Funkcje telefonu

Telefon komórkowy z klapką – jego zalety

  • 4 min
Telefon komórkowy z klapką – jego zalety

Telefony z klapką, cóż to takiego? Wielu młodych ludzi, zwłaszcza urodzonych po roku 2010, może w ogóle nie wiedzieć o czym mowa. Otóż są to telefony, które rozkładają się na dwie części, jak nie przymierzając puderniczka. Gdy taki telefon otworzymy, na jego górnej części znajdzie się ekran oraz głośniczek słuchawki, natomiast na dolnej mamy klawiaturę oraz mikrofon.

 

Telefony z klapką straciły dziś bardzo na popularności, do tego stopnia, że zostały już praktycznie wymiecione z rynku. Wszystkiemu winna jest wszechobecna moda na smartfony, których sposób budowy uniemożliwia praktycznie tworzenie różnych brył. Jednakże obserwuje się ostatnio pewne ożywienie w temacie tak zwanych klapek. Wszystko zaczęło się od pomysłu kilku firm na stworzenie w miarę nowoczesnych telefonów dla seniorów. Wykorzystano w nich system android, tak by umożliwić działanie najnowszych aplikacji, jednak zabudowano je w bryle klapki. Górna część zawiera ekran, tym razem już z funkcją dotyku, na dolnej wciąż jest klawiatura. Dzięki czemu osoba starsza nie przeżywa szoku po przesiadce na nowe urządzenie, jeśli wcześniej przyzwyczaiła się do klawiatury. Dzięki takiemu połączeniu, tj. klawiatura plus dotyk, senior może gładko i płynnie przestawić się ze sterowania telefonem klawiaturą na rzecz obsługiwania go wyłącznie poprzez ekran dotykowy.

 

Popularność telefonów z klapką

Takie było pierwotne założenie. Na rynku pojawiło się kilka niezbyt popularnych modeli wykorzystujących ten pomysł i design. Jednak szybko okazało się, że telefony stały się popularne nie tylko wśród najstarszych użytkowników. Ludzie młodzi, którzy przez lata przeżywali zachwyt nad smartfonami z ogromnymi ekranami, powoli zbliżają się już do końca tej ery. Powraca więc moda na bardziej klasyczne bryły telefonów, a jednym z nich jest właśnie klapka. Dzięki takiemu produktowi możemy wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie nie tracimy dostępu do najnowszych aplikacji i innych zalet systemu operacyjnego android lub innego. Producenci oczywiście szybko zauważyli co się dzieje i w ofertach pojawiły się o wiele bardziej rozbudowane smartfony z klapką, które szybko zaczęły cieszyć się popularnością.

 

Zalety telefonów z klapką

Klapki mają bardzo wiele zalet, ale pierwszą i niepodważalną jest ochrona ekranu i panelu dotykowego przed zarysowaniami, rozbiciem lub całkowitym zniszczeniem. Jest to coś, co naprawdę skłania do zastanowienia się nad takim telefonem. Ludzie i tak często wyposażają swoje tradycyjne smartfony w otwierane etui, aby uniknąć przypadkowego rozbicia ekranu. Nie ukrywajmy, smartfony nie są już tak wytrzymałe jak dawne komórki i wynika to niestety ze sposobu ich budowy, a nie z oszczędności producentów. Dlatego smartfon z klapką, którego delikatny ekran i szybka w czasie normalnej eksploatacji nie są narażone na działanie czynników zewnętrznych, jest ogromną zaletą. Druga sprawa to tradycyjna już zaleta klapek – łatwość odbierania połączeń. Gdy ktoś dzwoni, wystarczy otworzyć telefon by odebrać połączenie. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Można oczywiście wyłączyć tą funkcję, jeśli jej nie chcemy. Telefon dla seniora z klapką jest najlepszym pomysłem z możliwych. Podsumowując, smartfony z klapką będą się z pewnością coraz częściej pojawiały na rynku, a ich popularność ma szansę sięgnąć poziomu, jaką miały dawne telefony komórkowe o tej budowie.

 

Telefon z klapką – gdzie kupię?

Najlepszy telefon z klapką to taki, który został doceniony przez użytkowników. Zestawienie prezentuje najlepsze modele, które cieszą się ogromną popularnością, dzięki najlepszemu stosunkowi ceny do jakości, uwzględniając tez jego możliwości oraz wygodę użytkowania.

Telefony komórkowe - porównaj ceny

O autorze

Michał

Leave a Reply