjęcie. W przypadku tylnego aparatu jest to niemożliwe, ponieważ zrobienie sobie zdjęcia bez podglądu często kończy się złym ustawieniem kadru (często robiło się zdjęcie od połowy czoła w górę). Przednie aparaty mają także dodatkowe funkcje związane z obróbką twarzy w czasie rzeczywistym.

Jaki aparat selfie jest najlepszy

Telefon do selfie powinien mieć przynajmniej 5 megapikselowy aparat z przodu, najlepiej doświetlany lampą diodową. 5megapikseli jest wystarczającą wartością, aby wykonać dobre zdjęcie. Niestety, na dzień dzisiejszy nie wiele aparatów jest w wyposażonych w przednia lampę LED, dlatego warto dowiedzieć się, czy smartfon posiada dodatkowe opcje związane z obróbką twarzy. Tzw. upiększanie zdjęcia to dzisiaj standard wśród fotografii. Polega to na nałożeniu filtru, który wygładza twarz. Niektóre modele telefonów potrafią doświetlić programowo twarz, dając podobny efekt do użycia lampy błyskowej. Coś takiego można spotkać. Np. w telefonach Lumia.

Bardzo pożądany jest obiektyw szerokokątny (obiektyw Wide), a każda osoba mogła znaleźć się na zdjęciu. Taki aparat umożliwia robienie zdjęć o kącie 120 stopni, podczas gdy zwykły ma kąt jedynie 00 stopni.

Ana

One thought on “Telefon do selfie

  1. s7 jest genialna do selfie. W ogole samsung ma bardzo dobrej jakosci aparaty. Swoja s7 kupilam na bestcena.pl bo tam zawsze maja najlepsza oferte i szybka dostawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Rodzaje wyświetlaczy w telefonach

pt Sie 10 , 2018
rodzaje wyświetlaczy w telefonach

Może ci się spodobać